Kezdőoldal » Utazás » Európa » SÜRGŐS! Megtehető több, mint...

SÜRGŐS! Megtehető több, mint 1000km biciklivel 2 hét alatt? Budapest-Düsseldorf

Figyelt kérdés

Kimenni, ott lenni pár hetet maximum, utána visszajönni, egy nyár alatt.

Milyen biciklivel oldható meg?

Mennyi idő alatt?

Mennyire viseli meg az embert?

Mikre kell figyelni?

Csak az oda-vissza út kb. mennyibe kerülne?


ELMÉLETI KÉRDÉS! Azért ide írtam, mert a biciklis témában inkább bicikli szereléssel kapcsolatos kérdések vannak, és mivel ez utazás, gondoltam itt több helye van.


2012. aug. 31. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, meg lehet, csak baromi fárasztó.

Napi 100 km simán megtehető sík terepen.

2012. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kérdés alá írtam pár pontot. Azokra is válaszolj légyszíves :D
2012. aug. 31. 13:53
 3/4 anonim válasza:
Szia! Abszolút lehetséges! Egy normális, átlagos biciklivel simán meglehet tenni az utat. :) persze azért fontos, hogy minél kényelmesebb legyen. Arra érdemes odafigyelni, hogy a cuccaitokat tudjátok hova rakni, lehet tökjó biciklis csomagtartókat venni. Az idő tényleg sok mindentől függ.. maximum 10 nap alatt ( de még akár 7-8 is) megtehető, ha nincsenek nagy emelkedők az utakon. És nézz utána, hogy külföldön milyen szabályok vonatkoznak a biciklisekre! A bicikli mindenképpen legyen kivilágítva, és úgy tudom, hogy lakott területen kívül (lehet, hogy csak sötétben..) kötelező a láthatósági mellény. Ezt csak azért mondom, mert pont a héten láttam az utcánkban, hogy két biciklist megbüntetett a rendőr. Ha nyáron mentek, a napszemüveget el ne felejtsétek!! :) Az, hogy mennyibe kerül, csak tőled (vagy tőletek) függ. :) Remélem tudtam segíteni. :)
2012. aug. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nagyon is megvalósítható. Számoljunk átlagos cirkálási sebességgel (25 km/h) egy Miskolc-Budapest távot. Az 182 kilométer. Egy kitartó kerékpáros 7 óra alatt megteheti ezt a távot. Szóval még egy hét alatt is meg lehet tenni az 1000 kilométert, ha cirkálási sebességgel mész.


Milyen binyiglivel oldható meg? Nyilván ne parasztbike-kal meg TESZKÓ gazdaságos 4000 forintos műkerékpárral vágj neki az útnak. Nekem egy Mali Viper típusú járgányom van (FRG Revenge, azaz "Bosszúálló" a neve), és ezzel akár a Földet is meg lehetne kerülni, olyan strapás bicaj.


Mennyi idő alatt? Ez sebességfüggő, de 2 hét simán elég.

Mennyire viseli meg az embert? Minél gyorsabban tekersz,annál jobban kifáradsz, de teljesen hülyeség időlimitet betenni.

Mikre kell figyelni? Szembeszélre, domborzatra, valamint ha a szabad ég alatt táborozol, a hívatlan látogatókra (pl. útonállókra). Célszerű fegyvert vinni magaddal, egy knife vagy pistol sose jön rosszul :)

Oda-vissza út mennyibe fájna? Olcsóbban kijössz sokkal, mintha autókáznál. Ha motelban szállsz meg éjszakára, az se olyan fű de nagy lóvé, ha meg sátrazol,akkor csak a kaját-piát kell állnod (azt meg akkor is kéne ha autóval mégy). Azonkívül ha viszel magaddal pótalkatrészt, nem kell kifizetned ha tönkre is megy a binyiglid (defektet kapol, elszakad a lánc stb.)

2012. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!