Kezdőoldal » Utazás » Európa » A londoni Sohoban mit érdemes...

A londoni Sohoban mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

A londoni Sohoban (és a kínai negyedben) mit érdemes megnézni, illetve milyen irányból érdemes ott egy városnéző utazást tenni?


Főként sétálgatásra gondoltunk.



2012. aug. 25. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Nem igazán sétálgatni szokás ott, hanem partizni. A legjobb szerintem a Piccadilly Circus felől elindulni, végig a Shaftesbury Avenue-n, ami a fényreklámoktól jobbra eső út. Onnan a második vagy harmadik utcán befordulsz jobbra és ott lesz a kínai negyed, aminek két látványossága van: a nagy kínai kapu és a sok szemét. Ha szereted a kínai kaját, akkor talán érdemes betérni valamelyik étterembe is. Aztán van a Sohóban egy magyar étterem is, a Gay Hussar (nem kell megijjedni, nem melegbár) a Greek Streeten. Ennek az utcának a végén van még a Soho Square is, ami ha jól tudom London legrégebbi tere, de erre most nem esküdnék meg. Ezek talán az említésre méltó helyek, amiket érdemes célirányosan megnézni, de amúgy az egész negyed tele van szórakozóhelyekkel, kocsmákkal, prostikkal, melegbárokkal, szexshopokkal. Mindenképp éjszaka érdemes elmenni.
2012. aug. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló tulajdonképpen leírt mindent, ami érdekes lehet, én csak a felsorolást szintjén említenék dolgokat, amik viszonylag népszerűbbek:


01. National Gallery

02. National Portrait Gallery

03. Trafalgar Square // Nelson's Column (ez London földrajzi középpontja!)

04. Piccadilly Circus

05. Chinatown

06. Soho Square (egy kis mediterrán hangulat: pálmafák :) , filmes cégek székhelye, templomok is vannak itt)

07. Old Compton Street (szexközpont, melegbárok,

08. Berwick Street Market (több száz éve működik itt piac, szép, friss áru, kedves eladók)

09. London Trocadero (tulajdonképpen egy gigantikus pláza - kívülről nem látszik :))

10. Leicester Square (filmbemutatók helyszíne, premiereknél itt vonulnak fel a hírességek a vörös szőnyegen, hírességek kéznyomai vannak az utcán, olcsón lehet színházjegyet vásárolni aznapra, Shakespeare és Chaplin szobor...)


Érdekesség még: ha jól tudom, a Trafalgar Square-n délelőtt 10 órakor kapcsolják be a szökőkutakat.


A kínai negyed: kicsi, de érdekes. Annyira nem is koszos. A kapu tényleg látnivalónak mondható kb. 1950 óta. A kisboltokba is érdemes benézni. Csupa kínai termék. Bár érdemes megnézni a szavatosságot. Én egyszer vettem ott egy üveg szilvalevet, nagyon finom volt. Kb. fél évvel később, mikor megint arra jártam, akartam venni, de láttam, hogy már lejárt a szavatossága, így nem vettem. :(

2012. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!