Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek is Lengyelország...

Szerintetek is Lengyelország hasonlít a legjobban Magyarországra kinézetre (utcakép stb. ) az európai országok közül? Az életszínvonal is ugyanaz kb?

Figyelt kérdés
Több országban is jártam és az a véleményem, hogy pl. Szlovákia és Románia sokkal gázabbul néz ki, ha szétnézel az utcán rögtön tudod, hogy nem Magyarországon vagy, Csehország meg jobban néz ki, kb. olyan, mint Németország volt NDK-s részei, de Lengyelországban ha szétnézel az utcán, és hacsak nem látsz valami Magyarországtól nagyon tájidegen dolgot (lengyel nyelvű feliratok, a tenger stb.) nem mondod meg, hogy nem Magyarországon vagy.

2013. jan. 10. 16:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mint Lengyelo-ban élő magyar úgy gondolom, hogy az életszínvonal kicsit jobb, mint otthon, Magyaro-n. Mindenesetre nekem is pont az az érzésem volt, amikor életemben először jártam itt, mintha otthon lennék.


Viszont csak hogy említsek egy dolgot, ami itt rosszabb az a lengyel konyha.. :P A mi magyar ételeink mérföldekkel jobbak az itteniektől.

2013. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Valóban nagyon hasonlít a két ország, az emberek mentalitása is közel áll egymáshoz.

Az életszínvonal csakugyan egy árnyalatnyival jobb Lengyelországban, mint nálunk, többet is keresnek az emberek, de az utak általában rosszabbak, tele vannak kátyúkkal.

A lengyel ételek nekem bejönnek, ráadásul sokkal jobb minőségű sörök, sajtok, húsok (pl. csirke, lazac) vannak a szimpla boltokban is, nem kell a piacon keresgélni.


Szlovákia nagyon gáz, oda nem mennék lakni semmi pénzért, helyenként Románia is az, de vannak részek ami nekem nagyon tetszett (pl. Kolozsvár) és el tudnám képzelni ott az életet úgy, ha távmunkában a fizetésemet itthonról kapnám. Minden nagyon olcsó a mi árainkhoz képest (pl. 70 forint egy fél literes üdítő a benzinkúton!).

2014. ápr. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!