Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyire megbízható a Wizz...

Csekito kérdése:

Mennyire megbízható a Wizz Air és hogy lehet hogy viszonylag ilyen olcsó is? Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
Debrecenből mennék Eindhovenbe, egy oda vissza utat foglalási díjjal 20ból meglehet úszni. Nem nagyon utaztam még légi úton ezért vagyok kicsit világtalan ebben a témában.

2012. dec. 24. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Különösebb gond nincs a Wizzairrel, elvisznek A-ból B-be, de semmi extra. Nagy szolgáltatásokra ne számíts.
2012. dec. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Olyan lesz, mint egy busz, beszállsz, ülsz 2 órát, aztán kiszállsz. Olyanok, amiket az amcsi filmekben látsz pl. hogy ingyen ételeket szolgálnak fel meg TV-k vannak, olyan nem lesz, ezért ilyen olcsó a jegy.
2012. dec. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Ja és semmilyen európai fapados gép nem zuhant még le, ellenben a nagy nemzeti társaságok pl. British Airways, Air France, nem is egyszer.
2012. dec. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Ja és semmilyen európai fapados gép nem zuhant még le, ellenben a nagy nemzeti társaságok pl. British Airways, Air France, nem is egyszer."


Mivel ezek a nemzeti légitársaságok már több évtizede repülnek, nyilván időarányosan több esélye a baleseteknek. A fapadosok cca. 10-15 éve üzemelnek, kevesebb baleset esélye. Véleményem szerint azonban ennek a nagy spórolásnak, főleg a Ryanairnél előbb-utóbb meg lesz a böjtje. Bár ne legyen igazam.

2012. dec. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igaza van az előzőnek. A fapadosok jóval fiatalabbak, és azért a többségük jóval kisebb flottát üzemeltet, mint egy Air France, vagy egy Lufthansa. Mindemellett szerintem az is számít, hogy a fapadosok szinte mindig egyetlen géptípussal repülnek, míg a hagyományos légitársaságok sok típust is üzemben tartanak. Az se mindegy, hogy a fapadosok rövidebb távokat repülnek, főleg a kontinens fölött, így ha még van is valami baj, sokkal könnyebben tudnak kényszerleszállást végrehajtani, mint mondjuk egy Delta gép az Atlanti-óceán felett.
2012. dec. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A diszkont légitársaságok nem a megbízhatóságukról híresek, pont ezért (is) olcsóak. Mindezek ellenére a Wizzair elég jó fapadosnak számít, én többször utaztam velük, eddig egyszer fordult elő, hogy másfél órát késett, de ezenkívül semmi. A repjegy Debrecenből valószínűleg azért ilyen olcsó, mert a debreceni reptér kicsi, alacsonyabbak a költségei ezáltal a jegyek is olcsóbbak. Sztem hamarosan más fapados társaság is felfedezi majd magának.
2012. dec. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Ha a 20 az 20000 forintot jelent akkor nagyon dragan vetted. Kesobb ha lesz egy kis rutinod benne akkor tuti olcsobban is veszel majd. :) Amugy teljesen megbizhatoak, nemzeti tarsasagok se jobbak, csak ott nagyobb a luxus.
2012. dec. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

"nemzeti tarsasagok se jobbak, csak ott nagyobb a luxus."


Te ugye még nem repültél normális légitársasággal, csak ilyen fapékkel? Az egy dolog, hogy nincs luxus, de például szinte az összes fapados a városon kívüli, messzebbi reptéren száll le, mert ott olcsóbb nekik, illetve a létező legrövidebb felszállópályákat bérelik ki, ezáltal ég és föld a különbség a fel és leszállások meredeksége között. Annak idején a Malév mindig olyan szép simán tett le, nemritkán átaludtam, a Wizzair meg óriásiakat döccen, hiszen nagyon kevés ideje van letenni a gépet.


És aztán ha késés van, mondjuk hó miatt, akkor a normális légitársaság fizeti neked a hotelt, teljes ellátással, a fapados fizeti neked, hogy kint csövezhetsz 8 órákat a reptéren, ezalatt jogosult vagy 1 db ingyen szendvicsre, üdítővel. Ha lemondod a jegyedet, a nemzeti légitársaság egy az egyben visszautalja a pénzt, a fapados levon belőle foglalási díjat, plusz csak a jegy árát utalja, az extrákat, /mint a súlyosabb bőrönd, vagy a nagyobb lábbhely, elsőbbségi beszállás/ már nem.


Ezek mellett már csak apróság, hogy nincs business osztály rajtuk, privát várójuk a repteren és így tovább. Összessségében, aki sokat utazik, annak nem nagyon éri meg a fapados rendszer.

2012. dec. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

Elozo, ez eleg nagy hulyeseg. Lehet, hogy 14 evem miatt nem vagyok olyan kritikus , de szerintem a fapadosokkal nincs semmi baj. 2x utaztam veluk, mind ketszer kestek ,de tuleltem. A legtobb magyar embernek igy is megeri, mert alig van penzuk. Ja , es mielott jonnel azzal, hogy csak fapadosokkal utazom, mar nagyon sokszor repultem American Airlinessal, Lufthansaval, Air Franceal, British Airwayssal, TAMal, Tacaval stb.. Adnak kajat es kb. ennyi. Kulon varoterme BPn tudtommal semelyiknek sincs, leszallni meg mindegyik legitarsasag tud rosszul me jol is..

Hogy a kerdesre is valaszoljak a Wizzair szerintem rendben van, de azt tenyleg szamon kell tartani, hogy gyakran kesik

14L

2012. dec. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Rengeteget repültem wizz-zel és különösebb problémám nem volt vele, mivel max 2-2,5 órás utak voltak, így pl. a szolgáltatási színvonalbeli különbség annyira nem számított.

A késés pedig minden társaságnál előfordul, annyi különbséggel, hogy mondjuk fapadosnál nem nyomnak a kezedbe étkezési utalványt, hogy egyél, amíg várakozol.

2012. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!