Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németország vagy Olaszország...

Németország vagy Olaszország az élhetőbb hely?

Figyelt kérdés

Nos, nekem mindkét ország egyformán tetszik.

De ahogy tudom, Németországban sokkal magasabb az életszínvonal, mint az eléggé lecsúszott Olaszországban, másrészt alig van korrupció, az ember érvényesülhet, az ország liberális, viszont a németekről sokan rossz véleménnyel vannak: merevek, komolyak, nem élvezik az életet, és az időjárás is sokszor borongós, ezért nem is olyan élhető hely.

Ezzel szemben Olaszország, ahol süt a nap, az emberek vidámak, viszont konzervatívabb, és az ország egyre inkább csúszik lefelé a lejtőn.

Melyik az élhetőbb szerintetek?


2012. máj. 17. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyértelműen Németország.
2012. máj. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
En voltam egy honapot Nemetorszagban es az Olaszorszagi dolgokat sejtve , hallva Nemetorszag mellet szavazok, elheto hely.De tenyleg eleg merevek...stb.
2012. máj. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Èn olaszban csak nyaralni voltam, és a hiradóból ismerem.

Németországban meg itt élek évek óta.


Merevek? Nem egyáltalán nem. vannak emberek mint otthon is, de szerintem nagyons szimpik, és én az összes szomszédommal (8 lakásos házban lakunk) szuper viszonyba vagyunk, össze járunk, az öregekkel is félórákat is beszélgetünk. Habár fekete erdöben is laktam, az a rész zárkozottabb volt, de pl Hessen egy szuper hely.

Vidámak de nagyon, menj el egy nagy vagy akár egy hely aprócska sörfesztiválra, vagy akár egy sörkertbe. Ott a 70 éves papák és a 20 éve sfiatalok együtt isszák a sört és szuper hangulat.


Az idöjárással egyet értek, itt többet esik, és kicsit hidegebb is van.


De a munkalehetöségek, a gyárak száma, a környezet védelem, a megújjuló energia, a gyermekek sorsa (bölcsi, ovoda, iskola stb...) , a munka körülmények, az egészségügy, minden szerintem világ szinvonalon az elsö helyen áll.

Mivel várható egy gazdasági válság, vagy akár rosszabb is, németországnak van esély megúszni. Az unióban Németország termelte a legtöbb plusszt tavalyi évben, míg pl Franciaország -60 millíárdot termelt,addog a németek +150 milliárdot. Olaszország gazdasága, kormánya, korrupciója, környezet védelme, és még sorolhatnám a béka feneke alatt van, és habár vannak helyek ahol több a munka, de óriási a munkanélküliség, és a bevádndorlók is elözönlik afrika felöl, nincs normál interálás.


Szóval ha úgy kérdezed, hogy melyik élhetöbb akkor egyértelmüen Németország.

Ha napsütésre, paszta és szerelemre vágysz akkor olaszország.

Tájügyileg mindegyik lenyügözö.

2012. máj. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Németország!

Viszont nyaralásra inkább Olaszország.

2012. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Ezt így nem lehet megmondani, mindkét ország óriási és a különbségek is nagyok, kultúrában, életszínvonalban, lehetőségekben, gondolom nálad is ezek összessége adja az élhetőséget.

Én ha tehetném Észak-Olaszországot választanám, nincs messze, nem is egészen mediterrán, kulturált, színvonalas, jó hangulatú hely, és simán jobban mennek a dolgok mint egy lecsúszott volt ndk-s tartományban.

2012. máj. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!