Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapestnek vagy Prágának...

Budapestnek vagy Prágának jobb és hatékonyabb a tömegközlekedése?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat..
2012. júl. 2. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Nehéz ezt megítélni, mert a két város tömegközlekedése elég hasonló. Én Prágában nem éltem, csak turistaként voltam, így nyilván nincs komoly rálátásom a témára. De pl. az éjszakai közlekedés az szerintem Budapesten jobb. A villamoshálózat egyértelműen Prágában jobb és hatékonyabb. A metró kb. ugyanazt tudja mint nálunk, csak nekik egy kicsit több van.
2012. júl. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelműen Prágának, ami azért is furcsa, mert városszerkezetileg szerintem Budapesten sokkal egyszerűbb lenne egy jól működő rendszer kiépítése. Az a probléma, hogy teljesen szétdarabolt a rendszer: a külső városrészeknek gyakorlatilag semmilyen közvetlen kapcsolatuk nincs a belvárossal. Van majdnem 300 minibuszjárat, pedig szerintem ennek a fele is bőven elég lenne, ha hosszabb távolságokat tennének meg az egyes járatok (lásd pl a mostani 5-ös buszt). A villamos"hálózat" úgy ahogy van egy fos, egymástól tökéletesen elszigetelt vonalak halmaza, ráadásul borzasztóan lassúak. Össze kéne kötni az izolált vonalakat egymással a Bajcsy-n és a Rákóczi úton. A 2-est és a 24-est össze kéne kötni az 51-essel. Ezen kívűl én nagyon támogatnám ha csökkentenék a menetidőt például azzal, hogy megszüntetnek egyes megállókat. Nem kell minden fánál megállni. Értem én, hogy a budapesti tömegközlekedés alapja, hogy minden háznak saját megállója legyen, ami nagyon szép elhatározás, de pont ettől használhatatlan az egész rendszer. Most hirtelen a 3-as villamos ugrott be, ami megáll a Liget térnél aztán kb húsz méterrel odébb a Mázsa térnél is.
2012. júl. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül attól lesz gyorsabb, ha megszűnnek megállóhelyek.

Egy villamosnak éppen az a lényege, hogy kötött pályás, mint a metró, de több helyen megáll (általában 1 metrómegálló alatt 2 helyen).

Egyszerűen a sínek és a járművek minőségén kellene javítani, és a budapesti villamoshálózat tökéletes lenne (+ néhány hosszabbítás).


A kérdésre válaszolva: Prága tömegközlekedése egyértelműen jobb, a metróhálózat majdhogynem a duplája az itteninek, és a villamoshálózat is hasonló hosszúságú, annak ellenére, hogy Prága egy 1,2 milliós, míg Budapest egy 1,7 milliós város.

Viszont az éjszakai közlekedés valóban nagyon jónak számít Budapesten.

2012. júl. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13%
Prágában sokkal. A bkv-nél az etióp tömegközlekedés is jobb
2012. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!