Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az amszterdami Schiphol...

Judimudi kérdése:

Az amszterdami Schiphol repülőtérről mennyire egyszerű eljutni a városba?

Figyelt kérdés
Vancouverbe fogok repülni, amszterdami átszállással, de a gép indulása előtt lesz kb. 4 órám Amszterdamban. Még sosem voltam ott, és ha az idő engedi, akkor szeretnék mindenképp kicsit szétnézni a városban, ha más nem, akár csak az utcákon sétálni egy kicsit. Szóval ez mennyire kivitelezhető 4 órában? Ahogy néztem térképen, a repülőtér nincs valami közel a városhoz :S

2012. okt. 28. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

A reptéren van vonatállomás, de csak átszállással juthatsz el a központba.

A reptéren felszállsz a vonatra Amsterdam-Sloterdijk felé, ott leszállsz és olyan vonatra szállsz ami Amsterdam-Centraal állomáson megáll. Az a főpályaudvar, de nem végállomás, hanem csak egy megálló. Nem olyan mint a pesti fejpályaudvarok, ahonnan nincs tovább sín.

Szóval ha a központi pályaudvaron vagy, onnan még kb. 1 km a klasszikus központ (a Dam nevű tér és környéke)

Összegezve: 4 óra nem elég, vagy csak nagyon stresszesen.

2012. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A reptér alapvetően nincs messze a várostól,és a közlekedés sem rossz(ahogy az előző írta),de 4 óra nem elég.

Pláne,hogy nagy reptér,mire kikeveredsz,majd újra vissza.

Szerintem inkább nézelődj,kávézz stb a reptéren,persze az messze nem egyenlő egy kis városnézéssel,de ennyi idő,kevés.

2012. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom, de köszönöm szépen a válaszokat! Akkor visszafelé mindenképpen majd úgy jövök, hogy hosszabb idő legyen az átszállásnál! :)
2012. okt. 29. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!