Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire tudnánk leszűkíteni...

Mennyire tudnánk leszűkíteni az anyagi keretet? Tengerpartra mennénk.

Figyelt kérdés
Egy fiatal pár vagyunk, nem akadály az sem, ha stoppolni kell vagy sátorozni. Mik a legolcsóbb lehetőségeink arra, hogy eltölthessünk egy pár napot tengerparton? Nem szeretnénk welnesselni meg ilyenek :)

2012. dec. 3. 01:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akartok utazásra és szállásra költeni,

akkor már csak étkezés nélkül kell kibírnotok,

és ingyenes lesz a nyaralásotok.

:)



Komolyra fordítva!

Mivel a stoppolás ma már bizonytalan, és a sátorozás sem olcsóbb mint egy apartman, ezért azt javasolnám inkább, hogy addig gyűjtsetek egy kis pénzt, hogy normális körülmények között lehessetek.

2012. dec. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

- saját magatok szervezzétek az utat

- repülőnél (már, ha azzal akartok menni, mivel nem mondtad, hogy HOVA terveztek utazni) figyeljétek az akciókat, mert néha nagyon olcsókat ki lehet fogni, de ehhez rugalmasnak kell lenni, tehát:

- legyetek rugalmasak - időpontot illetően is

- a legolcsóbb szállás az tényleg a sátor, vagy hostel

- ételen tudtok sokat spórolni, egyrészt, ha pl. autóval mentek, vigyetek magatokkal, amit csak lehet, más utazási móddal pedig ott helyben keressétek meg a legolcsóbb lehetőségeket. Pár napig el lehet lenni pl. szendvicseken

- ne fizessetek be helyi városnéző utakra, hanem ti magatok mászkáljatok (attól függően, hova mentek, lehet, hogy érdemes helyi tömegközlekedési bérletre beruházni)

2012. dec. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
buszos ut a roman vagy a bolgar tengerpartra nem lehet olyan huzos
2012. dec. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
95%
Mi tavaly voltunk Horvátban sátorozni. A szállás 4 napra 17000ft volt kettőnknek. Kocsival mentünk, a benzin is kb ugyanannyi volt, mint a szállás. Vonattal szerintem olcsóbb. Viszont mi itthon vettünk meg egy csomó kaját; kenyeret, májkrémet, zacskós levest, konzerveket...stb. Kempinges gázrezsón főztünk. Anyuméktól vittünk egy csomó zöldséget a kertből. Úgyhogy nekünk kellett a kocsi, már csak kényelmi szempontból is. Ott helyben szerintem fagyin kívül másra nem költöttünk. A szabad strand a kempinggel szemben volt. Nagy élmény volt ez a nyaralás! :) Ha kell infó a pontos árakról, helyről, írj priviben.
2012. dec. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha tudtok angolúl akkor ez:


[link]


Ez egy nemzetközi oldal, ahol emberek egymást segítik, hogy olcsón "hátizsákosan" tudjanak utazni.

Szerintem biztonságos. Én már kipróbáltam. Az egyik barátom meg fogadott már így embereket. Ha olyanokhoz szeretnél bekéreckedni, akiről már sok véleményt írtak nem lesz semmi bajod.

2012. dec. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az 5-s vagyok.

Azt elfelejtettem mondani, hogy ingyenes!

2012. dec. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Ukrajnába utaztam úgy, hogy minden éjszakát egy hálókocsis vonaton töltöttem. Mivel igen hosszú a tengerpartjuk, ezért nyáron simán megoldható, hogy egyik városban este felszállsz, következőben reggel leszállsz, majd este mész tovább. A tengerpart nagyon szép, az árak barátságosak ,bár nyilván a tengerparti üdülőhelyek ottani viszonylatban azért drágábbnak számítanak, de még így is nagyon olcsón ki lehet jönni. Én tavaly nyáron egy egyhetes ilyen útért 26000Ft-ot fizettem, igaz, ehhez az is kellett, hogy a magyar szakaszra legyen diákkedvezményem.
2012. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

08:55


Minél régebben volt, annál olcsóbb lesz a nyaralásotok,

a megszépítő messzeségtől...

Főleg, amit az útiköltségről írtál!


Tehát :

A legközelebbi horvát tengerpart pl. Bp.-től kb. 550-600 km.

Ha sehová máshová nem mentek autóval(sem vásárolni, sem kirándulni), és egyszer sem tévedtetek el, akkor ez oda-vissza min. 1200 km.

Ha mondjuk 7 l-t fogyasztott az autótok, akkor ez kb. 84 liter.

Ez szorozva kb 400 Ft/l -rel, kb. 34ezer Ft-ra jön ki!

Már csak az autópályadíjat felejtetted ki, ami további kb 10-12ezer Ft.


Tehát valóban "olcsó" a tengerparti utazás, ha ilyen 40-50ezer Ft-os tételeket "kifelejtünk" !!

2012. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Olcsó repjegy, olcsó szállás kombinációval saját magatoknak intézve full fapados alapon 20-40ezer forint per főből is kijön pl. egy Kanári szigetek. (Ezt ne úgy értsd, hogy most rögtön tudok neked ilyen lehetőséget mondani, de szokott lenni ilyenre példa csak ki kell fogni.)

Persze ha ott el akartok menni egy-két programra illetve egyáltalán közlekedni busszal vagy kocsit bérelve a szigeten akkor nyilván több lesz.

2012. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Idén én is a párommal voltam nyaralni, és mi sem voltunk túlzottan eleresztve anyagilag, de idén nyáron megjártuk Nápolyt, Sorrentot, Capri szigetét és a Vezúvot mindennel együtt összesen 320 ezer ft-ból kettőnknek.

Tényleg minden azon múlik, mit hogy szervezel. Nyáron Bp-ről nagyon sok fapados járat megy tengerparti nyaralóhelyekre, ezek sokszor egész jó áron vannak (sokszor jobb áron, mint a vonat). Ha szállást keresel, és hajlandó vagy lemondani egy-két kényelmi szolgáltatásról, azt is viszonylag olcsón tudsz találni. Tényleg a legfontosabb, hogy egyénileg szervezd. Ami a költőpénzt illeti csak a legszükségesebbre kell költeni, kaja, közlekedés...stb. Sztem sokkal élvezetesebb így a nyaralás, mint egy 5 csillagos szállodában, ahonnan sokan ki sem mozdulnak a medence mellől...

2012. dec. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!