Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban illik borravaló...

Olaszországban illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Annyi dolgot hallottam már, hogy nyugaton benne van a szervízdíj a számlában, Ausztriában is, Olaszországban is stb, máshonnan, meg, hogy illik. Most akkor kell vagy nem? 5-10%?

2012. jún. 21. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Nem KELL, de illik, kb 10%-ot, ha meg vagy elégedve.
2012. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
elvileg egyes helyeken már rajta van a számlán mint költség...hirtelen nem jut eszembe milyen megnevezéssel de rajta van és benne van az árban.
2012. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt mindig feltüntetik az étlapon, hogy benne van-e a szervízdíj. Ha oda van írva, nem várják el, hogy ezen felül adj.
2012. jún. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz! Nem illik. Vissza adják ha adsz! A legtöbb helyen felszámolnak alapból szerviz díjat, ezért nem kell adni. Ha többet adsz, minden esetben vissza adnak. Ha nagyon nagyon szeretnél adni, akkor hagyd ott az asztalon.
2012. júl. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olaszország nagy részén nem szokás adni. Visszaadják.
2012. aug. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig taxiztam Pesten, az olaszok kiváló szolgáltatás ellenére sem adtak jattot.Gondolom e jó szokásukat otthonról hozták.
2012. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Hú... hallod. Én is pont ezt csinálom most. Tipikus olasz. Fillérre pontosan kicentizi egyesével adja oda az egy centeseit már sokaszor annyira idegesítenek ezzel! Többe kerül az, amíg elkezdi csörgetni az apróit (5perc lejár húznom kéne ki az áteresztőn) de inkább feltart, az eurót 310-ért ossza el a viteldíjjal...

spanyol, francia, angol hasonló.

Undorítóak!

Osztrák, német, román az rendes. Tudják hogyan illik.

Már szinte én szégyellem magam, vissza int..nyújtja a kezét, megköszöni + közbe ad egy ezrest ráadásként...

2016. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!