Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek 21 évesen Angliába...

Szerintetek 21 évesen Angliába, vagy pedig Németországba lenne érdemesebb költözni?

Figyelt kérdés
Főként azokat a szempontokat figyelembe véve, hogy mennyire könnyű fiatalként beilleszkedni, mennyire nehéz munkát találni, megélhetés stb. És mivel fiatal vagyok még ugye, a szórakozási lehetőségek is szempont még nálam, például a kettő közül, hol lazábbak a korombeliek, milyen lehetőségek vannak a kikapcsolódásra, stb stb.

2013. jan. 3. 01:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A nyári munka részhez tudok hozzászólni: ha tudsz ilyen lehetőséget, mint az egyik válaszoló a spárgaszedést, ki ne hagyd! Szállásra nem kell költeni, a kaja egyik országban se drágább mint itthon, időd nincs másra költeni. A nyáron keresett pénzből meg itthon óriási király vagy. Nyilván az órabérek döntenek hogy melyik országba érdemes, én a kettő közül csak Angliában voltam, szerintem jobbak az órabérek. Az idén már jobban érdekelne Németország vagy Ausztria, sajnos ehhez nehezebben találok társakat és munkahelyet.
2013. jan. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Valamiféle engedély a hosszútávú tartózkodásra, vagy hasonló.
2013. jan. 8. 10:14
 13/14 anonim válasza:

Október vége óta Angliában élek, így arról tudok nyilatkozni.


Először is, nyári munkára én a helyedben nem feltétlenül indulnék el, legalábbis Angliába, mivel ilyenkor rengetegen jönnek és emiatt szerintem sokkal nehezebb munkát találni. Érdemesebb szeptember-október környékén jönni, amikor a gyárakban elkezdődik a karácsonyi hajtás. Szakmai munkát szinte kizárt dolog, hogy azonnal találj, így először bizony maradnak a gyárak, raktárak.


Ha jól beszélsz angolul (és azt írod, azzal nincs baj), akkor kiérkezés után fel kell keresned a városi munkaközvetítő ügynökségeket, beregisztrálni náluk. Ilyenkor mindig van egy rövid személyes interjú, ahol felmérik a nyelvtudásod, megkérdezik, hogy milyen jellegű munkát szeretnél.


Ezt követően jön a várakozás, amikor is érdemes minden egyes nap, míg munkát nem találsz, újra és újra bemenni az ügynökségekhez, feliratkozni a listákra, nyomulni és addig zaklatni őket, míg meg nem csörren a telefonod, hogy munkát találtak neked.

Engem már aznap felhívtak, amikor bementem az első ügynökséghez, de azt a munkát elutasítottam, mert csakis rosszat hallottam arról a helyről.

Három ügynökségnél voltam beregisztrálva, 8 nappal a munkakeresés megkezdése után már dolgoztam egy autógyárban, ám az nem tetszett és nagy szerencsémre egy másik ügynökségnél találtak helyet nekem egy ékszerraktárban, így most ott dolgozom már 5,5 hónapja.


Ha nem vagy válogatós a munkák terén, bevállalod akár az éjszakázást vagy három műszakot és megfelelő időpontban érkezel ki, akkor szerintem legkésőbb egy hónapon belül már lesz munkád.


Angliában a minimálbér tudtommal 6,19 font/óra. A fizetésekhez viszonyítva a mindennapi megélhetés nem túl drága, ha az embernek nincsenek nagy igényei és nem akar folyamatosan szállodákban ebédelni, 20-30 fontból egy főre már ki lehet hozni egy komplett heti kaját, benne gyümölccsel, üdítővel, nassolni valóval, sajttal, stb. (tény, hogy én nem vagyok nagy étvágyú ember, de ez szerintem reális).


A lakhatás viszont elég drága dolog, én még csak nem is Londonban élek, hanem egy Birmingham melletti gyárvárosban. Egy nem túl nagy szobáért heti szinten 85 fontot fizetünk - és ismerős nélkül meglehetősen nehéz kiadó szobát találni, mellesleg a bankok sem nagyon állnak veled szóba, míg nincs munkahelyed, így pedig elég nehéz számlát csináltatni náluk.


A különböző gyárak, raktárok tele vannak fiatalokkal, nekem teljesen olyan érzésem van a munkahelyemen minden nap, mintha otthon egy főleg diákokat alkalmazó cégnél dolgoznék, nálunk az átlagéletkor olyan 25 év lehet talán - van 18 és 60 éves kollegám is, én magam hamarosan töltöm a 22-t.


Kikapcsolódásra pedig pontosan ugyanazok a lehetőségek vannak, mint Magyarországon: bevásárlóközpontok, parkok, kocsmák, diszkók, mozik, színházak, múzeumok, attól függ, milyen érdeklődésű vagy.


Angliában a szabadidős programok tudtommal elég drágák, én ezért is nem nagyon járok kirándulni vagy szórakozni, mert én csak egy évre jöttem, kimondottan spórolási szándékkal és minden fillért számolgatok. Az alkohol a szórakozó helyeken meglehetősen drága, boltokban sem olcsó, de ott azért ki lehet fogni az akciókat, a cigiről ne is beszéljünk (2000 forint környékén mozog egy doboz).


Anyagilag megéri, ha egy embert kell csak eltartanod a keresetedből. De ha rám hallgatsz, egyedül semmiképp se indulj el, mert nagyon magányos élménnyé tud válni egy ilyen, még akkor is, ha egyébként jól beszélsz angolul és jó viszonyban vagy a munkatársaiddal. Más azért, mint mikor az anyanyelveden tudsz valakivel kommunikálni. Nagyon felértékelődik itt ám az ilyen.


Remélem, tudtam segíteni valamennyit. :)

2013. ápr. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én Angliába nem jönnék. Itt élek, de nem tetszik.

Németországot javasolnám.

2014. nov. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!