Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hangulatos, csendes kisebb...

Hangulatos, csendes kisebb városkát lassan mélyülő tengerparttal Cinque Terre környékén? /a többi lent/

Figyelt kérdés

Igazából az a cél, hogy elérhető távolságra legyen a "bázisunk" az 5 földtől. Mivel 4 éves gyerkőccel megyünk szeretnék valami olyan tengerpartot találni a közelben, ahol nem hirtelen mélyülő sziklás part van, hanem gyerekbarátabb. Viszont nem igazán szeretjük a nagyforgalmú, búcsúszerű, nyaralóktól nagyon hangos településeket (ld. Bibone, meg Jesoló, meg társai szerűségeket. :) ) valami békés, nyugis várost keresünk, ami azért nem esik távol a civilizációtól, tengerparton van, és egy ekkora gyerkőccel bátran lehet odamenni.

Nagyon örülnék, ha bárki tudna ajánlani 1-2 ilyen települést Cinque Terre környékén, megkönnyítené a szállás-keresésemet.



2013. jan. 19. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Legközelebb "lido" jelegű település az talán Viareggio. Kb 35 km-re. Széles homokos partja van, bár a vize gyorsabban mélyül mint az É-Adriai partok.

És maga Cinque Terra nem jó? Bár ott még nem voltam, de a csónak-kikötő strand sem tűnik gyorsan mélyülőnek.

2013. jan. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erre gondolok...

[link]

2013. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, megnézem a neten! Cinque Terre-n még nem jártam, csak amit az útikönyvekről és a netről tudok: nagyon meredek, gyorsan mélyülő tengerpartja van.Az 5-ből egyre mondják,hogy kicsit családbarátabb a partja de az is pár méter után elnyel és a meredek partszakasz miatt hullámzik nagyon. Arról nem is beszélve, hogy mivel autós közlekedés nincs a településeken a koffereket legtöbb szállásra úgy kell elcibálni. A sajátommal nincs is gond,fürdőruha, törölköző, két szoknya, meg egy dorgó, de a gyereknek pakolnom kell rendesen az egy hétre! :)
2013. jan. 20. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Estleg még Lerici,ha írtad, hogy a búcsúszerű városokat nem kedvelitek..(Viareggio ilyen szempontból közelít Bibionéhoz)

La Speziától keletre kb 8 km, A Cinque Terrához is közelebb van (kb 15km)

Van homokos partja, de néhány m után az is derékig ér..

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lerici-t én is nézegettem! :) Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 20. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!