Kezdőoldal » Utazás » Európa » Elhagyni az országot? És merre?

Elhagyni az országot? És merre?

Figyelt kérdés

A sztori dióhéjban: Jelenleg is külföldön dolgozom, nagyon messze Magyarországtól, ahová a családomat nem tudom kihozni.

Otthon van a feleségem és a 9 hónapos kisfiam, akiket kb. 3 havonta látok.


A dilemma: Ha feladom ezt a munkám, ami mellesleg szakmailag az amiről mindig is álmodtam, akkor velük lehetek, de otthon igen nehéz megélni manapság.


Mint írtam ők ide nem tudnak jönni.


Ráadásul, ahogy minél több országot bejárok, tényleg azt látom, hogy otthon milyen nyomasztó a légkör, az emberek depisek, a gazdasági és a politikai helyzet borzalmas, és nem tudja az ember ettől függetleníteni magát.


Szeretném a gyermekem olyan közegben felnevelni, hogy lássa a lehetőségeket amik a világban vannak, és meg is tudja ragadni azokat.


Merre induljunk, ahol munkát is tudnánk találni, és alkalmas hely lenne arra, hogy ott neveljük fel a gyermekünket, megadva neki azt az esélyt, hogy vigye valamire az életben?


Középfokon beszélek angolul (egy kicsit 2-3 másik nyelven is), de hajlandó lennék bármilyen másik nyelvet megtanulni ami szükséges. Van 2 szakmám, egyikből nemzetközi tapasztalattal, másikból csak magyarországival. Hajlandó lennék ezen szakmákon belül is továbbképezni magam, vagy bármilyen másik szakmát megtanulni, ha erre van szükség.


Tőkénk is lenne ahhoz, hogy elinduljunk, és megteremtsük az alapokat egy új élethez. Értem ez alatt, hogy nem 500$-ral a zsebünkben indulnánk neki, és kerülnénk bajba ha nem kapunk munkát 2 héten belül.


MKivel hosszú távon gondolkodom úgy gondolom, hogy belefér akár az is, hogy egy évig csak a beilleszkedéssel törődjünk, tanuljuk a nyelvet, megismerjük a környezetet, stb.,és csak utána állunk neki munkát keresni, amikor már van hely- és nyelvismeretünk.


Ki melyik országot ajánlaná, és miért?


Németország, Ausztria, Hollandia amikben gondolkozom egyelőre, de egyik mellett sincs olyan nyomós érv, hogy biztosan el tudjam dönteni.


Anglia lenne a legkézenfekvőbb a nyelvismeret szempontjából, és munka is akadna talán, viszont hosszú távon nem tudom ott elképzelni az életet. Az oktatási és gyerek nevelési rendszer nem olyan jó, és az időjárás is pocsék.


Előre is köszi a válaszokat!



2012. aug. 14. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg Málta?

[link] ezen a fórumon sok információt találsz.

De szerintem Ausztria is jó ötlet. Én ezen a két helyen gondolkozok. Mi a szakmád? Biztos nehéz lehet távol a családodtól. Ha tényleg van rá pénzetek, hogy akár egy évig is szokjátok a környezetet akkor szerintem bármelyik országban összejönne. Sok sikert nektek!

2012. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
A jelenlegi helyre miért nem tudod magaddal vinni a családod?
2012. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi.


Máltán még nem gondolkodtam, mert azzal kapcsolatban nem sok ismertem van.


Igazából nem olyan helyet keresek ahol szezonális munkát lehet végezni, hanem olyant ahol érdemes letelepedni és ott felnevelni a gyerekünket. Máltán milyen az oktatási rendszer és hogyan viszonyulnak a családostól betelepülő külföldiekhez?


Milyen munkalehetőség van ott, amire külföldieket is felvesznek, és lehet hosszú távon számolni vele, azaz nem csak szezonmunka? Lehet önálló vállalkozást indítani?


Miért nem jöhet ide a családom? Igazából ez teljesen mindegy, ha idejöhetnének már itt lennének, én meg nem dilemmáznék a jövőt illetően. Már bocs, csak egy kicsit hosszú lenne elmagyarázni. Nem Európában vagyok. Az a lényeg, hogy sokba kerülne, macerás lenne, a munkám miatt pedig alig lehetnék velük, így a jelenlegi helyzetben nem megoldható.

2012. aug. 16. 00:01
 4/13 anonim ***** válasza:

De megtudhatnánk mégis melyik országban dolgozol?

Úgysem ismerünk. :)

2012. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"De megtudhatnánk mégis melyik országban dolgozol?

Úgysem ismerünk. :)"


Persze. A kozel-keleten dolgozom, azon belul megfordultam tobb orszagban is.


Ez a vilag szamomra amugy sem alkalmas arra, hogy itt eljen az ember, csak dolgozni erdemes ide jonni mert jol fizetnek, de ezert a fizetsegert eleg nagy aldozatot kell hozni, azzal,hogy elszakadsz a szeretteidtol, es a kornyezet sem feher embernek valo.

2012. aug. 23. 07:18
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

ha jól beszélsz angolul,meg 2-3 másik nyelven is,vegyél elő egy atlaszt és bökj a térképre!:)

angliát én sem ajánlanám,mindenki oda megy.

én a skandináv országokban gondolkodnék,ha persze nem gond a hideg.

2012. aug. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ma 09:20


Koszi. :)


Angolul folyekonyan beszelek, ezt hasznalom a munkaban is. Mellette tanulgattam az elmult sok evben par egyeb nyelvet (oroszt meg nagyon regen, ezen kivul pedig franciat, es nemetet), de egyikkel sem vagyok olyan szinten, hogy tudjak rendesen kommunikalni, mert nincs kivel, es ha nem hasznalja az ember akkor elfelejtodik a nyelvtudas, foleg ha nem is volt sok. Viszont ha elkezdenem barmelyiket akkor biztos, hogy hamar visszajonnenek az elfelejtett dolgok, es tudom, hogy meg is tudnam tanulni olyan szinten barmelyiket mint peldaul most az angolt beszelem, foleg nyelvi kornyezetben.

Ezert nem esnek ketsegbe akkor sem ha nem angol nyelvu orszagba mennenk, es idot is tudnek raszanni, mint irtam, a beilleszkedesre, nyelvtanulasra.


Igazabol barhova szivesen elmennek (feher ember lakta orszagba persze), de azert jo ha van az embernek informacioja arrol a helyrol ahova keszul, ezert kertem tanacsot/velemenyt. Sot, nem csak jo, hanem kotelezo is, hogy az ember felkeszulten vagjon neki. A terkepre bokes dologgal sincs semmi baj, de utana a kivalasztott helybol fel kell keszulni ahhoz, hogy ne a "kimentem, szar volt, hazajottem" tipusu emberek nepes taborat gyarapitsam, akik nyeltudas es felkeszultseg nelkul vagnak neki a vilagnak, es azt hiszik, hogy kulfoldon kolbaszbol van a kerites, aztan amikor rajonnek, hogy nem akkor hazamennek es meg szarabb helyzetben vannak mint elotte, mert a maradek penzuket is elkoltottek az utra, vagy rosszabb esetben hitelt is felvettek, aztan allhatnak neki torleszteni a semmibol.


Tobben ajanlottak, hogy miert nem megyek Malajziaba, Thaifoldre es hasonlo orszagokba, hisz ott ezzel a penzzel, es europaikent felistenkent lehet elni. Az itt dolgozo britek peldaul nagy eloszeretettel vesznek felesegul filippino noket. A baj ezzel az az en szemszogembol, hogy ezek az emberek a legfinomabban szolva is igen egyszeruek, es baromira nem ereznem jol magam olyan kornyezetben ahol mindent meg tudok venni ugyan, de nincs ertelmes ember korulottem, csak ilyen kis "majmocskak" (az egyik kollegam hivja igy oket). Mar bocs, ha egy kicsit negativ a veluk szembeni hozzaallasom, de igen sokkal talakoztam az itteni munkam soran, es van ralatasom az eletvitelukre, kulturajukra, stb...

A filippinoknal egyebkent az a szokas, hogy az egesz csalad egyutt lakik, igy szegeny briteknek a legelso dolga az, hogy felepitenek egy hatalmas hazat, ahova szepen bekoltozik a feleseg csaladja, mig a sracok nagy resze itt huzza az igat mint egy barom. Sok esetben nem is nagyon szol masrol a tortenet, par ev mulva elvalnak, a csaladnak meg egy fasza kis uj haza. Jo esetben o is odakoltozik es szepen eleldegelnek ugy 10-15-en egy fedel alatt. :)


Szoval mindenkepp europai orszagban, vagy legalabbis kulturaban gondolkozom, ez a lenyeg.

2012. aug. 23. 12:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyere ki az USA-ba.
2012. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Arról nem írtál semmit, hogy mi a szakmád, ez egy kicsit mondjuk behatárolná a lehetőségeket. Amúgy így "látatlanba" én is az északi országokat ajánlanám (lehet leginkább azért, mert nekem arra húz a szívem). Ott magasan kvalifikáltként van lehetőség jó angollal is elhelyezkedni, de egyébként a skandináv nyelveket angol és német ismerete után elég könnyen meg lehet tanulni.
2012. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hollandia szuper hely , bar hollandul tudnod kellene meg a leggagyibb munkaknal is kerik mostanaban De Angliat en se javaslom.
2012. aug. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!