Kezdőoldal » Utazás » Európa » Még mindig ki vagyok akadva...

Még mindig ki vagyok akadva hogy ezt sem lehet?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet átvinni a határon saját fogyasztásra 1 táska élelmiszert aminek tartalma csak saját részre megy pl 2 kg ételizesitő, bolognaipor, 3kg soproni felvágott, 1kg téliszalámi,5 tábla csoki,grill fűszerkeverék, 2 kg baromfi párizsi...ezek alapanyagok jórészt gondolm nem fogjak mérlegre tenni hogy hány kg van nálam amit vám mentessen tudok átvinni. Na és mi van amit ajándékba viszek mondjuk füszer ajándék csomagot. Vagy ha vegyitem a nem élelmi szerekkel a táskát szatyorban elzárva mosogató szert, súróló port, egészségi dolgok,kávé, ha én nagy bevásárlást csinálok magyarba és viszem haza ukrajnaba akkor ezt már nem engedélyezik ennyi mennyiséget?

2012. nov. 5. 12:33
 1/5 hollófernyiges ***** válasza:
Nem tudom a pontos szabályokat, de ha megyünk szülőlátogatóba akkor sokszor bevásárlunk a magyar oldalon egy táskányi kaját/tisztítószert, és eddig még egyszer sem szóltak miatta.
2012. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 keldvi ***** válasza:
Engedélyezni engedélyezik, csupán vámot kell utána fizetni. Érdemes megkérdezni egy hátőrt illetve vámost, hogy van-e valami, amit abszolút nem lehet bevinni.
2012. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért akarsz Magyarországon vásárolni? Ukrajnában sokkal jobb cuccok vannak, olcsóbban. Például nem hinném, hogy az a 2kg magyar baromfi párizsi annyira nélkülözhetetlen lenne az életben maradáshoz. Sajnos a pontos szabályokat nem ismerem, mert sosem akartam Ukrajnába komolyabb mennyiségű élelmiszert bevinni, inkább mindent ott vettem meg fél-/harmadáron.
2012. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mert sokan magyarbol hordjak az elelmiszert es mert sokkal jobb mint az ukran es en a magyar termekhez vagyok szokva sokkal finomabb es egyes termekek dragabbak ugyanolyan minosegben a magyar aruhoz viszonyitva. es azert mert utba esik nekem ures kezzel nem szeretnek menni...
2012. nov. 5. 21:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos azt el hiszem, hogy bizonyos termékkategóriákban jobb a magyar árú minőség, de hogy pl pont azt a trágya baromfipárizsit ilyen életbevágóan fontos legyen Ukrajnába átvinni, azt egyszerűen nem tudom elképzelni. Téliszalámi rendben, de csokiból ott van a Korona, az is teljesen rendben van. Lehet, hogy Kárpátalján csak sz@rt árulnak, de beljebb biztos vagyok benne, mert tapasztaltam, hogy az áruházak tele vannak olcsó és jó minőségű élelmiszerekkel. Menj el Lvovba, van ott egy nagy bevásárlóközpont, az Arsen, nincs messze a pályaudvartól, ha vonattal megy az ember, majdnem olcsóbban kijön, minta átmegy mondjuk Nyíregyházára. Odesszában a Privoz tele van jobbnál-jobb fűszeresekkel. A fűszer nagyon sokáig eláll, egyszerre kevés kell belőle, tehát szerintem 4-5 évente egyszer lemegy az ember Odesszába, bevásárol kilós nagyságrendben fűszerekből, akkor olcsóbban jön ki, mintha ide járna át. Van minden nap vonat Ungvárról, Csapon és Munkácson át, lehet menni 112 grivnya a jegy, nem olcsó, de azért nem is egy halálos összeg. Soproni felvágott, az is minek? Nem egy olyan extra az, lehet, hogy pont ilyen jellegű szalámi nincs Ukrajnában, de van ezer másféle.
2012. nov. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!