Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Ryanair-rel utazom, poggyás...

Ha Ryanair-rel utazom, poggyászjegy nélkül mi a legnagyobb megengedett mérete a csomagomnak? Illetve mely dolgok azok, amiket biztosan nem vihetek magammal a repülőre?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 20:50
 1/5 anonim válasza:

Én most 12-én szerdán utaztam Ryanair-el, szóval frissek az infók, jah és innen Mo-ról mentem (Bp. L.F.Reptér), illetve én is csak kézipoggyászt vittem magammal.

A kézipoggyászod maximális mérete 55x40x20cm lehet és maximum 10kg. Nekem új bőröndöt kellett vennem, mert 2 centivel volt nagyobb a kerekek miatt, és utánaolvasva paráztam, hogy mi lesz ha nagyobb lesz. Ha nagyobb méretű vagy több súlyú akkor ott helyben kell 20E ft-ot kifizetni, hogy feltegyék a gépre mint feladott poggyász. Szóval én is rengeteget olvastam utána és az jött le, hogy nagyon szigorúak a szabályok és ez a légitársaság szereti így lehúzni az embereket akár 1cm miatt is:S úgyhogy emiatt vettem új bőröndöt otthon vagy 30x megmértem, hogy tényleg biztosan 10kg, és nem több. Kiértem a reptérre, átvilágításnál nem volt gond, aztán amikor a kapunál szálltunk be és ellenőrizték a jegyeket, akkor ott ránéztek szemre és volt, hogy szúrópróbaszerűen ráhúzták a mérőkartont. A súlyt abszolút nem nézték, legalábbis ott nem...de ugye ez függ attól, hogy kit fogsz ki mert lehet hogy mindent végigmérnek, mind súlyra, mind nagyságra :S szerintem nem érdemes kockáztatni.

Amit nem vihetsz fel kézibe: ami szúró, vágóeszköz, max. 10db max. 1decis folyadékot, ami visszazárható zacsiban van.

de a Ryanair-nek van magyar nyelvű weboldala ott mindent megtalálsz! Jó utat!!!

2012. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

8.10 TILTOTT TÁRGYAK LISTÁJA


8.10.1 Az utasnak tilos az itt felsorolt tárgyakat a behatárolt biztonsági zónába illetve a repülőgép fedélzetére vinnie:


8.10.1.1 Fegyverek és lőfegyverek; bármilyen sérülést okozó lövedék kilövésére képes, vagy erre képesnek látszó tárgy, ide tartoznak pl. a lőfegyverek (pisztoly, revolver, puska, sörétes puska stb.), a lőfegyver utánzata és imitációja, a lőfegyverek részei (kivéve a teleszkópos irányzékokat és a távcsöveket), a légpisztoly, a légpuska és a sörétes fegyver, a jelzőpisztoly, a rajtpisztoly, minden típusú játék fegyver, sűrített levegő és CO2 fegyverek, például a pisztoly, a sörétes fegyver, és a puska, a gázfegyver (BB pisztoly), az ipari csapszeg- és szegbelövő, számszeríj, a parittya, a szigonypuska, az állatok kíméletes leölésére szolgáló eszköz, a kábító vagy sokkoló eszköz (pl. a elektromos ösztöke, a ballisztikus elektromos sokkoló (tézer)), a lőfegyver alakú öngyújtó.


8.10.1.2 Szúró- és vágófegyverek, éles tárgyak; olyan, hegyes vagy éles tárgyak, amelyek sérülést okozhatnak, ide tartoznak pl.: a fejsze és a balta, a húsvágó bárd, a nyíl és a dobónyíl, a hágóvas (illetve bármilyen a hegymászáshoz használt vas, kampó vagy a csákány), a szigony és a dárda, a jégcsákány és a jégvágó, a korcsolya, bármilyen a 6 cm-nél hosszabb pengéjű kés, ideértve a francia vagy rugós kést, a rituális, vallási vagy vadászati célú kést is, ha fémből vagy más olyan anyagból készült, amely kellően erős ahhoz, hogy a kés fegyverként legyen felhasználható, a bozótvágó kés, a szabad pengéjű borotva és a borotvapenge (kivéve a biztonsági és az eldobható borotvát, ha a penge a tartóba van ágyazva), a szablya, a kard és a stilettó, a szike, a szártól számított 6 cm-nél hosszabb pengéjű olló, a síbot, a séta- és a túrabot, a dobócsillag, minden olyan szerszám, amely potenciálisan hegyes vagy éles fegyver módjára használható (pl. a fúrógép és a fúrófej, a sniccer, a munkakés, minden típusú fűrész, a csavarhúzó, a feszítővas, a kalapács, a fogó, a csavarkulcs és a villáskulcs, a forrasztólámpa).


8.10.1.3 Tompa eszközök: minden olyan tompa tárgy, amely sérülést okozhat, ide tartoznak pl.: a teniszütő, a baseball- és a softball ütő, az ütők vagy botok – merev vagy rugalmas –, pl. a furkósbot, az ólmosbot (rugalmas nyelű bőrrel borított ólmos bot), a gumibot, a tonfa, a krikettütő, a golfütő, a hokiütő, az ír hurley-hez használt ütő, a lacrosse-ütő, a kajak- és a kenuevező, a gördeszka, a biliárdban, a snookerben és a pool biliárdban használatos dákó, a horgászbot, a harcművészeti eszközök (pl. a boxer, különféle ütők, az ólmosbot, a cséphadaró, a nuncsaku, a kubaton, a kubasaunt).


8.10.1.4 Robbanó- és gyúlékony anyagok: minden olyan robbanékony vagy fokozottan gyúlékony anyag, amely veszélyt jelent az utasok és a személyzet egészségére vagy a légi jármű és más vagyontárgyak biztonságára, ide tartoznak pl.: a lőszer, a gyutacs, a detonátor és a gyújtókészülék, a robbanóanyag és a robbanóeszköz, robbanóanyagok és robbanóeszközök utánzata és imitációja, az akna és más katonai robbanóeszközök, minden típusú gránát, a gázok és a gázpalack, pl. bután, propán, acetilén, oxigén, nagy mennyiség esetén, a tűzijáték, a jelzőfény bármilyen formában és más pirotechnikai eszközök (beleértve a szórakoztatásra szánt vagy gyermekjátékként használatos pirotechnikai eszközöket is), a nem biztonsági gyufa, a füstképző doboz vagy kapszula, a gyúlékony folyékony tüzelőanyag (pl. a benzin, a gázolaj, az öngyújtóbenzin, az alkohol, az etanol), az aeroszolos festékspray, a terpentin és a festékhígító, a 70 térfogatszázaléknál nagyobb alkoholtartalmú szeszes ital (140 % proof).


8.10.1.5 Vegyi és toxikus anyagok: minden olyan vegyi vagy toxikus anyag, amely veszélyt jelent az utasok és a személyzet egészségére vagy a légi jármű és más vagyontárgyak biztonságára, ide tartoznak pl.: a savak és a lúgok (pl. kifolyás veszélyes galvánelemek), a korrozív vagy fehérítő hatású anyagok – pl. a higany, a klór, a kábító hatású vegyianyag, gáz és spray – pl. az önvédelmi spray, a paprikaspray, a könnygáz, savas gáz, a radioaktív anyagok – pl. az orvosi vagy kereskedelmi izotópok, a mérgek, a fertőző vagy biológiailag veszélyes anyagok – pl. a fertőzött vér, a baktériumok és a vírusok, a spontán robbanásra vagy égésre hajlamos anyagok, a tűzoltó készülékek (kivéve a tűzvédelmi előírások által jóváhagyott és a repülőgép biztonsági berendezéséhez tartozó tűzoltó készülékek).


8.10.1.6A folyadékok, aeroszolok és gélek a behatárolt biztonsági zónába illetve a repülőgép fedélzetére való bevitelét az EU mindenkori biztonsági előírásai szabályozzák.


8.10.2 A következő tárgyak feladott poggyászban való szállítása tilos: dinamit, puskapor, robbanóanyagok, ide tartoznak pl. a detonátor és a gyújtókészülék, a lőszer, a gránát, a gyutacs, és a plasztik robbanószerek; alőfegyver utánzata és imitációja, minden típusú játék fegyver; gázok: propán, bután; gyúlékony folyadékok, beleértve a gázolajat, a methanolt; gyúlékony szilárd halmazállapotú anyagok és reaktív anyagok, beleértve a magnéziumot, a gyújtóst, a tűzijátékot és a jelzőfényt is; oxidálószerek és szerves peroxidok, beleértve a fehérítőszert és a karosszéria-javító eszközöket is; toxikus vagy fertőző anyagok, beleértve a patkánymérget és a fertőzött vért is; radioaktív anyagok, beleértve az orvosi vagy kereskedelmi izotópokat is; korrozív hatású anyagok beleértve a higanyt és a jármű-akkumulátort is; járművek tüzelőanyag-rendszerének olyan alkatrészeit, amelyek korábban tüzelőanyagot tartalmaztak.


8.10.3 A feladott poggyászban található bármilyen éles tárgyat úgy kell gondosan becsomagolni, hogy az azt átvizsgáló, illetve a földi kiszolgáló személyzetben sérülést ne okozhasson.

2012. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, tényleg nagyon köszönöm a választ ;)

persze, én is böngészek ahol csak lehet :) gondolkodom ugyanis ilyen kisméretű tusfürdőn meg samponon, biztos láttál már olyat, direkt 3-4-5 alkalomra elegendő, viszont akkor örömmel hallom, hogy nem kell azt is Rómában bevásárolnom :)

2012. szept. 15. 21:07
 4/5 anonim válasza:
Igen, igen ezeket nyugodtan felviheted, csak annyi, hogy maga a flakon sem lehet nagyobb mint amennyibe belefér 1 deci folyadék. Mert ha a flakon nagyobb de nincs benne annyi, akkor sem lehet felvinni sajnos :S De az ilyen piciket fel lehet vinni, csak az összeset 1db visszazárhatóba kell beletenni!Jó utat!
2012. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a ryanairrel NAGYON vigyazz!!! olvass el MINDEN szabalyzatot, aprobetus reszt.merj le mindent otthon, milimeterre pontosan! En azert valasztom sokszor a kicsit dragabb legitarsasagot mert nem akarok milimetereken es egyeb dolgokon idegeskedni, hogy vajon sikerul e felszallnom a repulogepre anelkul hogy valamilyen okbol kifizettettnek velem a jegy triplajat.
2012. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!