Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi nyári munka? (részlet...

Külföldi nyári munka? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Úton útfélen hallom, hogy sokan a vizsgaidőszak végével pattannak a repülőre és mennek külföldre dolgozni, én azonban valahogy hitetlenkedve fogadom ezt, mert nem tudom elképzelni, hogy külföldön bárki felvenne diákokat csak 2-2.5 hónapra dolgozni. Tényleg van ilyen lehetőség? Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy hogyan kell ilyesmit megszervezni? Leginkább Anglia érdekelne, egyrészt mert angolul beszélek, másrészt mert elég erősen anglomán vagyok. Ennél fogva engem igazából az sem érdekel, hogy mennyi pénzt tudnék félrerakni, a lényeg hogy kint legyek kicsit hosszabb távon.


Remélem jó kategóriába raktam, úgy látom itt nem csak turista utazásokról esik szó.


2012. júl. 9. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ismeretség kell hozzá. Mi külföldön élünk, saját vállalkozásunk van, és már évek óta jár ki hozzánk diák dolgozni a nyáron, sőt idén már kettő is. A szüleikkel jóban vagyunk tehát így sikerült nekik.
2012. júl. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát én jelenleg is Angliában vagyok. A suli végén kijöttem ,és augusztus végéig dolgozom egy sport boltban.

Vannak munkák ahol diákokat keresnek, ahol én dolgozom szinte csak diákok vannak. Mondjuk nekem könnyű volt megtalálni az állást,mert a nagynéném kint él,és ő szólt,hogy hol van meló.

Szerintem legközelebb ha kint akarsz dolgozni akkor gyere ki pár napra,és ez alatt az idő alatt keress nyári melót. Ha nem jönne össze,legalább nyaraltál pár napot. Sajnos szervezetet vagy honlapot én sem tudok,de tuti van

2012. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja 17 lány vagyok
2012. júl. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bizony egy jó kis nyári munkához ismeretség,protekcióra van szükséged.

A nővérem Amerikában él,és hatalmas farmjuk van. Minden évben várnak diákokat akik szeretnek állatokkal foglalkozni,főleg lovakkal. Én is segítettem már 1-2 magyar diáknak,hogy nyáron kint lehessenek.

2012. júl. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én au pairként voltam kint, ahhoz azért nem kell akkora ismeretség, csak egy kicsit kötöttebb a dolog.

Azt azért nem szabad elfelejteni, hogyha kimész valamilyen úton módon, a szállást neked kell intézned és állnod, ami nem biztos hogy olyan egyszerű így "földi halandóként", akinek eddig köze nem volt kinti ügyekhez. Szóval mégha talál is az ember így látatlanban melót, a szállás miatt nem olyan egyszerű. Az au pairkedés ennyiből nekem szimpatikusabb volt.


Egyébként nekem is van egy ismerősöm Németországban, akihez magyar haverok folyamatosan járnak ki. Raktárakba, áruházakba mennek és a tripláját keresik kint mint itt egy évek óta raktárosként dolgozó tapasztalt egyén.

Van epres ismerősöm is kint, aki eperszedésre alkalmaz diákokat. Ahogy mondták már, minden csak jó kapcsolatok titka.

2012. júl. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Hollandi lehet még érdekes ilyen szempontbol, ugyanis itt a 23 év alattiaknál a minimálbér alacsonyabb, igy előszerettettel alkalmaznak fiatalokat bizonyos munkakörökben (raktár, mezőgazdasági idénymunka, takaritás, gyárakban sori/betanitott munka, stb). A holland fiatalok pedig hasonlo bérért olyan helyeken dolgoznak, ahol a holland nyelvtudás elengedhetetlen: boltok, recepcio. Viszont az angol tökéletesen elég, hgy elkezdj itt dolgozni. Viszont rövid munkára közvetitő kell, mivel a szállás intézése nem egyszeru és drága is.
2012. júl. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz a válaszokat. Van kint egy ismerősöm, majd megkérdezem a dologról.
2012. júl. 11. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!