Kezdőoldal » Utazás » Európa » A 24 koronás tömegközl. Jegy...

A 24 koronás tömegközl. Jegy tényleg csak 5 megállóig elég Prágában? Ha 6-ot mennék már a 32-es kell?

Figyelt kérdés

És egy másik kérdés Prágáról. Mi a helyzet a nyilvános vécékkel, előfordulnak? Csak mert szeretnék néhány sört végigkóstolni városjárás közben, de ha olyan a vécé helyzet mint Budapesten, inkább leteszek róla:)

?



2012. szept. 2. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:

A tömegközlekedési eszközök (villamos, metró, troli, autóbusz)viteldíja egyáltalában nem megálló- távolságfüggő, hanem az időtől függő.

[link]

WC van elég, de ne feledd,hogy a Murphy törvény mindíg érvényes: Ha nincs rájuk szükséged, akkor lépten-nyomon látsz egyet.

2012. szept. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egész Prága tele van kávézóval, sörözővel, étteremmel, így WC is van bőven. :)
2012. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyilván a sört kocsmában veszed, a kocsmákban pedig általában van vécé.
2012. szept. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem mindenki tudja megvárni egy vendéglátó helyen ülve, míg a sör (vagy más ital) végigmegy a rendeltetési útján. Most értem vissza Prágából és sajnos jól sejtettem, ha kilépsz az étteremből/kocsmából már csak nehezen vagy egyáltalán nem találsz wc-t. Nem véletlenül van orrfacsaró húgyszag a legszebb belvárosi helyek melletti sikátorokban.

Ezzel még kéne náluk kezdeni valamit, mint ahogy nálunk is:)

2012. szept. 6. 08:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Prágában - én is voltam nemrég - minden sarkon van 5 kávézó/söröző/gyorsétterem, valamelyikbe bemész (bementél volna), ha kell. Kutya nem szól rád. Tisztább, igényesebb, mint egy nyilvános wc. Legyél már talpraesett. :)
2012. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És ha egy hattagú család járkál Prágában, szerinted hogy néz ki, ha egyszerre benyomulnak "ingyenvécézni" egy vendéglátóhelyre?:)
2012. okt. 8. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. teljes mértékben hozzá vannak szokva. De egyszerű: egyik bemegy itt, a másik ott. 1 perc az egész. Vagy mind a hat tagnak pont egyszerre kell mennie? :D
2012. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyenen még senkit nem hallottam problémázni. Én mikor voltam, konkrétan sikerült ott felfáznom a 2. nap, és úgy jártuk egész nap a várost, hogy óránként mennem kellett. És egyszer sem pisiltem be. :) Nyilván nem egy kis éttermet kell választani, tele van nagy gyorsétterem láncokkal, kávézókkal, ott a kutya se nézi, ki/hányan megy be. 1-2 helyen kell fizetni.
2012. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!