Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájcban németet használnak?

Svájcban németet használnak?

Figyelt kérdés
Nem sokára kiköltözöm, munkám még nincs. Angolul beszélek, németül egyáltalán nem.
2012. jún. 15. 07:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Svájcnak 3 hivatalos nyelve van + az ösi svájci nyelv.

Az ösi nyelvet csak néhány helyen kisebb eldugott falukban beszélik, azzal nem lesz gondod.


De svájc nyelvileg 3 részre van bontva olasz, német, francia. Ahol németül beszélnek ott senki nem beszél franciául, és ahol franciául ott pedig a másik nyelveken. Férjemnek volt egy svájci kollégája (férjem németországi) aki a francia részröl jött. Ö egy szót sem beszélt németül, pedig itt németországban dolgozott. csak angolul meg franciául. Ö mondta, hogy még házasodni sem szivesen házasodik egy svájci francia egy svájci némettel vagy olasszal. egyszerüen megvannak a határok, még a bankok és hivatalos részek is az adott nyelven beszélnek ott.


Szerintem csak angollal nehéz lesz. Vagy angolul vagy franciául tudnod kellene mellette.

2012. jún. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja: három nyelv van ott, de abból az egyik sem angol.

Nyilván van ott is, aki tanul angolul, de azért egy országban illene legalább az egyik (területre jellemző) hivatalos nyelvet is tudni.

Ez pont olyan, mint aki ide jön Magyarországra, és angolul próbálkozik. Nyilván talál olyat, aki tud válaszolni neki, de arra az egy segítőkész emberre jut tíz másik, aki csak les, majd otthagyja.

Külföld nem egyenlő angollal, ahogy azt sokan hiszik...


De ne aggódj, ha ott élsz, és van benned egy kis szándék és kitartás, akkor úgyis megtanulod majd a nyelvet, ami körülvesz.


Mellesleg, a svájci német eléggé eltér a németországi vagy akár osztrák némettől. Felsőfokon beszélek németül, a svájcit mégis írásban alig, szóban kb. egyáltalán nem értem meg. (Mondjuk arra ált. meg lehet kérni őket, hogy Hochdeutsch-ul beszéljenek, az is kicsit fura náluk, de azt már meg lehet érteni.)

2012. jún. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy gondolod a kiköltözést, éppen Svájc nem nagyon fogad olyan valakiket, akiknek nincs elöre lefixált munkája, szóval ne nagyon éld bele magadat.

A nyelv: Svájcban a német területeken is elég egyéni tájszólást használnak, még aki rendesen tud Hochdeutsch-ot beszélni, az is alig érti meg.

Angollal semmi esélyed, a német területeken németül, az olasz részen olaszul, a francia részen meg franciául beszélnek (mindet svájci tájszólásban), ha az ottani nyelvet nem beszéled, szóba sem állnak veled.

2012. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Annyit még hozzátennék az előttem hozzászólókhoz, hogy Genf ezalól azért kivétel.

Itt a hivatalos nyelv ugye a francia lenne, az utcán szinte soha nem hallani franciát (portugál, spanyol, ázsiai nyelvek, kelet-európai nyelvek stb), munkát pedig (ha van megfelelő képzettséged) csak angol nyelven is lehet találni, bár igaz, sokkal nehezebben. Sok ismerősöm van, aki 5-10 éve él Genfben és alig beszélik a nyelvet. Ráadásul a magyar közösség is akkora, hogy bőven lehet anyanyelvű barátokat is találni.

De persze mindehez egy munka kell...ez már egy másik kérdés.

2012. jún. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyik rokonom is Genfben él,és csak angolul tud, de olyan szakmája van, hogy a világ bármely pontján kapkodnának utána. Ahogy előttem os írták: elintézett munka és nyelvtudás nélkül alig van esély. Egyébként milyen szakmád van?
2012. jún. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ti miről beszéltek? Második éve élek Svájc olasz részén és MINDENKI beszél németül, franciául és angolul az olasz mellett. Egyáltalán nem az jellemző, hogy egy nyelvet megtanultak, oszt' jóvan. Sőt, középiskolából úgy jönnek ki, hogy már kötelezően +2 nyelvvizsgájuknak kell lenni, az adott kanton nyelvén kívül. Svájc "ősi nyelve"(?) pedig a rétoromán, de ha ennyit sem tudtok az adott témáról, csak az ismerős ismerősének az elbeszélése alapján válaszoltok, akkor csak összezavarjátok szerencsétlen kérdezőt.
2012. jún. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, ezt lehagytam: a férjem nem beszél olaszul, kitűnően boldogul az angollal, minden cégnél/boltban van olyan, aki beszéli. Méghogy nem állnak szóba azzal, aki nem beszéli a kanton nyelvét, nevetséges..
2012. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Svájcban 4 hivatalos nyelv van:német,francia,olasz,és réto-román.De szerintem ott is mint mindenhol angolt is tanulnak,szóval szerintem az is vmi.De ha tényleg ki szeretnél menni,nézz utána,hogy azon a térségen épp melyik nyelvet beszélik a négy közül!
2012. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Retekszisz válasza:
Munka és nyelvtudás nélkül már be sem fognak engedni. Most szigorították a kelet-európaiak bevándorlását.
2012. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én voltam kint Svájcban,azon belül is Zürichben! Mikor bementünk egy kávézóba beszéltem hozzá németül,mire ő angolul válaszolt vissza rá!!Lehet,sőt biztosan érezhette a kiejtésemből,hogy nem svájci vagyok!! De a lényeg,hogy még egy kis kávézóban is tudnak angolul,sőt voltunk Coopban ahol szintén beszéltek angolul és olyan 40-45 körül voltak a nők!!
2013. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!