Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen okmány kell egy 7....

Milyen okmány kell egy 7. éves gyereknek, aki az apjával szeretne a velencei Karneválon részt venni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 12:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Útlevél vagy személyi, és nem árt egy nyilatkozat az anyától, hogy külföldre viheted a gyereket, mivel elvileg ehhez mindkét szülő beleegyezése kell.
2012. dec. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Személyi igazolvány elég hozzá, az olcsóbb, mint az útlevél csináltatás. (Személyit és útlevelet is csinálnak akár csecsemőnek is okmányirodákban.)


Én nem tudok ilyenről, hogy mindkét szülő írásos beleegyezése kéne. Romániában van ilyen szabály, de szerintem Magyarországon nincs.

2012. dec. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 fuloppal válasza:
100%

Hogyan vihető a kiskorú gyermek külföldre, ha a szülők külön élnek?

– Két fontos szempontból kell kiindulni. Egyrészt, hogy a gyermek melyik szülőnél van elhelyezve, valamint hogy a külföldi tartózkodás ideiglenes jellegű, avagy tartós, netán a letelepedés céljával történik. Mindenképpen jogellenes, ha a szülő a nem nála elhelyezett gyermeket – akár csak rövid kinn tartózkodás idejére is – viszi külföldre. Más a helyzet, ha a szülő a nála elhelyezett gyermeket viszi külföldre, hiszen ő ezt rövid kinn tartózkodási céllal teljesen korlátozásmentesen teheti meg, erre senkitől nem kell engedélyt kérnie.

Tartósan vagy letelepedési céllal azonban a nálunk elhelyezett gyermeket is csak akkor vihetjük külföldre, ha ahhoz a másik szülő is hozzájárult, avagy bírósági döntés rendelkezik róla, hogy ezt megtehetjük.


/google a barátod!/

2012. dec. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
A kérdésből hol látszik, hogy elváltak a szülők?
2012. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. :) a kérdésben ez nincs benne, még csak nem is utal rá. Szerintem azért született az a válasz, mert a válaszoló saját magából indult ki talán :)
2012. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Személy igazolványt csináltatnák , hisz kisebb helyen elfér . Olcsóbban is megcsinálható , olyan 2-3 ezer körül van ! Hát ha nem vagytok elválva vagyis együtt éltek , akkor semmi nem kell , hisz simán kiviheti az országból , viszont ha elváltattok , akkor kell a te beleegyezésed is ! Gyorsan intézkedjetek mivel a belegyezés nagyon lassan érkezik meg !
2012. dec. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, de akkor sem árt a nyilatkozat, ha együtt élnek.....
2012. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Útlevél készítésnél mindkét szülőnek személyesen kell aláírni az okmányirodában, vagy ha elváltak, vagy meghalt az egyik, akkor be kell mutatni a jogerős birósági papirt, vagy halotti papirt. Utána már minden további nélkül átléphetik a határt egyedül is.
2012. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
nem értem ezeket a válaszokat...a karneválon ha részt akar venni, belépőjegy kell (ha egyáltalán kell); a helyszínen segítenek.
2012. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Most jövök az okmányirodából!!! Pont hasonló ügyben jártam ott, csak Németország a kérdéses külföldi hely. Személyivel nem mehet külföldre 14 éven aluli gyermek. Csak útlevéllel, mivel a személyi igazolvány csak belföldre szól és nem úti okmány.

Shengeni egyezmény senkit nem érdekel már... Igazoltathatnak, országfüggő. De ha igazoltatnak be kell mutatni az útlevelet, mivel a személyit nem fogadják el.

Személyit bármelyik szülő aláírásával lehet készíttetni, útlevélhez mindkét szülő aláírása kell. Kivéve, ha a gyerek kizárólagos gyámja az egyik szülő. Ez lehet bármilyen okból, de a gyámhatóság igazolása kell....

Kissé bonyolult és az ügyintézés 1 hónap, mindkét okmánynál. Az útlevelet lehet gyorsítani + 19.000 Ft-ért, pár nap alatt megvan.

2012. dec. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!