Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha megbüntettek Angliában...

Ha megbüntettek Angliában parkolás miatt magyar rendszámú autóval, akkor megtudnak találni?

Figyelt kérdés
Megjegyzem jogtalanul, mert az üzlet parkolójában áltunk és erről blokkunk is van, valamint e bizonyítékokat beküldtem a parkoló társaságnak! Ha esetleg azt válaszolják majd, hogy ki kell fizetni, de én nem fogom kifizetni, mert jogtalan!
2012. dec. 13. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Angliában nagyon figyelnek arra hogy minden szabályos legyen. Szóval a ha megbüntettek akkor jogosan büntettek meg.

Az okok lehettek ezek

- dupla sárga vonalon álltál

-az üzlet előtt nincs lehetőség parkolásra

- 5 perces parkolási tábla volt ott, te tovább álltál

- 1 órás parkolási lehetőség volt ott, te tovább álltál

- 2 órás parkolási lehetőség volt ott, te tovább álltál

- zónás hely en van az üzlet és nem volt parkolási kártyád.

Én a helyedben kifizetném mert ők elég komolyan veszik. Ha jól tippelem 30 vagy 40 fontra büntettek meg. Ha nem fizetted ki akkor ez duplája lesz, ha azt sem akkor újra emelkedik az összeg. Majd a rendszám alapján felveszik a kapcsolatot a Magyar hatóságokkal és tőlük kérnek segítséget.

Addig meg az adatok alapján amit a rendszám segítségével könnyen megtudnak, a rendszerükbe kerülsz, és komoly gondjaid is lehetnek. Nem éri meg az egész.

Hidd el nekem! Az angoloknál sokkal keményebben mennek ezek a dolgok. Tudom mert engem már kétszer büntettek meg, ráadásul volt érvényes parkolási kártyám.

Persze ha a leveled után ők is elismerik hogy hibáztak, akkor úgysem kell fizetned.(bár ritka az ilyen)

2012. dec. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem jogosan büntettek meg, 2óráig lehetett ott parkolni és én 1óra 20percet parkoltam míg a LIDL-ben voltam, erről blokkom is van!
2012. dec. 13. 11:13
 3/20 A kérdező kommentje:
És 90fontra büntettek meg!
2012. dec. 13. 11:14
 4/20 A kérdező kommentje:
Több bolt is van ott és ingyenes customer parking lehetőség van ott!
2012. dec. 13. 11:15
 5/20 A kérdező kommentje:

Volt már hogy megbüntettek, mert elnéztem az időt, az fizetős parkoló volt utcán, jegyet vettem, későn értem vissza! Kifizettem a 25fontot, mert jogos volt, ha hibázom, azt beismerem!


És irreálisan magas a büntetés is és ráadásul jogtalan!

2012. dec. 13. 11:20
 6/20 A kérdező kommentje:
Azt is megjegyzem, hogy körülöttem egy jó pár autóra volt ilyen szép kis karácsonyi csomag a szélvédőn! Tán csak nem bizonyíték kell a kedves dolgózónak, hogy ő dolgozik? Magán parkolós cég lehet!
2012. dec. 13. 11:22
 7/20 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy nincsenek összeköttetésben a magyar hatóságokkal ilyen ügyekben, se a franciák se a németek, se az osztrákok! Legalább is 4éve biztosan nem voltak!
2012. dec. 13. 11:25
 8/20 anonim ***** válasza:

Nézd, ha tudod igazolni hogy téged jogtalanul büntettek meg, akkor írj nekik, és reklamálj. Indokold meg hogy miért tartod jogtalannak. Ők megnézik, és kapni is fogsz rá választ. Két lehetőség lesz.

1. elismerik hogy hibáztak, és eltörlik a büntetést

2. Kapni fogsz 2 fényképet amin az idő is szerepelni fog ami igazolni fogja őket hogy túl lépted a 2 óra várakozási időt, így jogosnak vélik a büntetésedet.


Egyébként elég csalóka itt kint a parkolás. Vannak üzlethelyek ahol ki van írva hogy csak az parkolhat ott aki a parkolóhoz tartózó üzletben vásárol. Sokszor van olyan hogy az ember leparkol a Range parkolójába mert ott 2 órás a várakozási idő, de a másik oldalon lévő tesco-ba megy vásárolni.. Vannak emberkék akik ezt figyelik, és kiszúrják..(csak egy példa hogy milyen érdekes sztorik vannak)

Amúgy meg lehet hogy 4 éve nem volt kapcsolat a külföldi hatóságokkal, de most már van, pontosan azért mert egyre több külföldi rendszámú autót büntetnek meg.

Tudod minket mivel büntettek eg párszor? Egyszer azért mert bejött a hideg, és a szélvédőt letakartuk szélvédő takaróval, hogy másnapra ne fagyjon rá a jég. Megbüntettek hogy nem látták a parkolási engedélyt, így tilosban parkoltam. Vagy megbüntettek mert amikor hazaértünk éjfélkor, egy darab üres hely nem volt a zónában. Minden helyet elfoglaltak az olyan autók akiknek nem is lehetett volna ott lenni. Így éjfélkor a sarkon álltunk meg ami már dupla sárga volt. Panaszt tettünk,de a válasz az volt, hogy ha nincs hely a zónában akkor menjek parkolóházba. Mi visszaírtunk, hogy este 9-kor minden parkolóház bezár. Így a válasz: Akkor ki kell menni a város határába ahol nincs zóna.. Végül is letornáztuk a büntetést 30 fontra.

Ezért is írtam hogy itt kint Angliában egyszerűen nem tudod eldönteni hogy sírj vagy röhögj a rendszerükön..

Én azt tanácsolom neked, hogyha a 90 fontos büntetésedet lecsökkentik 30-40 fontra akkor fizesd ki. Legalább nem leszel tőle ideg sokáig..

2012. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaid!


Úgy van pontosan, hogy 54font 14 napig, 90 utána!

Persze mivel meg reklamáltam, így majd a választól számítják a 14 napot! De még az 54font is sok! Szerinted ezt le lehet "alkudni" 30 fontra?


Én is ettől félek, hogy kimagyarázzák! Írben ilyen nem volt, ott is ki volt rakva a tesconál, hogy max 2óra, de oda parkoltam mint alkalmazott is, de sosem volt baj, pedig egész nap ott parkoltam!


Ha más nem lesz, mivel a Lidl-höz tartozik, rajtuk keresztül próbálom elintézni a dolgot! Csak felettébb bosszantó ez az egész..


Persze, én is szeretek nyugodtabban aludni.. Tehát le fogom rendezni, max soha többet nem megyek oda, ennyi és ezt közlöm a Ldl-nek is és hátha így ők majd tesznek az ügy érdekében!

2012. dec. 13. 12:55
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha a magyarázatodra azt irják, hogy X okból jogos a büntetés, akkor jobban jársz, ha MINÉL elöbb kifizeted, mert MO-on is megtalálnak, és be is hajtják rajtad a büntetést, csak ha sokáig nem fizetsz, akkor SOK kamattal meg egýeb dijakkal együtt.
2012. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!