Kezdőoldal » Utazás » Európa » Normális ha félek a kijevi...

Normális ha félek a kijevi átszállástól? Jogos vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

New Yorkba készülök, dolgozni fogok (gyerekekre vigyázni), ügynökség vásárolta nekem a jegyet, ukrajnai átszállással. Nekem semmi bajom Ukrajnával alapjában, először még örültem is, h legalább járok arra is, de később belémjött ez a félsz. Sokszor eszembe jut ez, hogy nem kísér el senki, ott leszek a reptéren egyedül és kifigyelhet valaki. Akár el is kábíthat és eladnak vagy ilyesmi. Nagy hülyeség ez és verjem ki a fejemből? Olyan jó lenne, ha legalább egy másik lány is velem jönne, vagy az ügynökségtől segítene valaki. NY-ban sem lesz segítségem, de ott már annyira nagyon nem félek...


Tudnátok vmi megnyugtatót írni? Vagy jogos a félelmem?


24L



2012. jún. 27. 04:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy hülyeség, ez megtörténhet Ukrajnában, de azért a repülőtéren nem. Kijev egyébként is biztonságos város, ahol csak kisebb bűncselekmények jellemzőek (lopás, autófeltörés, ilyesmik), de ilyenek vannak más országban is.
2012. jún. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félned, Ukrajnában semmivel sem nagyobb ennek az esélye, mint itt Magyarországon. A repülőtérre meg alapvetően mindenhol igyekeznek vigyázni, hiszen a legpénzesebb turisták ott érkeznek az országba, őket pedig nem érdemes elijeszteni.
2012. jún. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel repülőtérről van szó, szinte alig számít, hogy Ukrajnáról beszélünk, a reptereken mindenhol nagyon ügyelnek a biztonságra. Nyilván nem árt az óvatosság, de rettegni egyáltalán nem kell! :)
2012. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kissé élénk a fantáziád...:)

Nem mondom azt, hogy nulla a valószínűsége annak, amit leírtál, de hidd el nagyobb az esélye annak, hogy kilépsz az utcára és elüt egy autó, sajnos...

A repterek tele vannak biztonsági őrökkel, ha bármi van biztos kérhetsz tőlük segítséget, de ne állj így hozzá az utazáshoz, mert a végén tényleg bevonzod a bajt.

2012. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönök minden egyes választ. Tényleg sokat jelent, sikerült megnyugtatnotok. :)


Egyébként azért itt kérdeztem meg inkább, mert a szüleimet nem akartam még ezzel is terhelni, így is elég baj nekik, hogy elmegyek.

2012. jún. 27. 11:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Repülőgépes átszálláskor el se kell hagynod a repteret, nem értem miért aggódsz.
2012. jún. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kijev nagyon gazdag város.. Nem tudom, min aggódsz.
2012. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, de már rég túl vagyok rajta. Nem volt semmi baj vele, de elmarad azért még a magyar reptértől. Sőt, az angolul is beszélő ukrán vámosok akcentusa borzasztó....
2012. aug. 1. 01:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Na látod semmi baj nem volt :)

Igen, az orosz anyanyelvűek nehezen állnak rá az angolra viszont a magyar kiejtést könnyen elsajátítják.

(Fordítva is igaz, angoloknak elég nehéz az oroszt megtanulni)

Am tényleg nem érdemes semmitől tartani, sokszor csak maga a félelem keseríti meg az élményt. Próbálj abban az állapotban maradni amikor a pozitívumra koncentrálsz, mint az elején, amikor örültél.

Na de am tényleg Kijev Európa legtisztább és nyugodtabb fővárosa (persze van bűnözés de sokak szerinte még Bp is veszélyesebb)

és hozzá kell tennem, hogy new york bűnözés szempontjából lekörözi az összes európai nagyvárost, metron sem tanácsos éjjel utazni ott, de arra még nem voltam.

A lényeg h "bárhol fejedre eshet egy tégla", ne arra koncentrálj h mitól félsz hanem h mi a szép/hely varázsa és örülj hogy utazhatsz :D

2012. aug. 11. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!