Kezdőoldal » Utazás » Európa » Dolgozik valaki Hollandiában?...

Csekito kérdése:

Dolgozik valaki Hollandiában? Van esély nyári munkára kijutni úgy hogy ne verjenek át lehetőleg?

Figyelt kérdés
Néderlandisztikás egyetemi hallgató vagyok, a holland nyelvvel nem lesz probléma, van mellette természetesenen angol német felső és középfok is! Belénk folyamatosan azt nyomják, hogy most nagyon felkapott lesz a holland és tuti vele az elhelyezkedés.

2012. okt. 19. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:
En majd 20 eve itt lakom.Sok magyar jon mostanaban szerencset probalni.Munkat nehez szerezni itt is valsag van .onmagaban a nyelvtudas arra eleg hogy min berert napi sok oraban kemeny fizikai munkat vegezz es tomegszallason gettoban lakhass.Hiszen sok a holland munkanelkuli.Amit keresnek az egy jo szakember esetleg eu dolgozo nyelvtudassal kitartassal es szereny karakterrel.A piac tele van lengyel magyar torok arab roman emberrel.Sok magyar kijon es itt ehezik tovabb.soc ellatas nincs nem jar ha magyar vagy.Tehat ismeros kell aki munkat szallast szerez es kezdotoke minden nagyon draga itt.Ha ez nincs akkor nem eri meg.Sok embert lattunk elbukni es segiteni nem tudunk sajnos.De ha nagyon akarsz keress egy munkakozvetitot uitzendbureut netten es rajtuk keresztul indulj el.Lehetoleg holland bureu legyen a magyarok atvagjak a magyarokat sokszor. sok sikert
2012. okt. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ugy keress ra vakantiewerk studente werk studente joob / baan
2012. okt. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is kint dolgozom. Nem azért nem jár szociális támogatás mert magyar vagy, Ez így nem helyes. Jár ha megfelelsz a támogatás követelményeinek. Mielőtt valaki igényelni akarja előbb dolgoznia kell bejelentett munkával min. 1 évet. Ez az egyik alap. De nagyon sokan még ezt sem tudják teljesíteni, mert tényleg munkanélküliség van.

Ami fontos az a nyelvtudás.

Hollandia az az ország ahol jó ha van ismeretséged hogy munkát tudj szerezni. Ismeretlenként holland referencia nélkül nagyon sokat kell küzdeni hogy valaki állást kapjon. Arról nem is beszélve hogy nemcsak Angliában, de Hollandiában is beiktattak egy új törvényt még a válság kirobbanása után. Munkát elsősorban holland származású lakosoknak kell biztosítani. Majd utána jöhetnek a bevándorlók.

De nem keserítelek el. Ha van rokon vagy ismerősöd akkor tudsz nyári melót szerezni, mert ők tudnak segíteni.

Én is a nyáron bevittem a munkahelyemre nyári munkára a barátnőm lányát (19) mivel minden nyáron van ilyen lehetőség. Igaz nem reklámozzák, nem hirdetik, mert tudják a dolgozok is tudnak embereket vinni.. Sok ilyen lehetőség adódik.

2012. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) Igazából amellett hogy holland diplomát kapok ha elvégzem, holland üzleti kommunikátor specializációs szakmám lenne, és tolmácsként szeretném folytatni, ami tudom hogy alapjáraton megintcsak éhbéres meló már, de nem bízom a véletelnre, különleges nyelv kell hogy a zsebben legyen, a holland is elég egzotikum, hiába hogy rányomják angol német keverék...bevágok egy negyedik nyelvet is, aztán ezekkel a paraméterekkel csak lesz esélyem a piacon... addigis szimpla nyárimeló érdekel, gondolom holland nyelvtudással kis mértékben is de nagyobb az esélyem minderre:) Egyébként rengeteg multi meg akármilyen cég keres most holland nyelvtudású embereket, állandóak az állásbörzék az egyetemen is, csak még nem állok annyira közel a diplomához hogy el is vinnének...
2012. okt. 19. 10:26
 5/6 anonim ***** válasza:

nyari melo mezogazdasag uveghaz ill bolt vendeglatas vagy oregekotthona.

Miert nem veszed fel a kapcsolatot holland studentekkel talan cserelhetnetek szallast nyarra.itt a stydentek szobat vesznek ki egesz evre a nagyvarosokban.Van kulon studente uitzendbureu is.

2012. okt. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most éppen a kapcsolatok kiépítésén vagyok, plusz szülővárosomból rengetegen mentek ki dolgozni, de nem tértek még sírva haza, szóval velük is felvettem a kapcsolatot... igazából rengeteg ilyen alanyi jogon járó elég jó ösztöndíjlehetőség is van, mert alapjáraton ha lesz meló ha nem célom kimenni pár hétre, sok város van még amit látni szeretnék:) de ezek az ösztöndíjak csak jövő tanévtől esedékesek, addig is a saját sarkamra akarok állni és tapasztalatokat szerezni, szóval köszönöm a tanácsokat, utánanézek ezeknek:)
2012. okt. 19. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!