Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan szervezzek meg "saját...

Hogyan szervezzek meg "saját szakállra", mindenféle irodák nélkül római hétvégét?

Figyelt kérdés
Olyasmit írjatok, hogy mikre kell figyelni, mit hol lehet/kell intézni (utazás, szállás lehetőségei, biztosítás?...) ésatöbbi. Teljesen kezdő vagyok.
2012. jún. 18. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most szerveztem egy utat teljesen egyedül, bár máshova, de azért leírom, hogy én hogyan csináltam:


- megnéztem rengeteg féle, fajta, árkategóriájú szállást (hotel, motel, inn, hostel...), és több szempontból rangsoroltam őket: nyilván nagyon fontos az ára is, de az sem utolsó szempont, hogy hol helyezkedik el. A kieső részeken lévő szállások olcsóbbak, cserébe utazol naponta órákat, és kifizeted a különbözetet tömegközlekedésre vagy benzinre. Mit szeretnél egy szállástól? Ha csak aludni akarsz odamenni, a legolcsóbb hostel is megteszi. Kisgyerekkel, családdal mondjuk egy egy-két csillagos kis panzió, esetleg olcsóbb szálloda. "Luxus" úthoz persze magasabb szintű szálloda. Milyen ellátást szeretnél? Reggeli ált. jár a szobához (kivéve egyes hosteleket), félpanzióval vacsorát kapsz még, teljes ellátással ebédet is. Az olcsóbb szállásoknál járj utána, adnak-e ingyen (vagy milyen áron) ágyneműt, törölközőt. Ez amúgy csak hostelnél merül fel kérdésként, a többinél jár mindig. Hostelnél kérdés még a csomagok elhelyezési lehetősége, és, hogy kapsz-e ott lakatot, vagy neked kell vinni.

Interneten (simán google kereséssel) óriási kínálatot találsz, könnyebben eligazodsz, ha ezekben a kérdésekben előre döntesz, vagy legalább körülbelüli elképzelésed van.


- utazás: autó, busz, vonat vagy repülő? Autós utazáshoz a google térkép nagyon nagy segítség (meg amúgy is!! válts műhold nézetre, és még azt is látod, hogy milyen kisboltok vannak a szállás mellett, hol tudsz majd bevásárolni, stb.) Az autóklub is segítséget ad az utazásokhoz, ha tag vagy. Buszról a társaság honlapján érdeklődj, vonatról is a honlapon. Repülőjegyet nézhetsz pl. a pelikan.hu-n.


- biztosítás: érdemes több ajánlatot is kérned, a bankodtól, különféle utazási irodáktól. Más-más értékben más-más szolgáltatások vannak, a biztosítók honlapjai is segítenek eligazodni. Én pl. hoztam vagy 10-12 szórólapot, és abból választottam.


- döntsd el, akarsz-e útlevelet vinni. Ha van érvényes, akkor érdemes, hogy nálad legyen, még akkor is, ha persze tisztában vagyok vele, hogy nem szükséges, de azért jól jöhet. Pl. repülővel jártunk már úgy, hogy végül nem ott kötöttünk ki, ahol szerettünk volna... (Azért ne ijedj meg, ez nem mindennapos. :))


Amikor szállást keresel, mindenképp érdemes olyasmire is odafigyelni, hogy milyen a tömegközlekedés a közelében, még akkor is, ha autóval mentek, vagy autót akartok bérelni. Bármi miatt jól jöhet. Megint csak google térkép rengeteget segít, ott mindent látsz.

Előre szedd össze, milyen programokat szeretnétek csinálni, azok hol helyezkednek el, és ezt vedd figyelembe a szállás-választásnál.


Attól függően, milyen programokat terveztek, érdemes megnézni ezt a lehetőséget, és kiszámolni, megéri-e nektek:

[link]

2012. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszodat, igazán hasznos, sok-sok zöld kezet adnék, ha lehetne:)).

Egy kérdésem még lenne: a biztosításnak mi lényege? Kötelező, melegen ajánlott, vagy elhagyható?

2012. jún. 19. 13:49
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen. :)


Biztosítást mindenképpen köss!!

Tényleg! Bármit történik, az az egy, amire számíthatsz: csomag elveszik, meglopnak, orvoshoz kell menned, ne adj' Isten baleset ér...


Annyira nem drágák ezek, megéri!


Csomó lehetőség van, tényleg érdeklődj utazási irodákban is, meg itt is van pár:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. jún. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!