Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az új magyar diákigazolványt...

Tothferko kérdése:

Az új magyar diákigazolványt elfogadják külföldön pl. lengyel vonaton?

Figyelt kérdés

Az új alatt értem a narancsos barnás színű diákigazolványt, ami egyben EYCA is. (European Youth Card Association)

Mivel minden adat angol megnevezésben is szerepel rajta, gondolom egy külföldi kalauz is megérti, hogy miről van szó. Főleg, hogy ez állítólag EU szabvány, vagy nem? Nincs kedvem kidobni 3000-et az ISIC kártyára, ha ez is ér valamit.



2013. jan. 16. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Az EYCA tagjaként az új diákigazolvány feljogosítja a magyar diákokat arra, hogy más európai országokban is a nemzetközi szervezet által biztosított kedvezményekkel éljenek."


[link]


de amúgy csak a googleba kell beütni


egyébként nekem a "hagyományos"-ért se szóltak be, mondjuk én nem vonatoztam de amikor be akartam valahova menni diákkedvezménnyel akkor nem szóltak érte

2013. jan. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A fenti linket én is láttam, csupán az bizonytalanított el, hogy az EYCA oldalán van egy kereshető adatbázis azokról a szervezetekről, amelyek tagjai ennek a hálózatnak. Abban pl. nem voltak benne ilyenek, hogy nemzeti vasút stb társaságok.

Azt is írja, hogy a nemzetközi EYCA szervezet által biztosított kedvezményekre jogosít fel.

Na ez az én problémám, lehet túl sokat spekulálok, az megnyugtató, hogy Neked a régit is elfogadták. Remélem a kalauz nem fog úgy nézni rám, mint egy alienre.

2013. jan. 16. 20:07
 3/11 anonim ***** válasza:
A gond sajnos inkább az, hogy nemzetközi diákot nemigen fogadnak el vonaton. Általában csak az adott ország diákjával lehet kedvezményes jegyet venni. Tehát lényegében mindegy, hogy EYCA vagy ISIC kártyád van.
2013. jan. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, közlekedési kedvezményeknél nemcsak diáknak kell lenni, hanem helyi lakosnak is, ugyanis ez arra van kitalálva, hogy az ember eljusson az iskolába. Ellenben például múzeumokba én simán tudtam diákjegyet venni a régi típusú igazolvánnyal is, pedig ha jól emlékszem azon még angol nyelvű szöveg sem volt.
2013. jan. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Helló,

Lengyelországban élek és már egyszer korábban megkérdeztem a lengyel vasúttársaságot emailben, hogy érvényesíthető-e a kedvezmény diákigazolvánnyal.


Az alább választ kaptam:

"Studentowi obcokrajowcowi, nie przysługują ulgi ustawowe na przejazdy koleją w Polsce.

Student obcokrajowiec, nie mający ukończone 26 lat na przejazdy pociągami Sp. PKP Intercity, przejazdy w komunikacji krajowej może skorzystać z oferty "MAX 26", ulga na bilet 26% w 1 i 2 kl pociągów przewoźnika (nie dotyczy opłat za rezerwacje). Na przejazd dokument stwierdzający wiek."


A fenti szöveg nagy vonalakban annyit jelent, hogy külföldi diákoknak nem biztosítanak diák kedvezményeket (50%-os jegy), ellenben a "MAX 26" tarifa 26%-os kedvezményét ők is igénybe vehetik. Ergó ha még nem töltötted be a 26. életvet, megkaphatod ezt kedvezményt a vonatjegyre (rezervációs díjra nem!); értelemszerűen kell, hogy legyen nálad egy korodat igazoló dokumentum.


Remélem tudtam segíteni és előre is sok sikert a lengyel vonatozással. Hardcore lesz.. :D

2013. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ISIC igazolvánnyal már jártam Lengyelországban, és többször is elfogadták a vasútnál 51% kedvezményhez, valamint városi közlekedésnél sem volt gond vele. Ez szerepel is a vasúttársaságok szabályzatában, konkrétan lengyelekről beszélek.
2013. jan. 17. 09:53
 7/11 A kérdező kommentje:

Ezt írják 51%-os kedvezményhez: www.pkp.pl

międzynarodowa legitymacja studencka International Student Identity Card (ISIC) okazywana z dowodem osobistym lub innym dokumentem umoŜliwiającym stwierdzenie

toŜsamości i wieku osoby uprawnionej


google fordítóval arra jutottam, hogy az ISIC + egy másik személyi adatok igazoló dokumentum együtt feljogosít a kedvezményre.

Utánanéztem a 26 éves dolognak is, de olyat, hogy 26% kedvezményt adnak, nem láttam sehol. Viszont minden 51%-os diák jellegű cuccnál ott van a 26 év, mint felső korhatár.

Teljesen tanácstalan vagyok, úgy gondolom, hogy a kalauz kedvétől függ az egész...

2013. jan. 17. 10:15
 8/11 A kérdező kommentje:
Közben megjártam lengyelföldet és ezelőtt 2 évig minden probléma nélkül vonatoztam, buszoztam ISIC igazolvánnyal náluk. Most a kedves kalauz először kiröhögött az új magyar diákom miatt, majd megmondta, hogy az ISIC nem ér semmit, ha nem lengyel állampolgár vagyok... Tehát 2 évig minden egyes kaller benézte a magyar nevemet? Vagy mi a túró? :D Ez kész.
2013. febr. 10. 22:19
 9/11 anonim ***** válasza:
:( Igazából szerintem régen szerencséd volt, sajnos nekem soha nem fogadták el külföldön buszon, vonaton a diákom. Az egyetlen hely ahol elfogadták, a hajó volt, amikor komppal utaztam Helsinkiből-Tallinnba.
2013. márc. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
és a régi típusú, barna diákot pl angliában elfogadják? vagy ha esetleg van mellé angol nyelvű iskolalátogatási papír az úgy oké?
2014. jún. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!