Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet ideiglenes személyt...

Lehet ideiglenes személyt igényelni? Elfogadják, ha a Szlovák határon akarok átjutni?

Figyelt kérdés
Pár nap múlva Szlovákiába kellene utaznom, csináltattam személyit, de nem lesz kész. Mondtam, hogy sürgősen kéne, de nem adtak ideiglenest, csak ma hallottam, hogy létezik ilyen. Fontos lenne tudnom, elfogadják-e és mennyi idő alatt tudok szerezni. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 20. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

police.hu


Tehát az az okmány, amely jó a határátlépéshez -az útlevél és -a személyi igazolvány (régi és új típusú egyaránt; puha fedeles, kemény fedeles, a kártya formátumú és még az ideiglenes is).

2013. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
17%
a szlovák határon bmilyen fényképes igazolvánnyal átmehetsz, tehát jogsival is pl. amikor megigényeled a személyit, kapsz egy A4-es lapot rajta a szig képeddel és a személyes adataiddal. ezt kérés nélkül adják. amíg meg nem érkezik az új igazolvány, addig ezzel ügyintézhetsz, határátléphetsz.
2013. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Korán nyomtam entert.


net jogtár:


Az ideiglenes személyazonosító igazolvány


12. §33 A jogosult részére - személyazonosító igazolvány iránti kérelmére - ideiglenes személyazonosító igazolványt kell kiadni, ha nem rendelkezik érvényes útlevéllel vagy kártyaformátumú vezetői engedéllyel, és


a) állandó személyazonosító igazolványának érvényességi ideje lejárt, az igazolvány cseréjét kérte adatváltozás miatt - a 22. § (3) bekezdésében meghatározott határidőn belül előterjesztett kérelem kivételével -, vagy az igazolványt eltulajdonították, elvesztette, vagy az megsemmisült;


b) az állandó személyazonosító igazolvány - adategyeztetés vagy adatpontosítás szükségessége miatt - átmenetileg nem adható ki.


13. § (1) Az ideiglenes személyazonosító igazolvány érvényességi ideje:


a)34 a 12. § a) pontjában meghatározott esetben a kiadástól számított 30 nap;


b)35 a 12. § b) pontjában meghatározott esetben a kiadástól számított 120 nap.


(2)36 Az ideiglenes személyazonosító igazolvány a 12. § b) pontjában meghatározott esetben az (1) bekezdés b) pontjában foglalt érvényességgel, egy ízben ismételten kiadható.

2013. jan. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Örök hála! :)
2013. jan. 20. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!