Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tudnátok ajánlani Szlovéniában...

Tudnátok ajánlani Szlovéniában tengerparti várost, vagy maradjunk Horvátországnál?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Koper, az egyik legnagyobb szlovén tengerparti város. Sokan dícsérik Szlovéniát, bár én még nem voltam ott. Ami engem visszatartana az az, hogy nincs eléggé délen, kvázi nagyobb az esélye annak, hogy rossz időt fogtok ki.
2012. jún. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Piran. Gyönyörű tengerparti város Szlovéniában - barátom szerint.

Inkább délebbre mennék én is, Dalmáciába. Ott már garantáltabb a jó idő.

2012. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is oda szeretnék menni nyáron, mert eddig mindig Horvátországba mentem, ha közeli helyről volt szó. De Szlovénia nem drágább?
2012. jún. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Leírom ide is, amit egy másik kérdésre már válaszoltam:


4x jártam már a szlovén tengerparton. Mind a négyszer voltam mind a négy fontosabb városkában. Mindjárt részletezem. Szerintem nagyon korrekt környezet. Horvátországban még nem voltam, de a szlovén Isztria nekem nagyon bejött.


Koper: a legnagyobb város a 4 közül. Nagy hajók kötnek ki. Van egy szuper strandja, óvárosa stb.

Izola: mediterrán kisváros pálmafákkal, leánderekkel. Gyalog minden elérhető. A központban van a posta. Ahhoz közel nagyon szép a kis hajók kikötője a Hotel Riviera mellett. A strand egy homokos félszigetecske csúcsán van, messze el lehet látni a tengeren.

Piranban nem fürödtem, de jártam. Várfal, templom, főtér, szobor. Történelmi gyöngyszem. Gyalog bejárható városka. Főleg kora estére javasolt a felfedezése, mert mire leszáll a nap, a főtéren meg lehet pihenni egy-egy fagyizó előtt. + Bazározás, képeslap stb.

Portoroz: van egy felejthető betonos strandja, és egy modernül kiépített, látványos, itt-ott szándékosan homokos, zenebonás, pálmafás strandja, ahol szinte filmben érzi magát az ember. A precízen lerakott napozóágyak és napernyők látványa is nagyon jó, viszont a használata pénzes. (Mostanában pedig valaki ki akarja bérelni a partszakaszát, és kellemetlen helyzetbe kerülhet az ember, ha leül a parton.... ezt még nem fejtettem meg, hogy miért. Egy kis vita, aztán később visszaül az ember a partra.) Rengeteg hotel sorakozik a parttal párhuzamos utcán. Lehet sétálni, vásárolgatni is az utcán. A négy város közül tehát ennek van a legkiépítettebb, legmenőbb strandja. A város nappal Miami, éjszaka Las Vegas hatását kelti a színes fényeit változtató hotelek miatt.


Én imádom a teljes szlovén tengerpartot, a városokat stb. Visszamennék ötödjére is.


Mire döntöttetek végül?

2012. júl. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyáron jártam először és nem utoljára a szlovén tengerparton. Portorozsban nyaraltam 1 hetet. Gyönyörű.

Gyalog elmentem többször Piranban, ami a szlovén tengerpart gyöngyszeme. Izolában és Koperban is ellátogattam. Koper nekem felejtős, viszont Izola varázsa elcsábított.

Az emberek korrektek és kedvesek.

Mindenféleképpen ajánlom a szlovén tengerpartot, augusztus végén nincs olyan turistainvázió, mint Horvátországban. Mediterrán növények mindenhol.

2014. szept. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!