Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire durvák Angliában a...

Mennyire durvák Angliában a pókok? Nagyon gyakoriak?

Figyelt kérdés
Szeretnék Londonban élni ez ez egyik álmom már régóta.De nagyon sok helyen olvastam,hogy Angliában rendes masszív pókok vannak és amik itt nagynak számítanak azok ott csak gyerekek..és egyszerűen utálom a pókokat ez az egyik fóbiám nagyon félek tőlük.Tudom hogy azok az angliai házipókok ártalmatlanok de nekem szerintem szívrohamom lenne ha egy olyat meglátnék pl a plafonon.Tényleg olyan sok van és gyakori és olyan hatalmasak?

2012. dec. 21. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

Igaz a hír. Itt kint tényleg hatalmas pókok vannak, és télen bejönnek a lakásba. Volt pár élményünk amikor este ijedtünkbe ugrottunk hatalmasat mert egy "kis pók" szaladt végig a szobában.. Még egy sörös pohárral sem tudod megfogni mert kicsi a pohár átmérője, és a pók irtó gyorsan szalad.

Nemrég készítettük ezt a képet a kiskertünkben ahol a farakások között láttuk.. Ez még kicsike pók a többihez képest.

[link]


Ezen a képen is egy átlagos házipók van ami szintén előfordul

[link]

2012. dec. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én eddig a legnagyobb pókokat Balatonvilágoson láttam. Rendesen megszállták az épületeket, feketének tűnt tőlük az amúgy fehér fal.

Mindenütt voltak, kívül-belül.

Londonban egy darab pókkal nem találkoztam, mikor ott voltam.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egyrészt időszak-függő a dolog, másrészt meg itthon is ugyanúgy lehetnek pókok. Nehogy már ez tartson vissza. :D

2012. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Fuuu bazki..így képről annyira nem kapok frászt de elképzeltem,hogy ha egy ilyet meglátnék a falon vagy a padlón szerintem rohamom lenne..Nem tudod,hogy a városi lakásokban is gyakoriak?Mert nem kertes házban fogok lakni valószínűleg.
2012. dec. 21. 20:09
 4/14 anonim ***** válasza:

Elég gyakoriak Angliában, az esetek 99.9%-ban ártalmatlanok. Viszont nem rég volt egy cikk az újságban, amelyben írták, hogy egy nő majdnem belehalt egy ilyen pókkal való találkozásba. De elvileg veszélytelenek ezek a pókok. Én is "találkoztam" velük, semmi bajom nem lett.


Itt a cikk, ha érdekel:


[link]

2012. dec. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
első vagyok... Én is városi lakásba élek,de itt kint a városi lakásoknak ami nem panel azoknak mind van egy picurnyi előkertje.. Nem nagy csak ara jó,hogy ne egyből az utcáról lépj a lakásba
2012. dec. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Èn mikor 10 éve au-pair voltam egyszer a szobámban (második emelet) találtam egy igen óriásit. Az egyik gyerek 17 éves, otthon volt a barátaival és síkítva mentem le hogy segítsen kirakni. Na az összes tini bevonult a szobámba és még ök is elámultak mekkora pók volt. Szerencsére a srác kirakta nekem.
2012. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Uhh lehet elgondolkozom Németorszàgon..nem tudom hogy meg tudnám e szokni..Skóciában ugyhallottam nincsenek vagy ez hülyeség?
2012. dec. 22. 10:45
 8/14 anonim ***** válasza:
Németországban is vannak pókok. Skóciában is. Ha egy pók miatt nem mész egy országba, akkor tényleg durván félhetsz tőlük.
2012. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Képzeld, Németországban is vannak pókok...
2012. dec. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tudom és szerintem nem fog elrettenteni .Tudom hogy ott is vannak pókok de én abbol indulok ki hogy Magyarorszàgon is vannak pókok mégis a legnagyobb amit láttam 3 cm volt kb..ezért is tettem fel a kérdést hogy ezek a mutàns pókok hol nem fordulnak elő,nem a pár centisekre gondolok.
2012. dec. 22. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!