Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyibe kerülhet átlagosan...

Mennyibe kerülhet átlagosan egy párizsi hétvége 2 fő számára?

Figyelt kérdés
fapados járattal, szállással (nyilván nem 5 csillagos szállodában, de valami elfogadható helyen, költekezéssel együtt?
2012. dec. 3. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát nagyjából 40-50ezer Forintnál kevesebből nem nagyon lehet kijönni ezekkel a paraméterekkel.
2012. dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
fejenként 40-50? az nem olyan rossz
2012. dec. 4. 00:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A repjegyet legalább egy hónappal hamarabb érdemes megrendelni mert lényegesen olcsóbb.
2012. dec. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlagos árat nagyon nehéz mondani, mert nagyon eltérőek az "igények", hogy mire "költekeznél", illetve repjegyet is lehet venni 30.000-ért és 200.000-ért is, mint ahogy szállás is foglalható olcsóbban és többször annyiért is.


Akkor tudván, hogy átlagot nem tudok írni, azért írok a jelenlegi árakon egy példát:


repjegy: 31.000 Ft két főnek oda-vissza (vagy inkább több, egy ilyen péntek-vasárnapot találtam januárra amikor tényleg ennyi)


transzfer a reptérről párizsba is vissza két főnek: 60 euró



szállás: 25.000 Ft körül látok két éjszakára két főnek, de ez közös fürdőszobás, gazdaságos szoba, ha nagyobb az igény, akkor persze drágább helyeket is lehet választani (30-35000 Ft-tól már van akár saját fürdőszobás is)


Ezen kívül pár ezer forintot városon belüli közlekedésre is biztos költenél plusz étterem, csoki, bagett, fagyi, eiffel torony és más helyekre belépők árai stb. stb.


Ezeket add össze a saját igényeid szerint és meglesz hogy kb. mennyiből jönne ki.

2012. dec. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha kb. semmire nem költesz ami nem muszáj, akkor tartasz 70-80.000 Forintnál (persze valószínű, hogy az első válaszoló 1 főre írta a költségeket!) és ez is csak akkor van ha kellően rugalmas vagy, így akkor utazol amikor a lehető legolcsóbb.
2012. dec. 4. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, első vagyok, a 40-50ezer a fejenkénti átlag ár, tehát kettőtökre 80-100.
2012. dec. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na oké, akkor kb. ugyanazt számoltuk csak én kicsit részleteztem. De van az inkább 100e vagy több is akár ha belépőket, kajálást és egy kis vásárlást is számolunk. A 70-80ezer Ft per két fő két éj az ilyen ultra fapados szintű semmire nem költünk ami nem muszáj csak kipipáljuk, hogy ott is voltunk alapon megy. :)
2012. dec. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én egyszer úgy voltam Párizsban, hogy oda-vissza buszjegy 18000Ft (akkor még nem volt ennyi fapados itt Pesten, így ez volt a legolcsóbb opció), aztán Párizsban volt 27 óránk, este nem mentünk szállásra, mert éjjel 1-ig várost néztünk, reggel 6-tól meg folytattuk a kettő közötti 5 órára meg feleslegesnek láttuk szállásra fizetni, egy éjszakai buszon elvoltunk. Így a költség kb. 28000Ft volt, de pontosan nem emlékszem, Eiffel-toronyba felmentünk, kajákat is vásároltunk azért, és a tömegközlekedés se volt két fillér. Nekem igazából így is megérte, mert előtte korábban már voltam egyszer egy hetet Párizsban, így ez csak ilyen kiegészítés és nosztalgiázás volt (megnéztünk pár olyan helyet, ahol korábban nem voltam, illetve természetesen olyanokat is, amiket már láttam). A barátaim, akikkel mentem, nekik meg újdonság volt, nekik lehet, hogy érdemes lenne egyszer visszamenni és alaposabban megnézni, de az már nem az én dolgom. Szóval ilyen ultrafapados (szállás nincs, tömegközlekedésre se költ az ember, hanem mindenhova gyalog megy, kaját itthonról visz, és semmi belépőt nem vesz) módszerrel lehetne talán fejenként 15-20 ezer forinthoz közelíteni a költségeket, de annak tényleg semmi értelme, hogy az ember úgy menjen ki.
2012. dec. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha tényleg csak egy hétvége, akkor ketten nagyjából 100ezerből meg lehet úszni.
2012. dec. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 éve voltunk Párizsban a férjemmel. Air France repülőjegy 26.000 Ft/fő volt oda-vissza illetékkel együtt, éppen volt valami akció. A fapadosak csak pár ezerrel voltak olcsóbbak.

5 éjszaka szállás 3 csillagos szállóban büféreggelivel 2 ágyas szoba 345 euro volt. Ez egy elég színvonalas belvárosi szálloda volt (Republique metrónál), de nem luxus kategória.

RER (HÉV) a reptérről 17 euro volt fejenként oda-vissza. Ezen kívül vettünk 5 napra metró bérletet (30 euro/fő).

A többi költés attól függ, milyen programokat terveztek, múzeumi belépőkre azért el lehet sokat költeni (ezek ára 6-8-10 euro/fő, diákkal olcsóbb, magyar diákig-t is elfogadják). Mi ezekre mentünk be: Vincennes kastély, Guimet múzeum, Notre Dame torony, Sainte Chapelle, Mecset, Katakombák, Quai Branli múzeum.

Mi napi 1x ettünk meleg ételt olcsób helyen (de nem Mekiben), ami 2 főre kb. 30 euróból jött ki . Ezen kívül supermaketben vettünk napközbenre kenyeret, gyümölcsöt, üdítőt, csokit.

Vettünk ajándékot a családtagoknak, voltunk a Bolhapiacon, ahol ugyancsak vásárolgattunk, szóval azért költekeztünk is, és összesen 900 euro ment el a szállással együtt (repjegy nélkül). Voltunk egy koncerten is, oda 25 euro volt fejenként a belépő.

2012. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!