Kezdőoldal » Utazás » Európa » Münchenbe vonattal?

Münchenbe vonattal?

Figyelt kérdés

Júliusban szeretnék kimenni, és nézem a vonatot, de nem igazán értem, ezt a 29€-s jegyet. Ez csak korlátozott számban van? És csak ha Budapestről indulok? Ha esetleg Győrben szállok fel vagy Bécsben akkor is van ilyen lehetőség? És hol lehet megnézni, hogy melyik vonatokra érvényes?

Vagy esetleg Sopronból, hogy lehet a legkönnyebben és persze olcsóbban megoldani? (stoppolást leszámítva). Bécs vagy Győr kocsival megoldható, mert ha jól tudom innen nem indul közvetlenül Münchenbe.

Tudom sok kérdés, de még nem voltam tömegközlekedéssel külföldön, ezért nem is vagyok ennyire megzavarodva.



2012. jún. 18. 08:33
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ezen az oldalon mindent megkérdezhetsz:


[link]


[link]

2012. jún. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Én Bécsbe járok főiskolára, a vonat amivel menni szoktam Münchenben (is) áll meg.


2 fajta jegyet lehet váltani:

-München Spezial (nincs fekvőhely illetve hálóhely)

Ez a Railjet vonat. 29 €-ba kerül, 3 nappal előtte kell megváltani és kizárólag az adott napra érvényes.


-SparNight (fekvőhelyes illetve hálóhelyes)

Ez pedig a Kálmán Imre EuroNight vonat. Szintén 29 € persze ha fekvő vagy hálóhelyet is kérsz akkor drágább.

Ez is adott napra és vonatra szól.


Ezek korlátozott számban kaphatók.

Ha elfogytak akkor van a MünchenCity jegy 125€-ért.


Lehet helybiztosítást kérni, ilyenkor például a Railjeten az ülés fellett egy kijelzőn jelzi hogy ide már lefoglaltak jegyet a megjelenített útvonalra. Sokszor látom hogy vannak akik leülnek lefoglalt helyre, és akkor jön az illető hogy "Elnézést neki helyjegye van oda" szóval érdemes odafigyelni erre.


Vannak vonatok ahol az ár tartalmazza a helybiztosítást, a SparNight az ilyen. München Spezialról most meg nem mondom, mivel a tökéletes MÁV informatikának köszönhetően nem jön be az információ: [link]


Győrben is felszállhatsz illetve Bécsben, ahogy néztem az árak nem változnak ebben az esetben. Megnéztem az osztrák OBB honlapján is, ha Bécsből indulsz akkor is marad a 29€-s jegy.


Azt hogy melyik vonatra érvényes, a következő képpen tudod:

Ellátogatsz ide: [link]

Gondolom ezt már tudod, de ha nem akkor leírom:

Kitöltöd hogy honnan hova, a kedvezménnyel ne törődj, felesleges kiválasztani. Dátumot is beállítod, bejelölöd hogy átszállás nélkül. Ezután menetrendre kattintasz majd kitöltöd felül az adatokat.

Azután rámész a Jegyinformációkra (Van amikor nem viccelek, 15 percig tart ezután a betöltés) ..


Ezután Rákattintasz a narancssárga nyilakra -> Bővebb információ.

Ott lesz jobb oldalt egy narancssárga "i" betű, az leírja hogy melyik vonatra érvényes és milyen időszakra érvényes. Például van olyan bécsi jegy ami 4 napig érvényes bármely Railjet járatra.

A müncheni jegyek ahogy nézem csak egy járatra érvényesek és csak az adott napon használható fel.

Tehát megint a narancssárga nyílra kell kattintani az indulás mellett. Ott leírja hogy hanyadik vágányról megy a vonat.

Ki is tudod választani a helybiztosítást illetve kosárba tudod rakni a jegyet. Neten tudsz fizetni, aztán kapsz egy egy sokjegyű számot amit majd ha beírsz a jegykiadó automatába, az kiadja a jegyedet.

2012. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Nagyon szépen köszönöm ezt a sok információt, így már sokkal világosabb a helyzet! Esetleg azt nem tudod, hogy a soproni nemzetközi pénztárnál is meg vehetem e a jegyet, úgy, hogy majd Bécsben szállok fel? Vagy te inkább a netes jegyvásárlást ajánlod?

2012. jún. 18. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagyok benne hogy ott is meg lehet venni, [link] itt megtalálod a telefonszámukat.

Én netes vásárlást ajánlom, az kényelmesebb.

Mutatok példának hogy netes vásárlás után mit kapsz:

[link]

A kódot csak beírod a kioszkba és az kiadja a jegyet.

2012. jún. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 20. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!