Kezdőoldal » Utazás » Európa » Foglalt mostanában valaki a...

Foglalt mostanában valaki a Ryanair-nél? Eltünt az árból a reptéri illeték. Tényleg nem kell fizetni, vagy ez csak egy trükk és a foglalás legvégén még rádob a rendszer 40-50e forintot?

Figyelt kérdés

2012. aug. 20. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Már többször írtam itt az oldalon többeknek, hogy a Ryanairnél vannak olyan akciós repülőjegyek, amelynél nem kell fizetni repülőtéri illetéket! Mit nem lehet ezen nem megérteni? Meg amúgy is, ha végigmész a foglaláson, akkor láthatod a végösszeget!
2012. aug. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nincs trükk, annyi az ár amennyit a foglalás végén (a kártyatípus kiválasztása után) kiír.

Én vettem jegyet Brüsszelbe oda-vissza 200,- Ft-ért, most a hétvégén pedig Bergamo-ba foglaltam a családnak 600,- Ft/fő-ért. Ha nincs prepaid MC kártyád, akkor az adminisztrációs díj jön rá, ami 4000,- Ft/fő, de a végső árban ez is szerepel.

2012. aug. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, foglaltam mostanában párat.... :) Nehéz ezeknek a párszáz forintos jegyeknek ellenállni! :) És igen, ahol nincs írva ott nem kell fizetni, mert akciós jegy... De ha a 4000ft per fő admin díjat is el szeretnéd kerülni akkor prepaid mastercarddal fizess! És úgy tényleg lehet 200 ftért is repülni! :)
2012. aug. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért hitetlenkedem, mert elég sokat repültem és ilyennel még nem találkoztam, hogy ne kelljen reptéri illetéket fizetni. A Lufthansa pl. 100e-ért visz el valahova, de ha bónuspontokból összejön egy ingyenjegyed, akkor csak a reptéri illetékeket kéri, ami náluk kb 90e ft.
2012. aug. 21. 13:24
 5/9 A kérdező kommentje:

Ja, és azért vagyok szomorú, mert egy hónapja vettem meg hármunknak egy Bp-Parizs-Bp utat szeptemberre, amikor is 50 rugó reptéri illetéket fizettettek velem, szemben azzal, hogy most nem kellene fizetnem. persze visszatérítés nincs.

Ez most szerencsejáték?

2012. aug. 21. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:
A ryanair-nél elég gyakran változnak az árak, így a szerencsén is múlik, hogy mit sikerül kifogni. A legjobb az, ha nincs kötöttség a dátumot illetően, és le lehet vadászni a legolcsóbb jegyeket.
2012. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szerencsejáték. Te annyiért vetted amennyit megért neked. Ne fájjon, ha később olcsóbb! Ha neked nem ért volna meg annyit, amit adtál érte akkor minek adtál érte annyit? :)

Én pl. vettem jegyet 999Ft-ért. Mert úgy éreztem annyiért megéri. Később 99-ért is megvehettem volna. De nem különösebben idegesit. 999-t is megért nekem, nem érdekel, hogy tizedáron is megvehettem volna később. Így érdemes hozzáállni. És máskor ne vedd meg, ha úgy érzed neked nem éri meg azon az áron a jegy!


Szóval ne a minimum árra törekedj, mert azt nagyon nehéz elkapni. Hanem mindig annyit adj egy jegyért amit neked megér!

2012. aug. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Persze, azért vettem meg, mert megérte, összehasonlítva több légitársaság ajánlatát. De itt nem 900Ft a különbség. A jegy maga is olcsóbb lett pár ezer forinttal, amit elfogadok, de a reptéri illeték 50ezer a három jegyen. A repülőn lesz olyan utas, aki aznap fizet illetéket, meg olyan aki nem? Szerintem ezt lenyeli Sir Ryan.
2012. aug. 22. 07:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, így van. Lesz olyan a repülőn aki olcsón vette a jegyét és lesz aki drágán. Nagyon eltérő árakon fognak utazni ugyanazzal a géppel.
2012. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!