Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi pénzt vigyek ki ukrajná...

Mennyi pénzt vigyek ki ukrajnába ha (többi lent)?

Figyelt kérdés
szeretnék venni magamnak ruhát (póló, felső, nadrág) süteményeket, meg apro dolgokat ill. cigit. És jön a kérdés hogy menyi pénzt vigyek hogy elég legyen 10/20/30ezer ft-ot? ill. miből mennyi lehet behozni magyarországra?
2012. nov. 22. 17:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát erre így általánosságban nehéz válaszolni. A ruha félék ára ott is akárcsak itthon a néhány száz forintos kínai vackoktól a több tízezer forintos kínai vackokig terjed. A cigaretta az 150Ft-nál kezdődik egy doboz, és olyan 350-400Ft a max. Cigarettából 2 dobozzal hozhatsz csak be. Az "apró dolgok" kategória a legmegfoghatatlanabb, ezeknek az ára nagyon függ attól, hogy mit értesz alatta. 1db apró cukorka mindössze pár forint, egy apró gyémánt meg egy vagyon. A sütikre kb az itthoni ár felével/harmadával számolj. Az se mindegy, hogy hol vásárolsz. Kijev nagyon drága, sokszor még Magyarországnál is drágább. Kárpátalja sem a legolcsóbb a magyarok miatt, meg mert messze van mindentől. A vidéki nagyobb városok (pl.: Hmelnickij, Vinnyica, Luganszk, Mariupol) a legolcsóbbak. A pontos vámszabályokat a NAV honlapján megtalálod, ha jól emlékszem értékhatár van, de hogy azt mi alapján számolják, azt fogalmam sincs.
2012. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
apró dolgok: cukrok, sörök, pálinkák, mindenhol ahol néztem régiek meg ahol én olvastam 180szál cigit írtak
2012. nov. 22. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!