Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiránduló jegy foglalása...

Kiránduló jegy foglalása Keletiből Salzburgig hogy működik?

Figyelt kérdés
Kiránduló jeggyel szeretnék a Keletiből Salzburgba utazni, július 4.én a 7:10-es Railjet-el. Félek, hogy ha negyedikén 6óra körül megszeretném venni a jegyem akkor már nem lehet, mert nincs már hely stb. Ezért gondoltam lefoglalom előre, fel is hívtam a Máv irodát, de a hölgy a telefon túlsó végén nem sok együttműködést tanúsítva rányomta a telefont és csak annyit mondott hogy külföldi járatra csak személyesen foglalhatok jegyet...A kérdésem az lenne,hogy mivel nem tudok felmenni előtte Pestre lefoglalni a jegyemet, Pesten tartózkodó ismerősöm foglalhat e az én nevemben jegyet erre a járatra az adott napra? Ha igen, akkor a helyszínen neki ki kell e fizetnie a jegyet, vagy valami foglalási díj felmerülhet? Ahol lakom a pályaudvaron megkérdeztem hogy megtudom e venni a jegyet itt, de sajnos nincs külföldi jegypénztáruk ezért nem...Előre is köszi a segítségeket!

2012. jún. 30. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a jegyet nem névre állítják ki, így természetesen megveheti ismerősöd is, csak aztán vele találkoznod kell, hogy odaadja a jegyet. Emiatt semmivel nem fog neki többe kerülni, hiszen nem is kell mondania, hogy másnak veszi a jegyet, csak megveszi, aztán odaadja neked.
2012. jún. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
értem, és ha megveszi hány napig érvényes? mondjuk ha hétfőn megveszi nekem szerdán még érvényes lesz?
2012. jún. 30. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Konkrét napra kell kérni, maximum két hónapra előre lehet megvenni. Tehát azt kell mondania, hogy xx.hó yy.-ára kérek egy ilyen jegyet.
2012. jún. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,üdv.!
2012. júl. 1. 02:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!