Kezdőoldal » Utazás » Európa » Berlin mitől ilyen híresen jó...

Berlin mitől ilyen híresen jó város? Mi van ott, ami máshol esetleg nincs vagy jobb, mint máshol?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem voltam, szóval konkrét tapasztalatom nincs. De pl. olvastam, hogy nemrég volt valami hiba az S-bahn szerelvényekkel, ami miatt leállt az S-bahn közlekedés hetekre, és akkor írták, hogy a Berlini tömegközlekedés színvonala ezzel a kieséssel lett olyan mint Londoné. A másik, amiről hallottam, hogy a fal a belvárosban egy hatalmas üres, beépíthető területet hagyott maga után, ami nem sok nagyvárosban adatik meg, hogy annyira a belvárosban, akkora üres telkek álljanak rendelkezésre ingatlanfejlesztésre. De ezeket csak olvastam, konkrét tapasztalatom nincs, mert sajnos még nem voltam Berlinben.
2012. nov. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 keldvi ***** válasza:
100%
Mitől olyan híresen jó? Kb mindentől :D Egyszerre érzed át a történelmet, miközben a modern városban sétálsz. Minden modern, az emberek nagyon kedvesek, rengeteg a zöld terület és a történelmi emlék (Checkpoint Charlie, East Side Gallery, stb.). És mindehhez párosul a német minőség. Berlin olyan, hogy még a levegőnek is más illata van. Híresen jó a tömegközlekedés (a főpályaudvar a világ legújabb csodáinak egyike), Magyarországhoz képest csak egy kicsit drágább.
2012. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek 5 éve, és 1x jártam Berlinbe túrístaként és jártam végig.


Mint minden nagyváros európában, ez is lüktetö, fiatalos, meg van a kosz és gyönyörüség együtt. Minden nemzetet megtalálsz, rengeteg dolgot lehet csinálni.


De én éltem USA-ban és Angliában is, így azt kell mondanom, hogy azért Berlinre is kicsit jellemzö, hogy nincs olyan sok régi dolga. Miért is? Pl frankfurt vagy más nagyvárosokból is hiányoznak ezek a dolgok. A világháború után mindent porgi bombáztak, minden nagyváros csak romokban volt meg. Berlint is. Majd a nyugati rész fejlödött, a keleti rész meg a szoc stílusban épült fel. Pl Budapest belvárosa, gyönyörüen vissza épült, és rengeteg dolgot klasszicista stílusban építettek újja, de a noe-barokk is sok helyen felelhetö. Berlinnek még most is a ronda szoc épületek jellemzik a keleti rész nagy részét. olyan belvárosi helyen ahol Bp-en eleve nem építettek volna ilyen ronda épületeket.

Most már elég jól átépült, de ott vannak ezek a ronda épületek.


Szóval Berlin szuper város. talán szerintem kicsit élhetöbb mint London vagy más óriás város.

2012. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!