Kezdőoldal » Utazás » Európa » Központifűtés szerelő vagy...

Központifűtés szerelő vagy vízvezeték szerelő Angliában? SOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon fontos kérdésem lenne és elég sürgős is, aki esetleg kint él, vagy biztos tapasztalata van kérem segítsen. A kérdésem: MELYIK szakma keresettebb Angliában, a vízvezeték szerelő vagy központi fűtésszerelő?? Nagyon nagyon köszönöm előre is a segítő válaszokat!!


2009. aug. 17. 09:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő!!

De hiába ez a szakmád,itt kint ahhoz,hogy tudj is benne dolgozni különbözeti vizsgát kell tenned,és kérnek referenciát..

2009. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Különbözeti vizsga akkor is kell, ha Europass, tehát nemzetközileg elfogadott bizonyítványa van a férjemnek, melyet mindenhol államilag elismertnek tekintenek az Eu-ban? A referencia az természetes , itthon is kell, az nem gond.
2009. aug. 17. 11:32
 3/11 anonim ***** válasza:
Az angoloknál mindenképpen kell a különbözeti vizsga,hisz ott mindent másképp csinálnak,és a munkavédelmi szabály miatt is...Tudom,hogy a villanyszerelés az egy kicsit más,de mi pontosan ebből kifolyólag tudjuk,hogy mi a szabály,...csak annyi ,hogy mivel mi itt vagyunk kint,az én párom itt tanulja a villanyszerelői szakmát ami szintén nemzetközileg elfogadott,de ha hazamennénk akkor otthon kell neki különbözeti vizsgát tenni,vagy akármelyik országba megy ott is ez az eljárás..De nem kell tőle félni,mert ha a férjed a szakmájában akar dolgozni,akkor hamar találna munkát,csak pár dolgot kell megtennie.1.A szakmai végzettségről szóló iratokat,és a referenciát fordítsa le angolul.Ha ki jött Angliába,tegye meg a különbözeti vizsgát.(inkább pénz kérdés,hisz ha jól tud angolul akkor nem lesz nehéz neki)utána csak bele kell írni a CV-be az elérd eredményeit...
2009. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az angoloknál mindenképpen kell a különbözeti vizsga,hisz ott mindent másképp csinálnak,és a munkavédelmi szabály miatt is...Tudom,hogy a villanyszerelés az egy kicsit más,de mi pontosan ebből kifolyólag tudjuk,hogy mi a szabály,...csak annyi ,hogy mivel mi itt vagyunk kint,az én párom itt tanulja a villanyszerelői szakmát ami szintén nemzetközileg elfogadott,de ha hazamennénk akkor otthon kell neki különbözeti vizsgát tenni,vagy akármelyik országba megy ott is ez az eljárás..De nem kell tőle félni,mert ha a férjed a szakmájában akar dolgozni,akkor hamar találna munkát,csak pár dolgot kell megtennie.1.A szakmai végzettségről szóló iratokat,és a referenciát fordítsa le angolul.Ha ki jött Angliába,tegye meg a különbözeti vizsgát.(inkább pénz kérdés,hisz ha jól tud angolul akkor nem lesz nehéz neki)utána csak bele kell írni a CV-be az elért eredményeit...
2009. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
12.45-ös vagyok.Bocsi,hogy kétszer ment...
2009. aug. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hálás vagyok a pontos leírásért, hogy mit hogyan. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mennyibe kerül a különbözeti vizsga fontban?

Angolból és felsőfokon beszélek de a férjem csak középfokon, középszinten. Az elég a vizsgához ugye?Tudnál erről nekem bővebben írni, ha van egy kis időd, hogy ez hány nap, vagy ez csak annyi hogy odamegy, és be kell mutatnia mit hogyan stb.... Nagyon szépen köszönöm a segítséget mégegyszer, mindkét válaszolónak.

2009. aug. 17. 12:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Még annyi a 12:45-ös válaszolóhoz, hogyha kint élsz akkor meg tudnád mondani melyik a keresettebb szakma a kettő közül?Köszi nagyon!!!
2009. aug. 17. 12:55
 8/11 anonim ***** válasza:

férjednek az teljesen mindegy.A lényeg,hogy tudjon jól kommunikálni angolul.(sok olyan ismerősöm van akiknek otthon letett nyelvvizsgával rendelkeznek,de itt kint nem értik az angol beszédet,és alig tudnak megszólalni)Ezért írtam,hogy nem a nyelvvizsgád számít hanem a beszéded.(hidd el nekem,itt másképp hangzik minden angol szó..Ahány nemzetiségű ember annyi féle angol beszéd)

A különbözeti vizsga nem tudom hogy zajlik,mert az én párom nem azt teszi le,hanem teljesen a nulláról indul el..Neki ezért másképp zajlik..De azt tudom,hogy egy villanyszerelő barátunk aki otthon végezte el a szakmát,ő különbözeti vizsgát tett 1 éve.Akkor ő ha jól tudom 500 fontot fizetett,és pár hét volt az egész.de,hogy mit kértek,hogy zajlott azt nem tudom..Egyébként az 500 font nem olyan vészes,mert mi a teljes szakmáért kb 5200 fontot fizetünk ki,és max.2 éves.(persze ez a tanulótól is függ,ha minél jobban tanul,és sikeres akkor 1 év alatt is elvégezheti)

2009. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Azt tudom, hogy másképp beszélnek éltünk kint egy évet még 4 éve, és nekem úgy rémlik mintha vízvezeték szerelőt jobban keresnék. Szerinted merre billen a mérleg mégis?
2009. aug. 17. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok...megkérdeztem a páromat,hogy szerinte melyik szakma felkapottabb jelenleg...A vízvezeték szerelést mondta...
2009. aug. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!