Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi a véleményetek Olaszország...

Mi a véleményetek Olaszország Veneto tartományáról?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Kétszer voltam tartózkodtam Veneto tartományban. Olyan híres városok kapcsolódnak a tartományhoz, mint például Velence, Padova és Verona.

Az általam leírt helyeken már megfordultam 1 vagy több napos tartozkodás keretében.


Velence: gondolom sokat olvastál már róla, látni kell. Venezia-Mestre részét érinti az autópálya, onnan át tudsz menni a szigetre is. GYÖNYÖRŰ! Az árusoknál lehet alkudni. Szűk sikátorok között lehet sétálni, azonban vigyázz, mert el lehet tévedni, sajnos eléggé könnyen.


Padova: történelmi belváros nagyon szép, sok-sok templom. Érdemes betérni, fél nap alatt bejárható az egész belváros. Szt. Antal bazilikában megtalálható Szt. Antal ereklyéje (a Szent nyelve). Ajánlom átutazás során, ha például Róma felé mész az autópályán.


Verona: ebben a városban kaptam először hőgutát. Alpok lábánál fekszik, híres a Júlia erkély és az Adiege (?) folyó két oldalán elterülő belváros. Érdemes megnézni!!!

A Dóm gyönyörű, panorámás kilátás nyílik a városra.


Összességében: Veneto tartomány földrajzi szempontból eléggé változatos. Síkságot, hegyeket (Alpok "lábai"), dombokat és persze az Adriát is megtalálod. Jellegzetes az építészeti stílusa, szembetünő, hogy Udine-Padova között velencei stílusban épített harangtornyokat látsz.


Velencébe jó mennyi nyáron, ha hajóval szeretnél menni az Adria valamelyik partvidékéről, javaslom Jesolo di Lido kikötőjét. 2000-ben innen indultunk felfedezni Velencét.

Az Adrián kívül eső területeket, pl. Padova, Verona, Udine stb... ősszel és tavasszal érdemes felkeresni. Nyáron rekkenő hőség uralkodik ezeken a helyeken.


Jó utat kívánok!

2012. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a weboldal a leírásomból kimaradt. Javaslom tanulmányozd át.

A városokról bővebb információkat találsz még a következő weboldalon: www.utazas-nyaralas.info

2012. szept. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is elég régóta járok ebbe tartományba, havonta több napra. Az egyik legszebb olasz régió.
2012. okt. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zombee válasza:

Én csak Veronában jártam, nagyon szép hely, az arénát is érdemes megnézni(kívül-belül). Sört/bort ne kérj étteremben, itthon negyed pénzért sokkal jobbat töltenek ki.

A szlovén határ közelében Duino várából remek panoráma nyílik a tengerre, ott is érdemes megállni.

2012. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!