Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az angliai munkavállalás...

Az angliai munkavállalás során a tapasztalat fontosabb, vagy a papír? El lehet adott esetben papír nélkül is helyezkedni?

Figyelt kérdés

Azt olvasom, hogy az angliai munkavállalás procedúrájának során inkább a tapasztalaton van a hangsúly, mint a papíron igazolt tudásén. Értsd: ha valamihez papír nélkül is értek, és ezt a CV-ben is felvállalom, akkor az is nyom a latban. Mondok példát: nincs képesítésem a Microsoft-csomag (Word, Excel, PP, stb...) használatára, de ezen alkalmazások egyébként nem jelent problémát bonyolultabb feladatok elvégzése sem.


Ugyanitt kérdés: Angliában létezik-e olyan képzés-rendszer, mint amilyen itthon az OKJ, vagy ahhoz hasonló (sikeresség esetén térítésmentes)?



2012. júl. 9. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

A tapasztalat számít, de bizonyos esetekben kell papír is. Pl villanyszerelés

Ms office ismerete bôven elég ha beírod, hogy tudod, nem fognak papírokat kérni.


Itt is vannak okj-s jellegû képzések, de annyira bonyolult a rendszer, hogy állítom még a helyiek sem vágják pontosan mi, hol, merre, mettôl, meddig. Kedvezményt akkor kaphatsz, ha alacsony a bevételed.

2012. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is így tapasztaltam, hogy fontosabb. nem minden poziciónál, de sok esetben fontosabb.
2012. júl. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Esetleg ha akad ilyen irányú tapasztalat, annak mibenlétére kíváncsi lennék; ha nem túl megterhelő még ezt leírni, nagy segítség lenne. Valamint még ha annyi segítséget adnátok, hogy ennek az OKJ rendszerű képzésnek a nevét megadnátok... csak hogy tudjam, merre kell keresgélni.
2012. júl. 9. 21:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem a végzettségemmel helyezkedtem el. Habár van diplomám, és ez benne is van az önéletrajzomban, és elméletileg követelmény volt a munkáknál, amit pályáztam, valójában soha nem kérték.

Viszont annuit ogazodtam a helyi elvárásokhoz, hogy szereztem papírokat, amik megkönnyítették a további elhelyezkedést. De ezek nem okj-s papírok, hanem speckó, a munkához köthetô, ezt a munkát összefogó szervezetek végzettségei, amit itt ismernek el.


Mint írtam már fentebb, nem tudok neked, az okj képzésnek megfelelô nevet adni, mert itt is van és mind más. Függ a szakmától, szinttôl és még fogalmam sincs mitôl. Az egyik ilyen a city and guilds, van egy olyan is, hogy nvq, meg A level, meg sorolhatnâm még. Én sem értem mi a különbség közöttük pontosan. De ezek is vannak.

2012. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
alsó kategóriás munkáknál (pl én voltam takarító, pincérnő, gyári munkás, it helpdesk, most irodai mindenes vagyok) gyakorlatilag az önéletrajzodat meg se nézik. legalábbis az enyémet nem nézték. a két irodai munkára úgy kerültem, hogy telefonos interjú volt, kérdezték értek-e ehhez meg ehhez, mondtam, hogy értek, jó, akkor ekkor ide jöjjek, önéletrajzot hozzak. bementem az interjúra, önéletrajzomat elvették, de állítom egyik se olvasta el, annyit néztek, hogy honnan vannak referenciáim. de nyilván ha diplomát kérnek, akkor az kelleni fog.
2012. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tételesen utána érdeklődtek a referenciáknak? Mármint: leellenőrizték?
2012. júl. 12. 16:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak az angliai referenciáknak néznek utána, viszont azoknak általában utánanéznek. A helyi munkatv-ben benne van, mint követelmény, hogy a munkavállaló kartonjába kell két referencia.
2012. júl. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!