Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizs vagy Róma? Melyik a...

Párizs vagy Róma? Melyik a szebb város? Melyik a jobb hely?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Párizs jobban tetszett. Róma is szép, egyszer mindenképp megéri elmenni de nekem elég volt belőle 4 nap, viszont Párizsba megint el szeretnék menni. Nem tudom megfogalmazni miért, de engem valahogy jobban megfogott a hangulata.
2012. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Róma, persze ez elég szubjektív dolog.
2012. okt. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, neked mi a szép. Róma déli város, annak minden jellegzetességével, de ott az ókori Róma és a vatikáni múzeumok. Ez már többszörösen elég ok, hogy oda menjünk. Párizs a szellem városa a fantázia már az utcákon megfog. Szép és meghökkentő épületek, mégis csupa harmónia. Világhírű múzeumok tömkelege. A gasztronómia külön élvezhető, legalábbis kevés hely van a világon, ahol majdnem mindegy, hová ülsz be, és mindegy milyen főfogásra böksz, biztosan ízleni fog. Viszont nem nagyon szeretnek francián kívül más nyelven beszélni. Inkább mutogatnak.

A sorrend mindegy. Mindkettő kihagyhatatlan. Ha Európában kérdezed, első PárizsRóma, aztán a többi.

2012. okt. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Róma jobban tetszett (egyébként mindkét helyen saját szervezésben jártunk, nem költöttünk utazási irodára, fölöslegesnek éreztük). Két éve utazgattam baráti társasággal Franciaországban, Párizsban több napot is eltöltöttünk - a franciák enyhén szólva nem lopták be magukat a szívembe: kevés kivételtől eltekintve arrogáns, bunkó módon viselkedtek velünk. Még az is előfordult, hogy úgy tettek, mintha nem értenék, amit mondunk, pedig mindannyian több nyelvet beszéltünk, ráadásul volt, aki franciául is... Párizs valóban csodás hely, sok magyarral találkoztunk (Rómában is), egy-két helyet (pl. Louvre, Quartier Latin) újra meglátogatnék, de egyrészt drágább, mint Olaszország, másrészt én Rómában nagyobbnak éreztem a közbiztonságot. Párizsban Villejuif-ben szálltunk meg, ott pl. nem megkértek minket, hogy halkabban beszélgessünk (szó sem volt alkoholos állapotról!), hanem a helyi lakosok megdobáltak minket azzal, ami a kezük ügyébe akadt, még a nyaralás után is kék-zöld foltok borítottak! Kilenc napot töltöttünk el augusztusban Rómában úgy, hogy nem is jutott időnk mindenre, amit beterveztünk. Mi jófej olaszokkal találkoztunk, nekünk nagyon bejött. A szállás fizetésénél vacakolt a banki átutalás, és megengedték,hogy maradjunk - értsd: azt is mondhatták volna, hogy addig aludjatok, ahol akartok, de még szájhúzgálás sem volt. Minden sarkon rendőrök, carabineri, katonák, ellenőrök, biztonságiak álltak, mindenki nagyon segítőkész volt, mindenki beszélt angolul, a közlekedés nagyon jó volt, pedig Casal Paloccoban szálltunk meg, nem bent Rómában. Párizst koszosabbnak is találtam... Mindent egybevetve: nem bántam meg egyiket sem, mindkettő életre szóló élmény, de Róma és az olaszok valahogy közelebb állnak hozzám.
2012. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét város nagyon tetszett....nem is igazán tudom eldönteni hogy melyik a jobb Párizsban több időt voltam úgyhogy nekem az jobban átjött :D de Róma is fantasztikus hely ,egyszer mindenképp látni kell.
2013. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Róma
2014. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Mindkét város szép, de nekem Róma egy kicsit jobban bejött.
2017. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Párizs trianon miatt szóba se jöhet

De Róma na az király

2018. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Párizs!!
2018. nov. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!