Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországba pontosabban...

Ficko89 kérdése:

Görögországba pontosabban Parga városkájába foglaltunk le nyaralást. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Járt már ott valaki, tudtok mesélni róla? Milyen a hely? a part? az emberek? az árak? az éjszakai élet-szórakozó helyek stb
2012. máj. 22. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia :)


Ti mikor mentek? Mi is oda megyünk a nyáron, augusztus közepén, 2 hétre.

Én a hellasz.hu oldalról szoktam informálódni, ott sokan leírták már a tapasztalataikat. :)

2012. máj. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Augusztus 21től szeptember 1ig. Villa Kostasba. Ti hova?
2012. máj. 23. 15:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi augusztus 15től leszünk augusztus 30ig, tehát akkor egyszerre leszünk ott. :) A villa two brothersbe megyünk, de ezt hiába próbálnád megkeresni az utazási irodák oldalán.:D
2012. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Én már jártam ott, két hetet. A Mimisben volt a szállás.

Hát én imádtam, csak oda mennék mindig.

3 strandja van, neveket már nem tudok, beugrana, de hirtelen most nem.

Szóval: van középen a városi strand, ez olyan homokos, sok ember, közel a kajáldák típus, nem a kedvenc. Annyi, hogy itt viszont át lehet úszni a nyulak szigetére, ami gyönyörű (kis kápolna, jó kilátás, át kell menni).

Van egy tipikus homokos strand, ami nagyon kellemes (asszem Valtos a neve). Aztán van egy olyan, ahol lehet búvárkodni, sziklás, de eldugott, nagyon jó az is. A város utcái tipikus görög utcák, kis szűk közök, árusok, éttermek, szép színes házak. Van egy vár is, ez a városi strandnál van, érdemes megnézni.

Minden egy helyen van, nincsenek nagy távolságok, viszont dimbes-dombos, a comb erősödni fog.

A legjobb gyrosos a 33-as nevű. Étterem sok jó van.

A fakultatív programok érdekesek, érdemes menni egy párra.

Ha valami még fontos, kérdezzetek bátran.

2012. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. (és 2.) vagyok :)


Milyen fakultatívok vannak? Éttermek közül melyiket ajánlod, és mi az a kaja amit feltétlen ki kell próbálni? (ami nagyon jó valahol, pl a gyros, ahogy mondtad a 33-ban)

Az árak mennyire drágák Észak-Görögországhoz? (Paralia, Olympic Beach, Nei Pori,....) képest?


Egyébként a strandok nevei Kryoneri, Piso Kryoneri, és Valtos. Ami a közelben van, és azt mondják, hogy nagyon szép az a Lichnos és a Sarakiniko, de ezek is Pargához tartoznak.

Ezen a 2 strandon nem voltál véletlenül? Vélemény?

2012. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Hú, két éve volt. Előkotrom holnap a papírokat, akkor meg tudok válaszolni mindent.


Amit tuti ki kell próbálni, az a metaxa szószos gyros a parton abban az étteremben, ahol a pincérek így vicceskednek mindig, látni fogod.

Strand: a sziklás a Piso, a városi a sima K. betűs, a Valtos a hosszú homokos. A Lichnoson voltam, az tényleg szép, de szerintem oda motorral jutottunk el. Na, nem akarok hülyeségeket írni, holnap megnézem neked!

2012. jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
a two brothersbe volt azóta valaki? Idén oda mennénk.
2015. febr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, én azóta megjártam a Two Brothers-t :D
2015. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
És milyen a two brothers? Idén mi is oda megyünk, de kevés az infó róla.
2015. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyszerű, de alvásra pont megfelelő, mást meg gondolom úgy sem nagyon terveztek csinálni. A konyha mondjuk azért nagy főzőcskézésre nem való, bár mi igazából nem is próbálkoztunk ilyesmivel, max. kávét főztünk.

A tulajok nagyon aranyosak (bár főként csak az egyikkel lehet találkozni), ha meglátnak mindig köszönnek és beszélgetést kezdeményeznek, segítenek is, ha kell, nyugodtan lehet hozzájuk fordulni. Próbálnak sokat poénkodni is, szóval tényleg rendesek és érdeklődőek minden vendég felé.

Az összes szobában minden bútor fából van egyébként, de ez a képeken is számít. Amúgy pontosan ugyanolyan minden, mint a képeken. Komolyan nincs eltérés, esetleg csak a berendezési tárgyak elhelyezkedésével. Én féltem, hogy a fából készült ágy nagyon kényelmetlen lesz, de nem volt vele problémám.

Abszolút pozitív tehát a véleményem róla, főleg, hogy nagyon olcsó is - mikor mi mentünk, ez volt a legolcsóbb, kb. annyiba került 15 éjszaka, mint a többi apartmannál 10 éjszaka, ezért is választottuk igazából a Two Brothers-t, és nem kellett csalódnunk.

A strandok közül a Valtos van a legközelebb (és a 3 városi közül szerintem az is a legszebb, egyébként pedig a Sarakiniko), de az oda való eljutást ki kell tapasztalni, mert nem túl egyszerű :D A központ is közel van (szerintem!), bolt és pékség (a legjobb Pargán!) is van a közvetlen közelben.

Ha van még valami, ami érdekel, akkor várom a kérdésedet. Parga egyébként gyönyörű szerintem, én azóta is vágyódom vissza, pedig azért voltam már egypár helyen, Görögországban is elég sok felé. :)

2015. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!