Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországba készülünk és...

Horvátországba készülünk és sok mindent hallottam a fizetési módokról. Euro vagy kuna? Melyiket érdemesebb beváltani? Melyiket fogadják el szívesebben? (Autopálya díjként, boltokban, szállás kifizetése)

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Horvátország pénzneme a kuna! Ezt a kérdést szinte minden nap felteszik, de attól ez még fog megváltozni. Nem értem, ha egyébként is kell pénzt váltani, akkor miért erőltetik többen is az eurót?? Ugyan annyira fogadják el mint nálunk, éttermekben, szállásokon, többnyire azzal is fizethetsz, de a kis boltban nem! Tudtommal autópályán sem, de lehet tévedek, én meg se próbálom, elfogadom tényként hogy a kuna fizető eszköz.
2012. júl. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem fog megváltozni, így akartam írni
2012. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Chris75129 válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz . Én már 12 éve járok ki , évnte többször mert apartmankiadásokkal foglalkozom . Igen a fizetőeszköz a KUNA . Vihetsz ki eurót is , ott kint jobban váltják kunára mintha itthon váltanád át vagy itthon vennél kunát forintért (nem nyersz azért rajta milliókat ) Elfogadják az eurot a benzinkutakon és a szállodákban is de ugyanolyan gyengén váltják mintha itthon akarnál vele fizetni :) Az autópályán lehet euroval fizetni , ott annyi az annyi .

Ha bármi egyéb kérdés van szívesen segítek. Jó utat , szép nyarat !

2012. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!