Kezdőoldal » Utazás » Európa » Csak semmi csalás! Tudtok...

Csak semmi csalás! Tudtok írni 10 jellegzetességet, fogalmat Szerbiáról, az ott élő magyarokról a google és könyvek segítsége nélkül?

Figyelt kérdés

2012. jún. 28. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Belgrád, Vajdaság, szerb agresszió a délszláv-háborúban, ortodox vallás, Radovan Karadzic, Slobodan Milosevic, Újvidék, harcok Koszovóval... nekem elsőre ezek jutottak eszembe, bár nem sok köze van a magyarsághoz.
2012. jún. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudok és pillanatnyilag nem is akarok.

És te a fúziós reaktorokról?

2012. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem, pedig itt élek. Méghozzá azért mert nincs semmi jellegzetesség. Ennyi.
2012. jún. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Cevap, Sljivovica, Pljeskavica, Pelinkovac, Kolo, Csetnikek mondanek tobbet de elso mar felsorolta azokat amiket akartam :D de ennek sem volt koze a magyarokhoz.
2012. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg mondjuk vajdasagi sorok pl Apatinsko meg Jelen meg Lav :D bar azert ez mind Vajdasagban van gyartva azon belul Bacskaban :)
2012. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A vajdasági pálinka, amit a magyarok főznek meg a legjobban pl. Számíts arra, hogy nekünk más a mentalitásunk, mint nektek! És másként is beszélünk, tájszólással! ;)
2012. jún. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utolsó hááát inkább csak a magad nevében beszélj :) Pl bánátban ugyanúgy beszélnek az emberek, mint Szegeden (ö betűzés), de vannak olyan helyek, ahol kényesebbek az emberek, és úgy beszélnek, mint Pesten.

Én sem beszélek parasztosan, hogy vót (volt), itten (itt), hónap (holnap), mennyé má (menjél már) stb...Illetve (általában) normálisan ejtem az "e" betűt, nem pedig úgy, mint a szerbek...És ezzel nálunk még sokan így vannak. Jaa, és persze egyik kedvencem még a vajdasági beszédstílusban, hogy lehagynak 1-2 betűt a szó végéről (pl (most a lenti szövegből veszem a példákat) kérdéshő, gyűlöletkeltésé, sértegetéséé, provokálásé, né'kű' (nélkül))

2012. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, már ne is haragudj, de ezek nem parasztos szavak... Az idős emberek így beszélnek és mégsem bunkók! Igen, tudom, hogy Bánátban hogy beszélnek és hogy vannak finomkódak is, kösz a kioktatást! Apukám bánáti, anyukám bácskai! Az e-t pedig hasonlóan ejtjük, mint a németek! A mentalitásunk pedig igenis más!
2012. jún. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat mondjuk azert en sem neveznem tajszolasnak de Bacskaban kozepzart "e" betu a jellemzo...Szerintem is mas mentalitasunk van.
2012. júl. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A mentalitásról egy szót nem írtam...
2012. júl. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!