Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párommal egy 2 nap egy éjszaká...

Párommal egy 2 nap egy éjszakás Adventi utazásra megyünk, első napon bécsi, másnap schönbruni látogatással. Nem szeretnénk minden hülyeséget vásárolni, de érdekelne, hogy mit érdemes megkóstolni, kipróbálni, megnézni? A többi lent.

Figyelt kérdés

Egyikünk sem volt még soha életében külföldön. :)


Ezeken felül szeretnénk egy igazi osztrák ételt ebédelni/vacsorázni, tudom, hogy a vásárok környékén minden drága, de azért van lábunk, hogy sétáljunk, addig is nézelődünk szóval szívesen elmennénk messzebbre is. Tudtok ajánlani egy éttermet, vendéglőt, ami nem annyira drága (gyalogos távolságra a belvárostól)?


Illetve véleményeket is szeretnék olvasni (azt tudom, hogy hideg lesz, tömeg és minden drága, valami élményről meséljetek). :)


Köszönöm a válaszokat!



2012. dec. 7. 11:50
 1/2 anonim válasza:
Igazi osztrák étel? Olyan szerintem nincs. Gasztronómiai élményre ne nagyon számíts, koppintott magyar ételek azok vannak. Ha nem szeretnél sokat költeni, akkor lehetőleg ne a Stephansplatz/Schwedenplatz környékén nézelődjetek, hanem inkább valami "kevésbé felkapott", nem annyira belvárosi kerületben. Metróval nagyon egyszerű és gyors az utazás, Bécs nagyon pici.
2012. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az éttermekben egyébként általában a megszokott húsleves, rántott hús, sült hús + zsemlegombócos-káposztás felosztásokat fogjátok találni. Annyira szerintem nem finomak az ételek, nem tudnak jól főzni, és nem annyira olcsók... A Schönbrunn egyébként Bécsben van, de nagyon szép, ott van állatkert is. A Prátert is érdemes megnézni, de szintén drága. :) A karácsonyi vásárok környékén pedig rengeteg a magyar. Én itt élek de annyira nem vágyódom ki ilyenkor a tömegbe. Azért üljetek be valami étterembe, többnek van árajánlat az ajtaján is, így nem lesz váratlan meglepetés az ár. Remélem azért tudtam segíteni. :)
2012. dec. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!