Kezdőoldal » Utazás » Európa » Cardiffban lakok és magyar a...

Cardiffban lakok és magyar a főbérlőm. (. ) A rendőrség foglalkozik ezzel, ha bemegyek?

Figyelt kérdés
(...) : Minden hónap 29-én utalom neki a pénzt. Most felmondtam a lakást és 10 nap múlva azt írta, hogy nem kapta meg a pénzt költözzek ki ma. (Bementem a bankba a pénzt megkapta. ) Valószínű, hogy a 170 font depositot nem akarja visszaadni. Szerződésem van meg a bizonylatok is megvannak.
2012. jún. 11. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyilván indíthatsz pert, de előtte tárgyalj a főbérlővel. Tárgyaláshoz rossz belépő a rendőrségi feljelentés.
2012. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van szerződés, biztosan foglalkoznak majd vele. Egyébként meg a magyar főbérlőket, és úgy általában a magyarokat messziről el kell kerülni ha üzleti kapcsolatról van szó.
2012. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozik vele a rendőrség! Nyugodtan jelentsd! Épp az ilyen esetek elkerülése végett, én soha nem lakom együtt magyarokkal vagy bérelek bármit is magyaroktól. Sőt, elárulom, még csak kapcsolatot sem szívesen tartok magyarokkal, mert senkiben sem lehet bízni. Otthon is szemetek sokan, idekinn pedig különösen igaz ez, sajnos. Nekem még a barátnőm sem magyar, pedig mikor kijöttem, magyar barátnőt akartam.
2012. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

ma 21:12

Nem minden magyar bunkó vagy szemét.

Én is adtam ki szobát,és most is az olimpia miatt adok ki szobát,de sosem voltam bunkó,és sosem csaptam be magyart.Sőt.HA magyar vette ki a szobát akkor inkább segítek,mint hogy hátráltassam. Volt,hogy egy diáktól csak heti 20 fontot kértem szoba áráért,mert tudtam,hogy csak nyelvet jött ki tanulni,és épp hogy van pénze..

Szóval nem minden magyar olyan amilyen..


Kedves kérdező.

Én a helyedben a következőt tenném. A bankban kérnék kimutatást arról,hogy a pénz átment a megfelelő számlára. Ezzel a papírral mennék az emberkéhez. Megmutatnám neki,és megmondanám,hogy a pénzt nála van,és ha nem utalja vissza neked 3 napon belül a deposit árát,akkor a szerződéssel együtt bemész a rendőrségre,és az önkormányzathoz.(mert az is lehet,hogy nem saját lakás,hanem ő is bérli)

Mivel kint komolyan veszik az ilyen dolgokat,így nem hiszem hogy sokáig szórakozna veled..

2012. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen, tudom milyenek itt a magyarok, már találkoztam kb. 20-al, mindegyik át akart verni. 3-an vagyunk kint, leültünk egy kávézóba és ketten nagyon néztek minket, elmegyünk kávéért és mondom a bátyámnak, hogy azok magyarok nagyon néznek. Visszaülünk odaköszönnek én meg látványosan megfordítottam a széket háttal nekik. :D (3 magyar volt eddig rendes, egyik felvidéki másik kettő erdélyi)


Azt mondták a bankba, hogy ezzel tudom igazolni más papírt nem tudnak adni.


Amúgy a pénzért nem aggódok mert ha elszáll az agyam ráborítom az asztalt meg elkapom a faszát, de természetesen bemegyek a rendőrségre.

Amúgy szlovákoktól veszem illegálisan a cigit, kicsit nyomott a doboz és egy fonttal kevesebbért adja, nagyon rendesek.

2012. jún. 11. 21:36
 6/11 anonim ***** válasza:
jaj, hagyjátok mert ezt a magyart kerüld dumát! engem a kizárólagosan hófehér angolokból álló ügynökség akart átverni, nem odaadni a depositot, pedig még a deposit protectionnél is bent volt. visszaadtuk a lakást dec. 15-én, azt mondta a csaj, hogy ok, semmi gond, 10 nap múlva jön a deposit. de papírt nem adtak róla, mondván, hogy elromlott a fénymásoló... hát nem jött. telefonáltam, írtam emailt, bementem személyesen, mindig, hogy "most nem ér rá az, aki ezzel foglalkozik, nincs bent, nem az ő területe (ja, a titkárnőnek is írtam, továbbítani az illetékesnek nem a munkaköre). mikor nem hagytam békén őket, kitalálták, hogy azért tartják vissza, mert tönkretettük a szőnyegeket (ezt kb. két hónappal a lakás visszaadása után, addig érdekes módon, nem volt ilyesmiről szó). végül fel kellett őket jelentenem, a citizen's bureau advice-hoz menj, ők tudnak tanácsot adni.
2012. jún. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
aztán mivel akartak mindig átverni? érdekes, hogy engem sose...ja, nem is vagyok olyan tahó, mint te, hogy ha magyar szót hallok, hátat fordítok, szerintem ezért akarnak átverni, mert egy bunkó vagy.
2012. jún. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem minden magyar bunkó vagy szemét."


Persze tisztelet a kivételnek. De aki magyarként itt azzal keresik a kenyerüket, hogy frissen bevándorlottaknak adnak lakást, tanácsot, azok nagy átlagban mind ilyenek. Éppen azért, mert az "újoncok" tudatlanságára építenek, akik persze örülnek, hogy magyarul tudják intézni az ilyen-olyan dolgokat, csak aztán később koppannak nagyot.

2012. jún. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát persze, hogy bunkó vagyok. Ha én kis kedveske lennék akkor már a gatyámat is elvitték volna a magyarok. Amúgy egy cigány gyerek itt többet segített, bevitt minket a Jobcenterbe felvetetni a munkanélküli segélyt stb. Ennyi.
2012. jún. 11. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:
hatalmas segítség. magadtól nem ment?
2012. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!