Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszország? Többi lent!

Olaszország? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszett olaszország. Sok jót hallottam róla. Mondták hogy jól lehet ott keresni. Nektek mi a véleményetek? érdemes kimenni? szép ország? jól lehet ott élni? nehéz a nyelv? mennyi idő alatt lehet kb megtanulni?

és melyik részre érdemes költözni? a válaszokat köszönöm : ) <3



2013. jan. 18. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

"Mondták hogy jól lehet ott keresni."


Ez relatív. Van aki jól keres, van aki nem. Egy átlag olasz jobban él, mint egy átlag magyar, de rosszabbul mint egy átlag német.


"érdemes kimenni?" - Jelen gazdasági helyzetben nem. Olaszok százezrei vannak állás nélkül, a munkanélküliség a magyarnál is magasabb.


"szép ország?" - szép, de csak mint turista.


"jól lehet ott élni?" - mint írtam a magyaroknál jobban élnek, de messze vannak a valódi nyugati színvonaltól.


"nehéz a nyelv?" - nem. dallamos.


"mennyi idő alatt lehet kb megtanulni? " - 1-1.5 év minimum anyanyelvi környezetben, de nyelvtudás nélkül viszont nem kapsz állást.


"és melyik részre érdemes költözni?" - észak olaszország

2013. jan. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia!Én 1 hetet töltöttem kint Olaszországban tavaly 13 évesen.Rajtam kívül még egy magyar lány volt kint és nem egy helyen voltunk elszállásolva.Én egy ottani 4 fős családhoz kerültem és mielőtt kimentem volna 6 hónapot nyelvtanulással töltöttem.Szerencsére nagyon fogékony az agyam és például az ilyesmit ,hogy "Jó reggelt/estét,Kérek,Nem kérek,Köszönöm,bemutatkozás,rövid egy szerű mondatok/kérdések alkotása"megtanultam.Így könnyebben ment minden.Egy környezetvédő program keretében voltam kint,ezért ugye "dolgoztunk" is.Persze voltam vásárolni,barátkozni.Az Adriai-tengerhez is elmentünk.Nagyon sok jó élményem van,és sok új barátom.Idén nyáron is megyek,de most nem a program keretében,hanem,mert a család akinél voltam meghívott.Az olasz nyelv nagyon dinamikus,dallamos és gyors.Amíg Olaszországban voltam addig jártam :Rómában,Riminiben,Mordánóban,Imolában.Sok szép helyen jártunk pl.: éttermek,vásárok,és sokat túráztunk.14/l
2013. jan. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
ja és még az anyagi helyzetük nem jár az egekben,de szerintem ha megfelelő a nyelvtudások, és van akaraterőd akkor szerintem van esélyed.A család akiknél voltam zenéből éltek és jól ment nekik.Az anya énekesnő volt(vokálos),az apa dobolt,zongorázott és gitározott.Francesca velem egyidős volt, ő pedig zongorázott.A testvére 5 évesen trombitázott, és zongorázott.Szóval elég "hangos" családban éltem.De nagyon nagy élmény volt számomra.
2013. jan. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott is válság van, de az olasz válság azért nem egészen olyan, mint ami itt van.


A nyelv nem nehéz, a leglogikusabb nyelv, viszont nagyon meg kell tanulni. Különben nem fogod érteni, hogy mit beszélnek. Ami elég nagy gáz, mert egy idő után megunják az olaszok.

Nagyon fontosak a kapcsolatok, mert munkák többségét személyes ismeretség alapján adják.

Megtanulni, ha minden nap igazán foglalkozol vele, akkor 3 hónap az alapszint. Ezzel már elboldogulsz, de még messze vagy attól, hogy tényleg beszélj.

Jól meg kell gondolni és kint észnél kell lenni. Ami nagyon nehéz, hogy egész más világ.

Északon is vannak 800 - 900 € - s fizetések, szóval az első időben olyan nagy pénzre ne számíts.

Igazából Nápolytól északra érdemes menni az elején, de én Firenzét kihagynám, bár nagyon gazdag város, de ez nem azt jelenti, hogy idegeneknek is adnak pénzt.

Sokan mennek Milánóba, szerintem kezdenek ott túl sokan lenni. Én vagy a Pó síkságot, vagy Torinot ajánlanám.

2013. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!