Kezdőoldal » Utazás » Európa » Sokat gondolkodom egy esetlege...

Sokat gondolkodom egy esetleges Angliai szerencsepróbáláson! Szerintetek?!

Figyelt kérdés

Egyetemen épp végzek idén, diplomámhoz elengedhetetlen az angol nyelvvizsga. Sajnos jelenleg nem vagyok perfekt angolból, ezért is gondoltam, hogy szerencsét kellene próbálni külföldön, angol nyelvtudásomból kifolyólag Angliában. Sokaktól hallom, hogy kimennek,és beválik nekik, állításuk szerint aki találni akar magának állást,az talál is. Nem épp a 'legaljább' meló lenne jó számomra,az már a helyzettől függene.

Mit mondtok erre, van-e valaki, aki már volt ilyen céllal kint,esetleg most is ott van? Válaszaitokat előre is köszönöm.



2012. szept. 5. 21:27
 1/7 anonim válasza:
100%

hát attól is függ, milyen diplomád van. Ha pl valami bölcsész tárgy amit kiváló nyelvtudás nélkül nem tudsz hasznosítani, akkor sajna a legalja melókkal kell kezdened, ha van diplomád ha nincs. Ha mérnök, informatikus vagy valami ehhez hasonló, akkor már bepróbálkozhatsz a szakmádban is, és idővel belejössz a nyelvbe. Sajnos a Magyarországon szerzett középfokú nyelvtudás nem sokat ér! erre az egyetemen jöttem rá. üdv: egy anglisztikás.

egyébként a nővérem kint él. Az elején nagyon megszenvedett, de pár év alatt szépen felhozta az életszínvonalát.

2012. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kint élek jó ideje.

2 dolgot mondanék.

1. Angliában senkit nem érdekel hogy angol nyelvből milyen nyelvvizsgád van. HA tudsz kommunikálni, ha érted mit kérdeznek, mit mondanak, ha tudsz kérdezni, beszélni, akkor van esélyed munkát szerezni.

2. Régen nem él már ez a mondat, hogy "aki akar az tud dolgozni"

Ez már nem így van- Angliában egyre több a munkanélküli, és egyre kevesebb a meló. Sokszor nem a legjobb kapja ki az ember, ha egyáltalán kikapja. Én például majdnem 8 hónapig nem dolgoztam, pedig akartam nagyon is.. De előbb vettek fel egy angolt mint engem.


Nem azt mondom hogy nincs lehetőség munkát szerezni, de nem olyan könnyű mint sokan hiszek- Nagy szerencse is kell ám

Remélem neked is nagy szerencséd lesz, és kívánom sikerüljön a terved.

2012. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem a diplomám érvényesítése céljából mennék ki. Én is a lépcsőfok legalsó fokáról kezdeném. Igazából az érdekelne, hogy milyen helyen tudnának alkalmazni, mint bevándorolt magyar gyerek, és itt beleértem a "takarító munkatárstól" az "ügyvezető igazgatóig" mindent. :) (Pénzügy számvitel szakos hallgató vagyok, tisztában vagyok vele, hogy külföldön semmire sem megyek vele, mivel nyelvtudásom nem magas szintű, így nem is e téren gondolkodom.)
2012. szept. 5. 22:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok e abban segíteni, hogy kihez tudnék fordulni pl szervezet, vagy akár magán személy, bárki aki tud állás és szállás ügyben segíteni.
2012. szept. 5. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:

ma 22:09 vagyok

Sajnos magyar ügynökséget nem tudok olyat ami megbízható lenne. Én itt kint találtam melót ahogy a párom is.

2012. szept. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az nagyon igaz, hogy angol munkavállalót fogják elöbb alkalmazni. Kicsit besokaltak a bevándorlóktól.
2012. szept. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis alaptőkéd ami fedezi az elején a megélhetésed akkor vágj bele. Menj ki egy közepes vagy nagyobb városba (nem London) és ott menj be egy job centerbe. Ha van annyi nyelvtudásod hogy megérted és megértetted magad akkor ők esetleg tudnak segíteni. Nem érdemes itthonról munkát keresni, különösen nem magyar közvetítővel. Minden magyar vonalat vagy segítséget zárj ki, intézd magad kint.
2012. szept. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!