Kezdőoldal » Utazás » Európa » BARCELONA mindent tudni...

BARCELONA mindent tudni akarok! Ki jart már ott? Mit erdemes megnezni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem voltam, de a szüleim többször is. Szerintem első körben szerezz be egy útikönyvet, így meg tudod nézni, h a fő nevezetességek közül mi érdekel téged. De tuti, h neten is rengeteg információt, útibeszámolót, stb találsz.

A leghíresebbek így hirtelen a Sagrada Família, a Gaudi házak, a Nou Camp.

Van ilyen hop-on, hop-off városnéző busz, ami több nagyvárosban, pl Bp-en is van. Aminek az a lényege, h megveszed a jegyet, a híres helyeknél vannak megállók, te leszállsz, megnézed, majd visszaszállsz a köv. buszra. Szerintem ez megéri, ha először vagy Barcelonában. Persze van egy időkorlát, amin belül használhatod a jegye. Meg több útvonal is van, ezen belül is variálni.

2012. jún. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

A Madriddal állandó rivalizálásban álló Barcelona, 1,6 milliós lakosságával Spanyolország második legnagyobb városa, és Katalónia fővárosa. Ezen felül a világ egyik leghíresebb, és legizgalmasabb metropolisza, a legtöbben szerepeltetik az "ide szeretnék eljutni" kívánságlistájukon e katalán várost. Ez azonban, például Rómától, vagy a horvát városoktól eltérően nem ősrégi épületeinek, és többezer éves történelmének köszönhető, pont ellenkezőleg: Barcelona a modernizmus fővárosa, és a 20. századi avantgarde művészet legbátrabb szárnypróbálgatásainak helyszíne, valamint a modern várostervezés egyik legjobb példája. Számos látnivalóját Gaudi és Luis Doménech i Montaner néha meghökkentő, a megszokott építészeti konvenciókat teljes mértékben elvető alkotásai adják. De a város modernizmusa nem merül ki az épületeiben: az utcalámpák, az erkélyek, és Barcelona számos más eleme ezt a légkört erősítik. Persze a régi Barcelonával is megismerkedhetünk a Barri Gothic negyed labirintusszerű, középkorú hangulatot árasztó szűk utcáit járva, illetve, - bár a közeli Sitgesben, vagy Costa Braván sokkal szebb partok vannak - a városnézés után Barcelona homokos strandjain is megmártózhatunk. Modernitás, ugyanakkor a hagyományok tisztelete, tengerpart, és hegyek, izgalmas látványosságok, és időtöltési lehetőségek, melyek közül a legjobbakat az alábbiakban igyekszünk bemutatni, Barcelonát a világ egyik legizgalmasabb, legsokoldalúbb városává teszik.


Az alábbiakban Barcelona 18 csodálatos nevezetességének a részletes bemutatása következik, az információk mindenhol eljutási, belépőjegy, és nyitva tartási információkkal vannak kiegészítve. Valamint Barcelona, és környékének strandjairól, és a város környékének nevezetességeiről is lehet olvasni. Az utazók számára hasznos barcelonai utazási, közlekedési tippek, tömegközlekedései leírások, mint pl. bejutás Barcelona repülőteréről, valamint a szállások a legnagyobb választékban, a legjobb árakon pedig a Barcelona tippek, tanácsok, közlekedés részben találhatók.


La Sagrada Familia | Güell park | Casa Batlló | Casa Milá / La Pedrera | Táncoló szökőkút | La Rambla |

Gótikus negyed | Katedrális | Montjuic | Tibidabo | Picasso múzeum | Parc de la Ciutadella |

Barcelona Aquarium, IMAX-mozi | A Katalán Zene Palotája | Arc de Triomf | Szent Pál Kórház |

Torre Agbar | Camp Nou stadion | Barcelona strandjai | Montserrat


Még több ... [link]

18l

2012. jún. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én jártam Barcelónában 2004-ben, és idén újra tervezek menni, csak most a párommal! :)

A Sagrada Famíliát semmiképp ne hagyd ki, kívülről is elképesztő látvány, bár sajnos 2004-ben mikor legutóbb voltam épp renoválták kívülről, és belülről is, így nem tudtunk bemenni! Idén viszont nem hagyom ki ;) A Güell park-ban rengeteg a látnivaló és érdekesség. A Tibidabo-hegyet is ajánlom, elképesztő kilátás nyílik róla Barcelónára. Valamint éjjeli programnak a "Font Mágica" nevezetű szökőkutat ajánlom! Azért éjjel, mert sötétben ezerféle színben pomázik ez az alakváltó szökőkút-kolosszus! Meseszép! Örök élmény fog maradni! :) Mi órákat gyönyörködtünk benne, remélem idén a páromnak is megmutathatom :)

2012. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

én tavaly voltam és idén is megyek :)

nekem személy szerint a Sagrada Família nem tetszett annyira, mert a régi és új építőanyagok keveredtek, bár a terv az eredeti.

a Gaudi házak szerintem elképesztőek, érdemes megnézni őket.

személy szerint nagy kedvencem a The Pans gyors éttermi lánc, de ez csak ilyen magánvélemény

El Corte Inglés egy hatalmas bevásárlóközpont, amit úgy képzelj el, hogy szintenként más dolgok vannak a ruháktól elkezdve az írószereken át a műszaki cikkeken keresztül mindent megtalálsz itt.

a Fonta Mágica egy 'táncoló' szökőkút, aminek külön koreográfiája van más-más és este színes fényekben pompázik.

A helyiek kedvesek és segítőkészek, ráadásul egy magyar teljesen beleolvad a tömegbe. Tőlem például megkérdezték, hogy merre kell menni a tengerpartra (persze spanyolul), így útbaigazítottam őket.

A metróvonalak nagyon jól ki vannak találva, mindenhova könnyedén eljuthatsz, ráadásul légkondicionáltak, gyorsak, halkak és ha nem értenéd, mikor bemondják a megállót, egy kis térképen villog a megálló, ahol éppen vagy.

Megtévesztő a boltokban az ásványvizek kupakja, ugyanis a kék kupak legtöbbször nem buborékosat jelent. Nem nagyon árulnak buborékos vizet, ha viszont mindenképpen szeretnél, akkor a palackokon a 'con gas' feliratot keresd.

Spanyolul tudni érdemes, mert könnyebben boldogulsz, de lényegében mindenhol megértik az angol nyelvet is.


Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan üzenetet! :)

15L

2012. jún. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a parc de la ciutadella és a tengerpart....
2012. júl. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Helló! Remélem még érdekel Barcelona,mert én évekig éltem ott,viszont nem mesélni akarok róla,hanem meggyőzni arról,hogy látogass el oda,ha még nem tetted meg eddig.

Jelenleg még itt vagyok Magyarországon,de Május 12.-én megyek vissza,egy másik sráccal,aki még szintén nem volt Barcelonában,és velem tart egy héten át,aztán Ő jön haza,én pedig megyek Franciába.

Szóval,ha van kedved velünk tartani jelezd,és megdumálhatjuk,mivel összesen négyen mennénk hisz nagyobb társaságban jobban lehet élvezni dolgokat,és eddig még ketten vagyunk,akik már tuti megyünk. Küld privi üzit,és részletezek mindent az utazással kapcsolatban.

2013. ápr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!