Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek mekkora vagyontol...

Szerintetek mekkora vagyontol számit valaki jomodunak külföldön/itthon?

Figyelt kérdés
Mondjuk itthon egy 400 ezres fizetés, külföldön (németország,anglia) 800 ezer felett?

2012. jún. 2. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Itthon egy 400 nettó az már jó, bár te vagyont írtál, az pedig nem egyenlő a fizetéssel.

Nyugaton a havi 800 ezer nem egy kiemelkedően magas fizetés.

2012. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon jómódú aki havonta 600-700eFt kap, ÉS évente megkaphatja egyösszegben az éves fizetésének 80-100%-kát prémium jelszóval.


DE, még jómódú az is, aki nyugdíj mellett dolgozik több X évesen: pl.nyugdíj kb. 200-250Eft, fizu 500-600EFt, éves prémium az éves bér 100%-ka. (van ilyen-sajnos)

2012. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

"(van ilyen-sajnos)"


Te aztán igazán jóindulatú vagy. Inkább az a sajnos hogy nem sokkal több ilyen van akik ennyi nyugdíjat kapnak, és mellette még jól fizető munkát is.

2012. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Úgy vagyok vele, hogy aki még 70-75 évesen dolgozik, annak meg kellene köszönni eddigi munkáját. Sok fiatal van, aki a mai napig nem talál állást - egyik barátom közgazdász diplomájával lassan 1 éve. Véleményem pedig az, hogy egy nyugdíjas, akinek van már fix jövedelme és az már biztos is, pláne adómentes is lesz, azt már annyira nem kellene hagyni dolgozni és helyette a munkaerőpiacról egy fiatalabbat felvenni és érvényesülni hagyni- természetesen vannak kivételek, teljesen más az ábra, ha valaki 70-80 e Ft-os nyugdíj mellett dolgozik!!!!

Továbbá a magánvéleményem az, hogy egy 75 éves nyugdíjas dolgozó nem fogja magának megvenni a BKV teljes árú bérletét, mert drágálja-mindezt akár 500ezer forintos fizettség és jó nyugdíj mellett is. Remélem nem bántottam meg senkit se, nem az volt a célom, csak a privát véleményemet írtam le.

2012. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit félre érthető voltam lehet. Én nem arra gondolok hogy vegyék el az idősek a munkát a fiatalabbak elől, hanem hogy kár hogy nincs mindenkinek ilyen jó nyugdíja, és nincs olyan helyzet hogy idős-fiatal egyaránt dolgozhat, ha akar.
2012. jún. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem már 400ezres fizetéstól bőven jómódúnak számít az ember itthon... de tényleg igaz, nem feltétlen attól lesz jómódú valaki, hogy mennyit keres :)
2012. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki keres nettó 400 ezret, és abból kell eltartania mondjuk 3 gyereket és a gyesen lévő feleségét + esetleg a nyugdíjas szülőket is támogatni anyagilag, akkor ő nem nevezhető jómódúnak, mert a fizetéséből nemigen tud félretenni. De ettől a nettó 400e kereset az elég jónak számít itthon.


Vagyon itthon szerintem 50 M felett már jómósúnak számít, de abszolút nem a luxus vagy a felső 10.000 kategória!


Külföldön szerintem pl. Németo., Ausztria 3000euró körül már jó fizetés (Luxemburgban viszont inkább átlagos).

2012. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!