Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milánó élhetőbb város, mint...

Milánó élhetőbb város, mint Budapest?

Figyelt kérdés
Jobban meg lehet élni a fizetésekből? Jobb a közlekedés? Az éjszakai élet? A közbiztonság? Mennyire multikulturális?
2012. máj. 20. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésekből jobban meg lehet élni, de ez nem hinném, hogy túl nagy újdonság lenne. A tömegközlekedés jónak mondható, az éjszakai élet szintén, viszont a közbiztonság szerintem itthon (mondjuk Budapesten) jobb. Elég sokféle nép él ott.
2012. máj. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
73%
Én személy szerint nem ajánlom Milánót. Ott éltem 10 évig és szerintem nagyon ronda (kivétel a Dóm és a központ) és szomorú város. Mondjuk attól függ, hogy miért szeretnél oda menni, ha shoppingolásra vágysz (és van pénzed), akkor nagyon jó, ha családi és gyerekes programokat kívánsz, akkor nincs semmi, ha természettel és környezettel kapcsolatos programokat szeretnél, alig van fa, így arra sem jó. Ha műemlékeket keresel, akkor ott a Dóm, a Sforza vár és az útolsó vacsora és pár múzeum, de nem nagy durranások. Van bőven szmog, egy csomó sznob ember, aki ha nem Dolce e Gabbana ruhában vagy, akkor teljesen szerencsétlen flótásnak vél, van rengeteg bevándorló (tisztelet a kivételnek), cement, beton, izléstelen lakóházak (kivétel a centrumban), autópálya,autóút stb. Vannak mulatozóhelyek (pl. a Navigli környékén), de szerintem az sem annyira méltó, hogy valaki ezért drága pénzért idejöjjön. Bizonyos helyeken kimondottan depressziókeltegető város. Látszatra jólöltözöttek az emberek (arra nagyon adnak), de valahogy ürességet látok mögötte, lelki és kultúrális háttér nem igen van. Az olaszok nagyon neveletlenek (jó ha turista vagy, akkor rád mosolyognak, de ha itt élsz, rajössz, hogy valahogy fals az egész). HA lány vagy, akkor id óvel rájössz, hogy ha kedvesen szólsz egy férfihez, azonnal félreérti és azt hiszi, hogy kelet-európai nő, akkor már jön is az ágyba! Budapesten csomószor adódik, hogy valami esemény miatt szóbaelegyedem valakivel az utcán, kommentáljuk az eseményt, aztán mindenki megy a dolgára. Milánóban egy 70 éves ember majdnem karambolozott és mivel szemtanú voltam, megbeszéltük az esetet 2 mondatban, hogy micsoda vezetők vannak, szerencse, hogy megúszta. Amint magához tért a kisöreg, rögtön rátért arra, hogy randizzunk. Mennem kell, de én nem ajánlom Milánót. A fizetések jobbak, az az egyetlen jó, jobban meg lehet élni (bár én se lakást se semmit nem tudtam volna venni). Akkor már valami szebb helyre mennek, a Ligúr tengerparta, Toscanaba, Rómába, Trentinoba. A dél megint nem jó, Nápoly szép, de szörnyű emberek lakják, és veszélyes! Szia.
2012. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!