Kezdőoldal » Utazás » Európa » Csak szerintem van olyan...

Csak szerintem van olyan hangulata magyarországnak, mint valami katasztrófafilmnek, vagy zombihorrornak?

Figyelt kérdés

Múltkor voltam bécsben, és amikor beért a vonat, és bejutottam a városba, olyan érzésem volt, mintha valami katasztrófából, vagy zombihorrorfilmből szabadultam volna egy ténylegesen civilizált területre. Az emberek lüktettek mint a vér, mindenki ment a dolgára, benne volt a saját kis világában, nem éreztem azt, hogy a metrón, vagy a buszon megölnek a tekintetükkel, és legfőképp ezt a kilástalanságot, elkeseredettséget nem éreztem ami itthon van.


Körbenéztem pl egy áruházban és egyszerűen meglepett, hogy nincs minden bolt előtt biztonsági őr. És hogy tele vannak a boltok, vásárolnak az emberek. Van pénz. A metró normálisan jár, a villamos is, a buszok is, minden.


Szóval csak nekem volt olyan érzésem, mintha valami zombihorrorból jutottam volna ki?


2012. aug. 24. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

nem nekem is ilyen érzésem van

én londonban voltam és láttam hogy sokkal modernebb, azok a piros buszok, telefonfülkék

az emberek teljesen mások

de ilyen érzésem volt mikor az olaszokhoz mentünk


magyarország tényleg nem egy nagy szám de egy katasztrófafilm forgatásához tökéletes

2012. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta egy olasz baratom hogy onnan lehet felismerni hogy magyar ember jon vele szembe az utcan hogy szomoru az arca.
2012. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
68%
Amúgy szerintem Magyarország nem olyan szörnyű nézd meg kis afrikai kis államokat gyilkolják egymást de amúgy ténleg nincsen Magyarország legjobb állapotában már 20-10 év mulva tök más lesz de azért szerintem rossz ránézni magyarország néhány hejéje mint pl. olyan falvakra amikből lehetne egy nagy üdülőhely és akkor ott vannak a lepukkant feliratok "Anna Cukrászda" "Inna Szépségszalon" és semmi de ténleg meg voltunk már olyan kráternél meg emlékműnél ahol látszott hogy "régen" még volt belépő meg minden de most elhagyatott.
2012. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

néhány hejéje... LOL.

És mit tettél, hogy ez ne így legyen?

2012. aug. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat erre nem neki kell tudnia a valaszt. Vannak emberek akik sok penzt kapnak minden honapban az adonkbol hogy ezzen dolgozannak
2012. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

Egy országnak nincs hangulata.

Az ott élő embereknek,ember csoportoknak lehet csak.

2012. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ország és város neveket nagy betűvel írjuk!
2012. aug. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igaza van a kérdezőnek. Én amikor félév után először hazalátogattam Angliából, teljesen ledöbbentem, hogy néz ki például az Üllői út. Egy lélek sem volt az utcán, szürke házak, mocsok, igénytelen üzletek. Érdekes, hogy amíg Budapesten éltem ez nem tűnt fel, de egy hosszabb külföldön tartózkodás után azonnal más szemmel lát mindent az ember.
2012. aug. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A zombihorror azért picit túlzás, még nem eszik egymást az utcán az emberek. De egyébként teljesen úgy van minden, ahogy írod, kérdező.


És ez egyébként nem a gazdasági helyzet miatt van így, mert sokkal szegényebb és kilátástalanabb helyzetben lévő országokban sincs ilyen elkeseredés meg pesszimizmus, mint nálunk.

2012. aug. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy valamit fordítva kötöttek be nálam, de Moszkvát leszámítva minden külföldi tanulmànyom során hiányzott egy kicsit a Magyarországra olyannyira jellemző káeurópai lazaság. Hogy nincs minden elvágólag elrendezve. Persze most, hogy megint hosszabb ideje itthon vagyok, nyilván pont a rend hiánya tűnik fel, meg persze az örök pesszimizmus. Utóbbival a magam optimista beállítottsága okàn különösen nehéz együttélni.
2012. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!