Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha valaki Angliába megy...

Ha valaki Angliába megy dolgozni miért mindenki Londonba megy? Birmingham miért nem jó város például?

Figyelt kérdés
2012. júl. 12. 17:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
onnan, hogy ott lakom. nyolcadik éve. és látom, hogy mi van itt.
2012. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

egyet kell értenem az előttem íróval. Én magam 6 éve élek kint és látom,tapasztalom a dolgokat.A munkám során (munkaközvetítő irodában dolgozom) észreveszem,hogy egyre kevesebb a munka ajánlat. Egyre több "követelményt" szabnak a munkaadók. Vagyis nem szabad csodálkozni hogy ma már inkább azokat veszik fel akik tudnak angolul még takarítási melóknál is. Régen elmúlt már az a hit,hogy aki akar az tud dolgozni,még ha nem tud angolul akkor is. Régen lehet hogy így volt. Ma már nem. Ez köszönhető a rengeteg illegális, és legális bevándorlóknak,és az Angliát sújtó válságnak is. Sokan nem tudják,hogy pár éve tömegesen rúgtak ki embereket. Ahogy mostanában is.

Pár éve több autógyárban is ezreket küldtek el. pl: Honda gyár. 1800 embert küldtek el egyik napról a másikra. BMW gyár 2300 embert küldtek el. MINI gyár 1700 embert küldtek el,és folyamatosan küldik el ma is. Egész Egyesült királyságban végleg bezárták a woolworths áruházakat. Több ezer ember került az utcára. Pár hónapja a kormány bejelentette, hogy a hivatásos hadseregben dolgozók közül 2000 dolgozótól megválnak. Majd 3 hétre rá bejelentette a kormány,hogy a 500 ezres közszolgálatban lévő dolgozók közül 125 ezer el fogja veszíteni az állást.

Ez megy minden nap. Csak hát ezek nem jutnak el az emberek füléhez. Naponta találkozom olyan elkeseredett angolokkal akiket 15 év után küldtek el.Naponta rengetegen keresnek munkát,és az új törvény értelmében elsősorban angol állampolgároknak kell ajánlani melót.Mivel sokan veszítik el az állásukat,így érthető ha sok angol inkább elmegy mosogatni,takarítani csak legyen pénze..


Kedves kérdező. Ha a barátnőd tud angolul akkor tud is munkát találni magának,bár nem álom munkát. Ha szerencséje van,persze. Ha nem tud angolul,akkor egy jó protekció kell hogy tudjon dolgozni valahol. Anélkül nem megy.



Szóval mielőtt kijöttök,tájékozódjatok,hogy hol nincs magas munkanélküliség..Vannak kisebb városok ahol lehet boldogulni még..De egyre nehezebb. Ez tény.

üdv.

2012. júl. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Nagyon rendes vagy, hogy ilyen bő választ adtál! Barátnőmnek kb. 5éves Ír Mcdonalds-os tapasztalata van (1év után crew trainer is lett, magasabb pozíciót nem vállalt), így ebben is szeretne elhelyezkedni, az angolja erős Íres közép szint, tehát nem könyv szerinti közép szint! Én kb. 4 évet dolgoztam KFC-ben, sajnos lengyelek vettek körül, így az angolom nem fejlődött, bár könnyen feltalálom magam és két ember helyett dolgoztam (ezért is lehetett az, hogy 2x mondtam fel, de mindig könyörögtek, hogy menjek vissza), az én angolom kevés, de én self employed szeretnék lenni Angliában, ahhoz pedig ez az angol tudás bőven elég! Nagyon gondolkozunk hova is kellene menni, még nem tudjuk, bár 2hét múlva mindenképpen indulni fogunk..

2012. júl. 15. 16:51
 14/16 anonim ***** válasza:

ma 16:17 vagyok


A barátnőd ha gondolja akkor tud dolgozni újra mekiben vagy egyéb gyors étkezdékben. Ott mindig akad munka. Neki előny az,hogy dolgozott már ilyen helyen, így van esélye. Neked hátrány a hiányos angol tudás. Mint írtam ma már kevés az hogy akarok,és tudok dolgozni,nem számít a nyelvtudás. De van egy előnyöd neked is. Van angol munkareferenciád. Ez sokat számít. Lehet hogy bár kevés az angolod (csak legyél talpraesett) elfogadják,hogy tudsz dolgozni..Le tudnak informálni,és ha el is mondják,hogy elégedettek voltak veled,akkor neked sem lesznek gondjaid.

én sok sikert kívánok nektek..

2012. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Talpra esettség meg van, és ez nem nagyképűség, de ennek köszönhetem, hogy kitaláltam, hogy emberek mit akarnak a mozdulataikkal és így maradtam bent zéró Angollal a KFC-ben anno, meg hát úgy vettek fel, hogy az agyukra mentem minden nap a CV-jeimmel! :) Igen, ez is igaz a referencia része! De van még egy előnyöm amellett, hogy kevés az angolom! Mégpedig az, hogy vállalkozni fogok, szeretnék, mert befektettem azt a pénzt amit szereztem írben és van kiépült ügyfélköröm is Angliában, ezért is megyünk oda! :) Na de küzdök, küzdünk és az is lehet, hogy hiába volt a spórolás befektetés, mert a jövő titok, de nem adom fel, eddig legalább is nem jó úton jártam, de az is lehet, hogy jó úton csak még nem jött el az időm.. :/ Köszönöm szépen a véleményedet, sokat számít! És ritka az ilyen önzetlenség! Neked is sok sikert és minden jót! Lehet még találkozunk személyesen is egy buliban! :)))
2012. júl. 15. 18:05
 16/16 anonim válasza:
Helló én birminghambe élek és nekem nagyon tetszik nagyváros de mégse metropolis sajnos eléggé érezhető hogy nem kedvelik a bevándorlókat de szerintem a közbiztonsággal nincs gond munkát lehet találni sajnos én tényleg nagyon keveset beszélek angolul de igy is kaptam melót ! igaz mindent meg kell csinálni ! én csak ajánlani tudom birminghamet !
2012. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!