Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri pár évre kiköltözni...

Megéri pár évre kiköltözni Olaszországba?

Figyelt kérdés
Életszínvonal , kereset és az emberek jobbak mint itthon?

2012. jún. 4. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mostanában nem éri meg. Jobbak ugyan a bérek, de az árak is magasabbak, mellesleg sok gond van az országban, gyengébb lábakon állnak, mint a magyarok.
2012. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

na azt azèrt èn nem mondanàm hogy gyengèbb làbakon àllnak mint a magyarok!!!

szerintem attol fugg hogy milyen feltètelek mellett koltoznèl?! beszèled-e a nyelvet,ugy akarsz e kijonni hogy majd talàlsz munkàt vagy màr van àllàsajànlatod?!ès persze kell megtakaritottpènzt is magaddal hozni!!!az elso honapokban jol jon..elso fizetèsig...albèrlet kifizetèse egyèbb kiadàsokra


szerintem ha ezek megvannak èrdemes megprobàlni!!!

2012. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Gondolom, nincs konkrét álláslehetőséged, azért érdeklődsz itt. Ha így van, nem sok az esély arra, hogy a vendéglátáson kívül munkát találj, azt is csak szezonban. Olaszországban nem igazán foglalkoznak a magyar diplomával, nagyon erős protekció kell ahhoz, hogy normális állást találj szakmán belül. Olaszország hasonló, mint Magyarország: ritka az az ember, aki a megfelelő pozícióban ül megfelelő tudással. Aki ért a munkához, de nincsenek kapcsolatai, az sehogy sem jut előre, akinek pedig van, aki segít, nem baj, ha nem ért hozzá, abból tényleg bármi lehet. Nem véletlenül kerültek a jelenlegi helyzetbe az olaszok...Régebben még lehetett válogatni vendéglátós munkákból a tengerparton, most már az sincs, mert a sok bevándorló Ázsiából, Afrikából (meg az igénytelenebb kelet-európaiak) még olcsóbban elvállalják,így nekünk már nem éri meg kimenni. Nekem lett volna lehetőségem kint élni, de nem akartam, miután láttam, hogy arányában nem éltem volna jobban és annyira nem vagyok italofón, hogy évekig nyalizzak kint egy jobb munkáért, csak azért, hogy ott élhessek. Olaszországban élni nem anyagilag előnyös, inkább az életstílus miatt érdemes megnézni, még ha ez sokszor túlságosan is a külsőségekre megy.Persze, akinek egyébként itthon is keresett szakmája van (IT, mérnök, fejlesztő, stb.), az vidáman el tud kint is helyezkedni. Egyébként az álláshirdetések nagy része meg sem jelenik, mivel annyira erősen építenek a kapcsolati tőkére, hogy még nagyobb cégeknél is inkább szólnak a kollégáknak, hogy új embert keresnek és ők ajánljanak be valakit. Ezért itthon, netről nagyon nehéz munkát találni. Ebből a szempontból a "kocka", szabálymániás német/osztrák rendszert jobbnak találom. A legtöbb állás szabadon pályázható, és egyértelmű, mik az elvárások a munkakörhöz, mivel az ő érdekük is az, hogy a legmegfelelőbb embert vegyék fel. Mondjuk, mit is várhatnánk az itáliai rendszertől, amikor Cicciolina bekerült az olasz parlamentbe... Bocs a hosszú kommentért.
2012. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez így van, nagyon fontosak a kapcsolatok, mert az olasz cégek többsége 100 - 150 fős maximum, mindenki ismer mindenkit. Persze kapcsolatok nélkül is el lehet indulni, ha az ember fiatal, bírja a gyűrődést, tud olaszul, van kezdőtőkéje és végzettsége.

Az életszínvonalban nagyok a különbségek, de délen is lehet keresni 600 € - t, már akinek van munkája, viszont északon is vannak 800 - 900 € - s fizetések. Az emberek jobbak, mint itthon, de felületesek. Azt is tanácsolnám, hogy őszig ne induljon el senki, aki a nagyvárosokba megy, mert jönnek a nyári szabadságok, amikor senki nincs ott. Milanoban augusztusban szinte üresek az utcák is.

Egyébként ha valaki vendéglátásban, szállodában akar dolgozni, azt is megteheti, hogy Ausztriába, Tirolba megy, ahol azért könnyebb munkát kapni és felszolgálókat, szakácsokat mindig keresnek és szabadnapjain körülnéz Dél - Tirolban.

2012. jún. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az olaszok eleve nem szeretik alkalmazni a bevándorlókat, sőt vannak olyan kis városok ahol nem lehet alkalmazni mást, csak olasz állampolgárokat. A bevándorlók, igazából ott is mint mindenhol az alsó kategóriás állásokat kaphatják meg maximum, főleg akkor ha nincs kapcsolatod. Ahogyan előttem is mondták, nagyon fontosak a kapcsolatok ott. Eleve ha bele gondolsz az olaszok nagyon család és barát centrikusak, ebből következik az, hogy mindenki a családtagjának és a barátainak próbál segíteni, munkát adni. Multi cégeknél nagyobb az esély munkát találni, vagy valamilyen termelési munkába, esetleg a vendéklátó iparban. De itt nem fizetnek valami túl jól. Azt figyelembe kell venni, hogy magasabbak még az alsó kategóriás fizetések is, de arányában nem biztos, hogy jobb mint itt egy átlag fizu!

Azt érdemes még tudni, hogy az olaszok vagy nem beszélnek jól idegen nyelveket, vagy igen viszont nem akarnak! Te mentél oda, beszélj olaszul. Nagyon fontos hogy tudj olaszul társalogni valamelyest, különben nagyon kicsi az esélye, hogy el tudsz helyezkedni. Munkát északon keress, ott valamivel könnyebb találni mint délen. Délen inkább csak szezonálist lehet. Északon is próbálj meg nagy városba, vagy nagyváros közelébe keresgélni.

2012. júl. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!