Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az új magyar diákigazolványt...

Tothferko kérdése:

Az új magyar diákigazolványt elfogadják külföldön pl. lengyel vonaton?

Figyelt kérdés

Az új alatt értem a narancsos barnás színű diákigazolványt, ami egyben EYCA is. (European Youth Card Association)

Mivel minden adat angol megnevezésben is szerepel rajta, gondolom egy külföldi kalauz is megérti, hogy miről van szó. Főleg, hogy ez állítólag EU szabvány, vagy nem? Nincs kedvem kidobni 3000-et az ISIC kártyára, ha ez is ér valamit.



2013. jan. 16. 19:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Na, érdekes amiket írtok... azért az érdekes, hogy Magyarországon kortól függetlenül bármilyen hivatalos, külföldi oktatási intézmény által kiadott diákigazolványt elfogadnak a vasútnál, Volánnál, és egyed helyi közlekedési társaságoknál (talán Budapesten nem, de Szegeden igen). Megnézik, furcsállják - de elfogadják. Egy évig így utazgattam magyarországon, román egyetemi index-szel (ami a hivatalos diákigazolvány). Persze ezek a társaságok ISIC-et nem fogadnak el, amennyiben azt nem az egyetem adta ki (pecsét, logó, teljes név stb legyen rajta). Pl. Szlovákiában úgy tudom, hogy a hivatalos helyi diákigazolvány az egyben ISIC is, tehát gondolom, akkor azt Magyarban is elfogadják.
2016. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!